Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی خرید کتاب زبان دوره رایگان رهایی از کمال گرایی

وبلاگ رسمی کتابناک

صفحه (6) « < 1 2 3  | مجموع یادداشت‌ها 57

تغییرات سیستم امتیازبندی

در تاریخ:  ۱۳۹۷/۱۱/۱۶ - ۱۹:۵۳

سال‌هاست در کتابناک از سیستمی برای امتیازبندی استفاده می‌کنیم که براساس میزان فعالیت کاربران و استفاده آن‌ها از امکانات و محتواهای سایت طراحی شده. روش کار این سیستم به این شکل است که کاربرانی که نقش بیشتری در توسعه محتوای مفید داشته‌اند، امکان استفاده بیشتری از امکانات را نیز دارند. با گذشت نزدیک به ۱۰ سال از شروع کار این سیستم اما، نحوه تقسیم امتیازها به گونه‌ای شده که کاربران قدیمی دیگر نیازی به فعالیت مفید برای استفاده از کتابناک ندارند و کاربران جدید نیز علی‌رقم فعالیت‌ در سایت، از نظر میزان امتیاز حتی امکان نزدیک شدن به کاربران قدیمی را ندارد. این ساختار نوعی بی عدالتی را در بین کاربران به وجود آورده و از هدف اصلی خود که ایجاد انگیزه در همه برای مشارکت در توسعه کتابخوانی است؛ دور شده است. برای حل این مشکل در قدم اول، مقدار امتیازاتی که کاربران با فعالیتشان به دست می‌آوردند یا بخاطر استفاده از محتواها از دست می‌دادند را مورد بازبینی قرار دادیم و ارزش بیشتری برای آپلود کتاب و تکمیل اطلاعات اختصاص دادیم. ریز موارد افزایش و کاهش امتیاز را میتوانید در صفحه امتیازات مشاهده کنید.
در قدم بعدی امتیاز کاربرانی که بیش از یکسال از حساب کاربری خود استفاده نکرده‌اند و همینطور کاربرانی که بدون آپلود کتاب، امتیاز کسب کرده‌اند به ۱۰۰۰ امتیاز تغییر پیدا کرد تا هم برای این گروه از کاربران انگیزه فعالیت ایجاد شود و هم به نوعی تبعیض موجود بین کاربران جدید و قدیمی از بین برود.
بهبود سیستم امتیازات به اینجا محدود نخواهد شد و در قدم بعدی امکانی را ایجاد خواهیم کرد که تمام موارد افزایش و کاهش امتیاز شما در پروفایلتان قابل مشاهده باشد.
با تشکر از همراهی همیشگی شما

نوشته شده توسط Reza  
بالا

استفاده‌ منصفانه از خدمات کتابناک

در تاریخ:  ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ - ۱۴:۲۲

کتابناک با هدف ایجاد دسترسی آسان به کتاب برای همه ایجاد شده است. آرشیوی از کتاب‌ها که در کتابناک در اختیار شما عزیزان قرار گرفته، حاصل فعالیت هزاران نفر از کاربران این سرویس است که با زحمت و تلاش خود کتاب‌های در مالکیت عمومی را به نسخه الکترونیکی تبدیل کرده‌اند، تا هر وقت و هر کجا به راحتی به آن‌ها دسترسی داشته باشید. از سوی دیگر، به منظور جلوگیری از سوءاستفاده از تلاش کاربرانمان، ما از سازوکار امتیاز‌بندی کمک گرفته‌ایم. در این سازوکار، هر کس به میزان کمک به توسعه این خدمات، امتیاز دریافت کرده و با آن از خدمات سایت استفاده می‌کند. کاربرانی که وقت یا توانایی مشارکت در این طرح و کسب امتیاز را ندارند نیز با خرید طرح‌های حمایتی، در تامین هزینه‌های سایت ما را یاری می‌کنند. از آنجا که درحال حاضر سیستم امتیازبندی برای این گروه از کاربران اعمال نمی‌شود، از راهکاری دیگر برای جلوگیری از هرگونه سواستفاده در نظر گرفته‌ایم. در این راهکار، هر کاربر در طول روز می‌تواند حداکثر تا ۱۰ کتاب الکترونیکی دانلود کند؛ اگرچه این تعداد بسیار بیشتر از توان مطالعه یک فرد در طول روز است، اما این تعداد به منظور پاسخگویی به نیاز پژوهشگران و محققین گرامی که از کتابناک برای انجام کارهای پژوهشی استفاده میکنند، تعیین شده است.
امیدواریم با همکاری و همراهی شما کاربران گرامی، با خدمات به روز تر و کتاب‌های جدیدتر رضایت بیشتر شما را فراهم کنیم.

نوشته شده توسط hamid  
بالا

کانال کتابناک در تلگرام

در تاریخ:  ۱۳۹۴/۱۱/۲۴ - ۱۱:۵۵

درود
برای ارتباط بهتر و موثرتر با شما، تصمیم گرفتیم فعالیت کتابناک را به شبکه‌های اجتماعی توسعه دهیم. به همین خاطر در اولین گام، کانال کتابناک را در تلگرام راه‌اندازی کردیم. در این کانال با تازه‌ترین کتاب‌ها، رویدادهای روز، اخبار کتاب و مطالب دیگر همراهتان هستیم.

لینک کانال:
telegram.me/ketabnak_com
آی دی کانال:
@ketabnak_com

به دوستانتان اطلاع دهید

نوشته شده توسط Reza  
بالا

معرفی لوگوی جدید

در تاریخ:  ۱۳۹۴/۰۲/۱۳ - ۱۹:۲۰

پس از هشت سال حضور موفق به عنوان بزرگترین سایت کتاب ایران با بیش از نیم میلیون عضو، اکنون بهترین زمان است تا همزمان با اجرای طرح جدید کسب و کار، برند کتابناک را نیز متحول کنیم.
ما به گذشته و سابقه درخشان خود افتخار میکنیم و اینک با ارزیابی دوباره برند، اطمینان حاصل می‌کنیم که لوگوی ما به خوبی نشان‌دهنده هویت ما، آنچه هستیم و آنچه خواهیم بود باشد.
رضا باغبانی طراح برند و گرافیست بین‌المللی با بررسی دقیق سایت، پروسه طراحی لوگویی مدرن را آغاز کرد تا مسیر آینده کتابناک را به تصویر بکشد. لوگوتایپ کتابناک که بر اساس اصول و قواعد خط نسخ طراحی شده، به آداب زیباشناسی خط وفادار بوده و از اتودها و دست‌نوشته‌های خود طراح الهام گرفته است. در ترکیب‌بندی و اجرای این لوگو، از تناسبات طلایی و فرم هندسی دایره برای القای خطوطی نرم و لطیف استفاده شده است. از خصوصیات این لوگوتایپ می‌توان به ساختار محکم، زیبا و مدرن در کنار اجرای علمی آن اشاره کرد. ضخامت یکسان در طول لوگو باعث شده در همه‌ی ابعاد، خوانایی خود را حفظ کند. طراح برای نشان دادن و به تصویرکشیدن نوع فعالیت کتابناک در فضای مجازی، از هنر اوریگامی به منظور تداعی‌کننده‌ی صفحات تاخورده‌ی کتاب بهره جسته است.
در آخر مایلیم بگوییم از همه حمایت کنندگان کتابناک سپاسگزاریم؛ همه کسانی که اهمیت می‌دهند، برای استفاده دیگران وقت و انرژی خود را صرف می‌کنند و همچنین کسانی که حمایت مالی انجام می‌دهند تا همه این‌ها را ممکن سازند و زمینه را برای رسیدن به رویاهایمان فراهم نمایند.

نوشته شده توسط Reza  
بالا

بروز مشکل در سایت

در تاریخ:  ۱۳۹۳/۱۱/۲۸ - ۱۰:۲۸

به علت اعمال تغییرات و افزودن امکانات جدید، کتابناک امروز و فردا دچار مشکلاتی خواهد بود که به زودی برطرف خواهند شد.
از شکیبایی شما سپاسگزاریم

نوشته شده توسط Reza  
بالا

امکان آپلود کتاب‌های انگلیسی مهیا شد

در تاریخ:  ۱۳۹۳/۱۱/۲۱ - ۱۶:۱۴

با آماده‌سازی زیرساخت‌های لازم در پایگاه داده و نرم‌افزار کتابناک، اکنون امکان افزودن کتاب‌های انگلیسی به سایت نیز برای کاربران فراهم شده‌ است.
برای افزودن این دسته از کتاب‌ها می‌توانید مانند کتاب‌های فارسی از طریق گزینه افزودن کتاب در منوی افقی بالای سایت اقدام فرمایید. تنها تفاوت در صفحه افزودن کتاب این است که باید فیلد "زبان" را از فارسی به انگلیسی تغییر دهید و اطلاعات کتاب (نام کتاب، نام نویسنده، توضیحات و...) را نیز به زبان انگلیسی وارد فرمایید.
توجه داشته باشید تنها کتاب‌ها و مجلات معتبر در سایت تأیید خواهند شد. لطفا از آپلود مقالات، داستان‌های کوتاه، شعرهای بلند و... خودداری کنید.

نوشته شده توسط Reza  
بالا

آپلود مقالات

در تاریخ:  ۱۳۹۲/۱۱/۲۸ - ۰۲:۲۲

به جهت بالا بردن سطح کیفی مقالات موجود در کتابناک زین پس تنها مقاله‌هایی در کتابناک تایید میشوند که پیش از این در یکی از مجلات یا نشریات به چاپ رسیده باشند.
این قانون شامل مقالات و مطالب گردآوری شده توسط کاربران بجز شعرها و داستان ها نیز میشود.

نوشته شده توسط Reza  
بالا

پیش‌نمایش

در تاریخ:  ۱۳۹۲/۱۰/۲۲ - ۰۵:۳۲

پیش‌نمایش امکان جدیدی است که کتابناک جهت معرفی بهتر کتابهایی که در سایت قابلیت دانلود ندارند ایجاد کرده است. کاربران با استفاده از این امکان میتوانند 15 صفحه ابتدایی کتاب شامل شناسنامه، مقدمه و بخشی از متن اصلی را مطالعه کرده و با اطلاعات و دید بهتری نسبت به خرید این کتابها تصمیم‌گیری کنند.
این سیستم نوپا بوده و ممکن است دچار خطا و اشکالاتی باشد. سعی تیم فنی کتابناک بر این خواهد بود که این اشکالات را مرتفع کرده و آن را به صورت مستمر بهبود ببخشد.

نوشته شده توسط Reza  
بالا

روند جدید تایید کتابها

در تاریخ:  ۱۳۹۲/۱۰/۱۶ - ۰۰:۳۴

با توجه به مشکلات و مسائل قانونی پیش آمده زین پس کتابهایی که مشمول قانون حمایت حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان باشند در کتابناک تنها به صورت معرفی کتاب، بدون لینک دانلود تایید خواهند شد. کاربرانی که مایل به اشتراک‌گذاری کتابها در کتابناک هستند میتوانند کتابهایی را در سایت آپلود کنند که یا مالکیت آن اثر را در اختیار داشته باشند و یا از تاریخ فوت پدیدآورنده آنها تا پایان مرداد ماه 1389 سی سال گذشته باشد. لیستی از نام‌های برخی از این نویسندگان و مترجمان که آثار آنها در ماکیت عمومی قرار دارد را برای استفاده کاربران گرامی تهیه کرده‌ایم که در زیر مشاهده میفرمایید:

محمد علی فروغی
محمد مسعود
جلال آل احمد
صمد بهرنگی
مرتضی مطهری
رشید یاسمی
علامه قزوینی
غلامحسین زیرک زاده
فریدون رهنما
سید محمد تقی مصطفوی
حسین کوهی کرمانی
حسین محبوبی اردکانی
مجتبی مینوی
محمد علی خنجی
محمد معین
جلال الدین همائی
ابوالقاسم سحاب
حسن وحید دستگردی = وحید دستگردی
ملک الشعرا بهار
علی شریعتی
صادق هدایت
عباس پناهی ماکویی
امیر اسدالله علم
سعید نفیسی
حسن پیرنیا
بدیع الزمان فروزانفر
عبدالله مستوفی
حمدالله مستوفی
محمدتقی فخرداعی گیلانی
عبدالحسین آیتی
محمد پروین گنابادی
صادق رضا زاده شفق
ابراهیم پورداود
عباس اقبال آشتیانی
علی اکبر فیاض
محمد ابراهیم آیتی
نیما یوشیج
حسن تقی زاده
محمد برنامقدم
خسرو گلسرخی
محمد حسن خان اعتماد السلطنه
احمد بهمنیار
محمد بن عبدالوهاب قزوینی
امیر فریدون گرکانی
علی حواهر کلام
محمود رستمی جم
عبدالعلی کارنگ
مهدی ملک زاده
نصرالله تقوی
ع‍ل‍ی‌اص‍غ‍ر رح‍ی‍م‌زاده‌ ص‍ف‍وی‌
فریدون رهنما
حسین کوهی کرمانی
مسعود کیهان

برای کوتاه‌تر شدن لیست از آوردن نام‌های شعرا و نویسندگانی که قرنها پیش میزیسته اند مانند حافظ و سعدی و خیام و.... خودداری شده است. آثار این بزرگان نیز در ماکلیت عمومی است و میتوان آنها را نیز به اشتراک گذاشت.

نوشته شده توسط Reza  
بالا

پیرامون برداشته شدن لینکهای دانلود

در تاریخ:  ۱۳۹۲/۰۸/۲۵ - ۲۳:۳۹

پیرامون مشکلات پیش آمده برای سایت ، مدتی را به صبر و سکوت گذراندیم. اینک وقت آن است که مساله را با شما کاربران گرامی کتابناک در میان بگذاریم ؛ اخیرا یکی از بنگاه های نیمه دولتی نشر و فروش کتاب که به نظر میرسد از بابت مشکلات گرانی کاغذ و لوازم نشر با افت فروش مواجه شده در واکنشی کم سابقه اقدام به جوسازی علیه کتابناک کرده و با اخذ وکالت از چند ناشر عنوان داشته که کتابناک مانع رونق بازار کتاب می باشد و پیشنهاد تعطیلی سایت در ازای پیگیری نکردن شکایت های احتمالی ناشران را داده است. از این رو لاجرم تا زمانی که مذاکرات و اقدامات به نتیجه برسد چاره ای به جز بسته ماندن لینک های دانلود به نظر نمی رسد. بدیهی است لینک دانلود کتاب هایی که از بابت عدم وجود حق نشر در درجه اطمینان بالا قرار دارند به تدریج تایید و باز خواهند شد. تا آن زمان انتظار مدیریت سایت، شکیبایی و آرامش کلیه کاربران عزیز و ارائه لینک این مطلب در پاسخ به سوالات کاربران جدید می باشد .
با سپاس

نوشته شده توسط Reza  
بالا

صفحه (6) « < 1 2 3  | مجموع یادداشت‌ها 57
Powered by You