Hiweb

ترجمه فارسی تورات

ترجمه فارسی تورات

تعلیقات: سید ابوالفضل ساقی

ترجمه فارسی متن تورات در کتاب حاضر، بر گرفته از نسخه خطی «کتاب مقدس یعنی عهد عتیق و عهد جدید» می باشد که در سال 1904 میلادی توسط Unwin Brofthers در لندن، به چاپ رسیده است. این تورات فاقد هر گونه سانسور بوده و دقیقا برگرفته از همان متنی است که در نسخه خطی ترجمه کتاب مقدس آمده است.

ویرایش و تصحیح اِعمال شده بر این ترجمه از تورات، صرفا از حیث نگارشی بوده و ایرادات نگارشی و املایی مرتفع گردیده است. بدون هیچ تصرفی در محتوا. در برخی موارد که توضیح بیشتر لازم بوده، نویسنده در پاورقی به توضیح مختصری در خصوص موارد مذکور پرداخته است. همچنین پیش از ورود به متن اصلی تورات، پیش در آمد کوتاهی بر تاریخچه پیدایش عهد عتیق و تبیین دیدگاه های رایج در خصوص تورات از حیث اصالت و سندیت، وارد شده که می تواند راهنمای مفیدی برای خوانندگان باشد.

» کتابناکهای مرتبط:
عقاید و آراء مشترک ادیان الهی
On the Historicity of Jesus: Why We Might Have Reason for Doubt
قرآن کلام آفریدگار است

نسخه ها
PDF
حجم: 5 مگابایت
تعداد صفحات: 330
4.6 / 5
با 23 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 1
۱۳۹۸/۰۷/۰۳


پاسخنگارش دیدگاه
varona2010
Member
کتاب بسیار زیبا و در خور مطالعه ای است. فارغ از هر وابستگی دینی خوانش آثار بزرگ مکتوب ادیان بزرگ تاثیر فراوانی در شناخت فرهنگ مردمان در طول تاریخ دارد.درواقع بی توجهی به متون دینی که یکی از آفت های مدرنیسم نیز می باشد از جمله دلایل مهم غفلت از چرایی ها و چیستی های بسیاری از رموز و اسرار زندگی اجتماعی اقوام مختلف است.در مقام پژوهش و تحقیق هر متن اثری است در خور تامل و تعمق.از کتابناک بخاطر این کتاب مهم و زیبا بسیار ممنوم.
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You