رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
پیرمرد و دریا
امتیاز دهید
5 / 4.7
با 1608 رای
امتیاز دهید
5 / 4.7
با 1608 رای
ترجمه دیگر

✔️ کتاب پیرمرد و دریا، مهم‌ترین اثر ارنست همینگوی، داستان زندگی و تلاش‌های سانتیاگو است. سانتیاگو، ماهیگیر پیر کوبایی است. او در طول ۸۴ روز گذشته، نتوانسته است حتی یک ماهی صید کند. اما یک روز در دل دریا و برای به دام انداختن یک نیزه‌ماهی بزرگ، وارد جنگی بزرگ می‌شود. مبارزه‌ای که مانند مبارزه‌ی مرگ و زندگی است.
همینگوی با نوشتن رمان پیرمرد و دریا، به درجه‌ی تازه‌ای از آگاهی رسیده است. او پیش از این و در آثار دیگرش از زخم خوردن و ضعف و آسیب‌پذیری آدم‌های سرسخت سخن می‌گفت اما اکنون از سرسختی یک پیرمرد ضعیف سخن می‌گوید.

گزیده ای از کتاب:
او پیرمردی بود که تنها با قایقی در گلف‌استریم ماهی می‌گرفت و هشتاد و چهار روز می‌گذشت که هیچ ماهی‌ای نگرفته بود. در چهل روز اول پسرکی همراهش بود. اما پس از چهل روز ماهی نگرفتن، پدر و مادر پسرک گفته بودند که پیرمرد سالائو یعنی بدبیارترین آدم روی زمین است و پسرک به دستور آن‌ها به سراغ قایقی دیگر رفته بود و همان هفتۀ اول سه ماهی خوب گرفته بود. پسرک از دیدن پیرمرد که هر روز با قایقی خالی برمی‌گشت، غمگین می‌شد و همیشه می‌رفت تا در بردن گلوله‌های طناب یا چنگک، و قلاب و بادبان که دور دکل پیچیده بود، کمکش کند. بادبان با گونی آرد وصله شده بود و آن‌طور که بسته بود، به پرچم شکستی ابدی می‌مانست.
پیرمرد لاغر و نحیف بود و پشت گردنش چروک‌های عمیق داشت. بر گونه‌هایش لکه‌های قهوه‌ای سرطان خوش‌خیم پوست بود که از تابش آفتاب بر دریای حاره عارض می‌شود. لکه‌ها از دو گونه‌اش به پایین راه گرفته بودند، و بر دستانش داغ زخم‌هایی عمیق بود که از کشیدنِ طنابِ ماهی‌های سنگین به‌وجود آمده بود. اما زخم‌ها همه کهنه بودند. به کهنگی شیارهای برهوت بی‌ماهی.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
Reza
Reza
۱۳۸۷/۰۱/۲۲

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی پیرمرد و دریا

تعداد دیدگاه‌ها:
139
همش از شکست نخوردن و پیروزی میگه
اما چرا خودش تو سن 60 سالگی خودکشی میکنه پس!!!!!!
ب نظرم باید انتخاب کرد ...
“It is good that we do not have to try to kill the sun or the moon or the stars. It is enough to live on the sea and kill our true brothers.”
دوستانی که اعتراض میکنن نسبت به نبودِ امکانِ دریافتِ بعضی از کتاب ها، باید در نظر داشته باشن که این کتاب ها تحتِ پوششِ قوانینِ حمایتی وزارتِ فرهنگ و ارشاد برای ناشرین قرار داره، و گذاشتنِ لینکِ دانلودِ اون ها توسّطِ سایت جرم محسوب میشه ! همون طوری که نزدیک به 2سالِ پیش هم از این بابت برای سایت مشکل به وجود اومد و برای مدّتی از دسترس خارج شد و جریمه ی مالی هم گریبانِ عزیزانی که مسئولیت سایت رو به عهده دارن گرفت. بنا بر این اگر کتابی لینکِ دریافت نداره امیدوارم دوستانی که امکانِ خریدنِ کتاب رو دارن اون رو تهیّه کنن.
+
لینکِ دانلودِ انیمیشنِ کوتاهِ «پیرمرد و دریا» به کارگردانیِ "الکساندر پتروف"، برنده ی جایزه ی اسکارِ سالِ 2000 در رشته ی انیمیشنِ کوتاه: http://minitoons.ir/post/61
تکنیکِ اثر: نقاشی روی شیشه.
کوتاه‌ترین داستانِ دنیا رو اِرنست هِمینگوی در 6 کلمه نوشته:
برایِ فروش: کفش بچه، هرگز پوشیده‌نشده!
!For Sale: Baby Shoes, Never Worn
هدف در زندگی معنای حقیقی ندارد ؛ و تنها باعث ایجاد انگیزه و امید در افرادی می شود که تصورشان براین است که انسان باید همواره دنبال مقصودی باشد تا معنای زندگی برایش بیاورد .
همینگوی نشان میدهد که خود هدف اگر دور از دسترس باشد و یا حصول آن ، منفعت و کاربردی برای شخص به ارمغان نیاورد ،اهمیت چندانی ندارد . چرا که مسیر طی شده در راه هدف و مقصود نهایی دارای اهمیت راستین می باشد !
آنچه که مهم است مسیر است ، و مسیر همان سبک زندگی فرد می باشد . خواه نتیجه ای به بار آورد یا خیر !
ماهیگیران اغلب دریا را زنی سلیطه یا مکان یا دشمن می دانند. اما پیرمرد همیشه دریا را به شکل یک "زن" در نظر می گرفت. زنی که اغلب می تواند هدیه ای بزرگ به انسان بدهد و یا از او بگیرد. اگرهم دریا گاه وحشی گری می کند، به این دلیل است که ناچار است چون ماه است که در او نفوذ دارد و اصول او را تغییر می دهد.

پیرمرد و دریا، حماسه تنهایی و هدف، حماسه ی اراده ی آهنین و یکه تازی؛ پیرمرد و دریا غم انگیز و گیرا، کتابی که حتا با ناکامی قهرمان باز به تو اجازه نمی دهد برایش دل بسوزانی.
ای بابا...... هیچ کدوم از کتابها گزینه دریافت نداره که ه ه ه ه ه ه
خب اگه نمیشه دانلود کرد چرا میذارید اینجا !!!! خسته نباشید واقعا پشیمون شدم از عضویت
پیرمرد و دریا
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک