Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی

وبلاگ رسمی کتابناک

صفحه (6) « < 1 2 3  | مجموع یادداشت‌ها 55

کانال کتابناک در تلگرام

در تاریخ:  ۱۳۹۴/۱۱/۲۴ - ۱۱:۵۵

درود
برای ارتباط بهتر و موثرتر با شما، تصمیم گرفتیم فعالیت کتابناک را به شبکه‌های اجتماعی توسعه دهیم. به همین خاطر در اولین گام، کانال کتابناک را در تلگرام راه‌اندازی کردیم. در این کانال با تازه‌ترین کتاب‌ها، رویدادهای روز، اخبار کتاب و مطالب دیگر همراهتان هستیم.

لینک کانال:
telegram.me/ketabnak_com
آی دی کانال:
@ketabnak_com

به دوستانتان اطلاع دهید

نوشته شده توسط Reza  
بالا

معرفی لوگوی جدید

در تاریخ:  ۱۳۹۴/۰۲/۱۳ - ۱۹:۲۰

پس از هشت سال حضور موفق به عنوان بزرگترین سایت کتاب ایران با بیش از نیم میلیون عضو، اکنون بهترین زمان است تا همزمان با اجرای طرح جدید کسب و کار، برند کتابناک را نیز متحول کنیم.
ما به گذشته و سابقه درخشان خود افتخار میکنیم و اینک با ارزیابی دوباره برند، اطمینان حاصل می‌کنیم که لوگوی ما به خوبی نشان‌دهنده هویت ما، آنچه هستیم و آنچه خواهیم بود باشد.
رضا باغبانی طراح برند و گرافیست بین‌المللی با بررسی دقیق سایت، پروسه طراحی لوگویی مدرن را آغاز کرد تا مسیر آینده کتابناک را به تصویر بکشد. لوگوتایپ کتابناک که بر اساس اصول و قواعد خط نسخ طراحی شده، به آداب زیباشناسی خط وفادار بوده و از اتودها و دست‌نوشته‌های خود طراح الهام گرفته است. در ترکیب‌بندی و اجرای این لوگو، از تناسبات طلایی و فرم هندسی دایره برای القای خطوطی نرم و لطیف استفاده شده است. از خصوصیات این لوگوتایپ می‌توان به ساختار محکم، زیبا و مدرن در کنار اجرای علمی آن اشاره کرد. ضخامت یکسان در طول لوگو باعث شده در همه‌ی ابعاد، خوانایی خود را حفظ کند. طراح برای نشان دادن و به تصویرکشیدن نوع فعالیت کتابناک در فضای مجازی، از هنر اوریگامی به منظور تداعی‌کننده‌ی صفحات تاخورده‌ی کتاب بهره جسته است.
در آخر مایلیم بگوییم از همه حمایت کنندگان کتابناک سپاسگزاریم؛ همه کسانی که اهمیت می‌دهند، برای استفاده دیگران وقت و انرژی خود را صرف می‌کنند و همچنین کسانی که حمایت مالی انجام می‌دهند تا همه این‌ها را ممکن سازند و زمینه را برای رسیدن به رویاهایمان فراهم نمایند.

نوشته شده توسط Reza  
بالا

بروز مشکل در سایت

در تاریخ:  ۱۳۹۳/۱۱/۲۸ - ۱۰:۲۸

به علت اعمال تغییرات و افزودن امکانات جدید، کتابناک امروز و فردا دچار مشکلاتی خواهد بود که به زودی برطرف خواهند شد.
از شکیبایی شما سپاسگزاریم

نوشته شده توسط Reza  
بالا

امکان آپلود کتاب‌های انگلیسی مهیا شد

در تاریخ:  ۱۳۹۳/۱۱/۲۱ - ۱۶:۱۴

با آماده‌سازی زیرساخت‌های لازم در پایگاه داده و نرم‌افزار کتابناک، اکنون امکان افزودن کتاب‌های انگلیسی به سایت نیز برای کاربران فراهم شده‌ است.
برای افزودن این دسته از کتاب‌ها می‌توانید مانند کتاب‌های فارسی از طریق گزینه افزودن کتاب در منوی افقی بالای سایت اقدام فرمایید. تنها تفاوت در صفحه افزودن کتاب این است که باید فیلد "زبان" را از فارسی به انگلیسی تغییر دهید و اطلاعات کتاب (نام کتاب، نام نویسنده، توضیحات و...) را نیز به زبان انگلیسی وارد فرمایید.
توجه داشته باشید تنها کتاب‌ها و مجلات معتبر در سایت تأیید خواهند شد. لطفا از آپلود مقالات، داستان‌های کوتاه، شعرهای بلند و... خودداری کنید.

نوشته شده توسط Reza  
بالا

آپلود مقالات

در تاریخ:  ۱۳۹۲/۱۱/۲۸ - ۰۲:۲۲

به جهت بالا بردن سطح کیفی مقالات موجود در کتابناک زین پس تنها مقاله‌هایی در کتابناک تایید میشوند که پیش از این در یکی از مجلات یا نشریات به چاپ رسیده باشند.
این قانون شامل مقالات و مطالب گردآوری شده توسط کاربران بجز شعرها و داستان ها نیز میشود.

نوشته شده توسط Reza  
بالا

پیش‌نمایش

در تاریخ:  ۱۳۹۲/۱۰/۲۲ - ۰۵:۳۲

پیش‌نمایش امکان جدیدی است که کتابناک جهت معرفی بهتر کتابهایی که در سایت قابلیت دانلود ندارند ایجاد کرده است. کاربران با استفاده از این امکان میتوانند 15 صفحه ابتدایی کتاب شامل شناسنامه، مقدمه و بخشی از متن اصلی را مطالعه کرده و با اطلاعات و دید بهتری نسبت به خرید این کتابها تصمیم‌گیری کنند.
این سیستم نوپا بوده و ممکن است دچار خطا و اشکالاتی باشد. سعی تیم فنی کتابناک بر این خواهد بود که این اشکالات را مرتفع کرده و آن را به صورت مستمر بهبود ببخشد.

نوشته شده توسط Reza  
بالا

روند جدید تایید کتابها

در تاریخ:  ۱۳۹۲/۱۰/۱۶ - ۰۰:۳۴

با توجه به مشکلات و مسائل قانونی پیش آمده زین پس کتابهایی که مشمول قانون حمایت حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان باشند در کتابناک تنها به صورت معرفی کتاب، بدون لینک دانلود تایید خواهند شد. کاربرانی که مایل به اشتراک‌گذاری کتابها در کتابناک هستند میتوانند کتابهایی را در سایت آپلود کنند که یا مالکیت آن اثر را در اختیار داشته باشند و یا از تاریخ فوت پدیدآورنده آنها تا پایان مرداد ماه 1389 سی سال گذشته باشد. لیستی از نام‌های برخی از این نویسندگان و مترجمان که آثار آنها در ماکیت عمومی قرار دارد را برای استفاده کاربران گرامی تهیه کرده‌ایم که در زیر مشاهده میفرمایید:

محمد علی فروغی
محمد مسعود
جلال آل احمد
صمد بهرنگی
مرتضی مطهری
رشید یاسمی
علامه قزوینی
غلامحسین زیرک زاده
فریدون رهنما
سید محمد تقی مصطفوی
حسین کوهی کرمانی
حسین محبوبی اردکانی
مجتبی مینوی
محمد علی خنجی
محمد معین
جلال الدین همائی
ابوالقاسم سحاب
حسن وحید دستگردی = وحید دستگردی
ملک الشعرا بهار
علی شریعتی
صادق هدایت
عباس پناهی ماکویی
امیر اسدالله علم
سعید نفیسی
حسن پیرنیا
بدیع الزمان فروزانفر
عبدالله مستوفی
حمدالله مستوفی
محمدتقی فخرداعی گیلانی
عبدالحسین آیتی
محمد پروین گنابادی
صادق رضا زاده شفق
ابراهیم پورداود
عباس اقبال آشتیانی
علی اکبر فیاض
محمد ابراهیم آیتی
نیما یوشیج
حسن تقی زاده
محمد برنامقدم
خسرو گلسرخی
محمد حسن خان اعتماد السلطنه
احمد بهمنیار
محمد بن عبدالوهاب قزوینی
امیر فریدون گرکانی
علی حواهر کلام
محمود رستمی جم
عبدالعلی کارنگ
مهدی ملک زاده
نصرالله تقوی
ع‍ل‍ی‌اص‍غ‍ر رح‍ی‍م‌زاده‌ ص‍ف‍وی‌
فریدون رهنما
حسین کوهی کرمانی
مسعود کیهان

برای کوتاه‌تر شدن لیست از آوردن نام‌های شعرا و نویسندگانی که قرنها پیش میزیسته اند مانند حافظ و سعدی و خیام و.... خودداری شده است. آثار این بزرگان نیز در ماکلیت عمومی است و میتوان آنها را نیز به اشتراک گذاشت.

نوشته شده توسط Reza  
بالا

پیرامون برداشته شدن لینکهای دانلود

در تاریخ:  ۱۳۹۲/۰۸/۲۵ - ۲۳:۳۹

پیرامون مشکلات پیش آمده برای سایت ، مدتی را به صبر و سکوت گذراندیم. اینک وقت آن است که مساله را با شما کاربران گرامی کتابناک در میان بگذاریم ؛ اخیرا یکی از بنگاه های نیمه دولتی نشر و فروش کتاب که به نظر میرسد از بابت مشکلات گرانی کاغذ و لوازم نشر با افت فروش مواجه شده در واکنشی کم سابقه اقدام به جوسازی علیه کتابناک کرده و با اخذ وکالت از چند ناشر عنوان داشته که کتابناک مانع رونق بازار کتاب می باشد و پیشنهاد تعطیلی سایت در ازای پیگیری نکردن شکایت های احتمالی ناشران را داده است. از این رو لاجرم تا زمانی که مذاکرات و اقدامات به نتیجه برسد چاره ای به جز بسته ماندن لینک های دانلود به نظر نمی رسد. بدیهی است لینک دانلود کتاب هایی که از بابت عدم وجود حق نشر در درجه اطمینان بالا قرار دارند به تدریج تایید و باز خواهند شد. تا آن زمان انتظار مدیریت سایت، شکیبایی و آرامش کلیه کاربران عزیز و ارائه لینک این مطلب در پاسخ به سوالات کاربران جدید می باشد .
با سپاس

نوشته شده توسط Reza  
بالا

Error 503

در تاریخ:  ۱۳۹۲/۰۸/۰۷ - ۲۱:۵۷

در چند روز اخیر سایت کتابناک دچار مشکلاتی در سرورهای خود بوده است که باعث بروز خطاهایی در برنامه سایت شده. از همان روز اول مدیران سایت در پی رفع این مشکل بوده اند و تلاش برای رفع کامل آن همچنان ادامه دارد.
از شکیبایی کاربران گرامی سپاسگزاریم

نوشته شده توسط Reza  
بالا

24 شهریور: درگذشت عبدالحسین زرین کوب

در تاریخ:  ۱۳۹۲/۰۶/۲۴ - ۰۵:۲۷

دکتر عبدالحسین زرین کوب(متولد 27 اسفند 1301 بروجرد – درگذشت 24 شهریور 1378 تهران) ، شخصیتی است که حوزۀ فعالیت های پژوهشی او علاوه بر ادبیات ؛ تاریخ ، فلسفه و علوم انسانی دیگر را نیز شامل می شود . وی درپس عمری مطالعه ، در کتابخانه کوچک خود آثار بزرگی را پدید آورد . تجربه او علاوه بر خوب دیدن جهان ، سفر به سرزمین هایی است که هر یک دارای فرهنگ ، مردم و گونه های متفاوت اندیشه اند . حسی که زرین کوب به مطالعه داشت ، باعث شد تا نیمی از عمرش در کتابخانه ها بگذرد ؛ یا کتابخانه شخصی اش در خانه ، یا کتابخانه های عمومی دانشگاه ها و ...
مطالعه متون کهن فارسی ، یکی از عشق های زرین کوب است که تا دم مرگ در دلش جریان داشت و در کنار آن ، فراگیری زبان هایی چون فرانسه ، انگلیسی ، اسپانیایی و عربی این امکان را برای او پدید می آورد تا به صورت مستقیم با اندیشه های اندیشمندان هم عصر و متقدم خود آشنا شود . احترام او به اساطیر یونان و نوشته های یونانیان به همان اندازه عشق و احترام به ادبیات پارسی بود . اما در عین حال ، ضمن مقایسه متونی چون شاهنامه با این آثار ، اعتقاد داشت ادیبان پیشین ما از ادیبان دیگر کشورها چیزی کم ندارند و به همان اندازه می توانند مطرح باشند . فهم دقیق و حس زیبای او در درک اشعار مولانا ، خاقانی ، حافظ و ... ستودنی و قابل تقدیر است . فهم و حسی که در کتاب هایی چون سرّ نی ، بحر در کوزه ، از کوچه رندان ، فرار از مدرسه و ... جلوه گر شده است . برگزاری جلسات هفتگی ادبی نیز از جمله دل مشغولی های دکتر زرین کوب بود که برای آشنایی و بالندگی نوقلمان و دانشجویان تشکیل می شد .
نوع دید او به هر قضیه ، اعم از ادبی ، فلسفی یا تاریخی ، تحلیل گرانه است و این تحلیل ، سرچشمه در تجربه دیرسال زرین کوب دارد . کودکی او در زادگاهش بروجرد توأم با وقایع سیاسی و تاریخی و جوانی اش با جنگ جهانی دوم گره خورد . وی درباره تاریخ اعتقاد دارد : « نه آینه عبرت است ، نه کارنامه جهل و جنایت . کسانی که با آن چنین شوخی هایی کرده اند ، در حقیقت خواسته اند بعضی از کسانی را که در تاریخ ، نام و آوازه یافته اند ، دست بیاندازند یا ستایش و نکوهش کنند . تاریخ راستین ، سرگذشت زندگی انسان است ؛ سرگذشت زندگی انسان هایی است که زندگی کرده اند و حتی در آن راه مرده اند . اما آن چه برای مورخ اهمیت دارد ، آن نیست که این انسان ها چگونه مرده اند ، آن است که اینها چگونه زیسته اند .» و به همین دلیل است که در بیشتر کتاب های تاریخی اش چنین اعتقادی را مطرح و درباره آدم ها اعمال کرده است .
در ترجمه نیز ، زرین کوب جزو پیشروان بود . چون در زمانی زیسته بود که میل فراگیری و دریافت اندیشه دیگر ملت ها در کمتر کسی وجود داشت ، به ویژه آن که بخواهد برای رسیدن به این هدف یک کتاب را نیز ترجمه کند .

نوشته شده توسط Reza  
بالا

صفحه (6) « < 1 2 3  | مجموع یادداشت‌ها 55
Powered by You