رسته‌ها
گزیده ای از مسئله های دشوار ریاضی
مجموعه ای متشکل از ۱۰۳۷ مسئله به همراه حل آنها
گزیده ای از مسئله های دشوار ریاضی
این مجموعه می تواند برای دانش آموزان المپیادی، دانشجویان، دبیران ریاضی و علاقه مندان به حل مسئله مفید واقع شود. سوالات مطرح شده در موضوعات مختلف هستند که از جمله آنها می توان به تبدیل عبارت های جبری، معادله های جبری، تشکیل معادله، تصاعدها، لگاریتم ها، ترکیب دو جمله ای نیوتون، تبدیل عبارت های مثلثاتی و... را می توان نام برد.
بیشتر بخوانید
خوزستان و تمدن دیرینه آن
تاریخ سرزمینی آباد از هزاره چهارم قبل از میلاد
خوزستان و تمدن دیرینه آن
بخش‌های اصلی کتاب عبارتند از: جغرافیای طبیعی خوزستان، آغاز زندگی و سابقه تمدن در خوزستان، تاریخ خوزستان، آثار تاریخی و بناهای تاریخی خوزستان، مرزهای خوزستان، تقسیمات کشوری خوزستان، جمعیت، گروه‌های نژادی، مسکن و بهداشت و درمان در خوزستان، سوانح طبیعی و حوادث سیاسی، نام‌آوران خوزستان، عشایر و طایفه‌های خوزستان، شاخصه‌های اجتماعی، اقتصاد خوزستان، شهرستان‌های خوزستان و فهرست‌ها
بیشتر بخوانید
دایره المعارف ادبی
شامل گزیده ای از ادبیات جهان و اصطلاحات ادبی
دایره المعارف ادبی
کتاب دایره المعارف ادبی که اینک در برابر شماست نتیجه تلاش چند ساله نویسنده بوده که با استفاده از منابع مختلف، از زبانهای انگلیسی، عربی و فارسی فراهم آمده است. با آنکه موضوع ادبیات بسیار گسترده است، به خصوص در ادبیات جهانی، با این حال سعی شده که مطالب و موضوعات گسترده در حجمی کم گنجانده شود.
بیشتر بخوانید
مولانا جلال الدین محمد، مولوی
داستان شور انگیز زندگی مولانا جلال الدین محمد بلخی
مولانا جلال الدین محمد، مولوی
زندگی مولانا به روایت بدیع‌الزمان فروزانفر همچنان یکی از معتبرترین کتاب‌هایی است که در شرح احوال و زندگانی مولانا و پدر او سلطان‌العلما و یاران برگزیده وی و پسرش سلطان ولد تالیف شده است و مطالعه آن برای کسانی که می‌خواهند مولانا را بشناسند و با زندگی و زمانه او آشنا شوند و از تربیت اصلی و سیر معنوی او آگاهی یابند ضروری شمرده می‌شود.
بیشتر بخوانید
نمایشنامه های آنتوان چخوف
با تجدید نظر و تحلیل آثار آنتوان چخوف
نمایشنامه های آنتوان چخوف
در نمایشنامه های چخوف زندگی واقعی که در همدردی و تساهل و کار مفید و شخصیت جدی جلوه گر است در مقابل زندگی تو خالی که با خشونت و خودفریبی و ملال و ابتذال همراه است، قرار می گیرد. قهرمانهای آثار چخوف زندگی خود را یا با پنهان کردن حقیقت دردناک در پشت خیال پردازیها و توجیه های گوناگون و یا با غرقه کردن خود در کارهای پوچ و مبتذل روزانه بر باد می دهند.
بیشتر بخوانید
مشاهده همه

تازه‌ترین کتاب‌های رایگان

مشاهده همه

تازه‌ترین کتاب‌های فروشی

همهٔ رسته‌ها

رسته‌های پیشنهادی

عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک