Hiweb

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

نسخه ها
4.4 / 5
با 60 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 10
۱۳۹۰/۰۴/۲۶


پاسخنگارش دیدگاه
نفیسه 74
Member
مرسی.اگه میشه وصیتنامه کوروش و بذارید ممنون میشم.
نقل قول  
همواره حامی کیش یزدان پرستی باش . اما هیچ قومی را مجبور نکن که از کیش تو پیروی نماید و پیوسته و همیشه به خاطر داشته باش که هرکس باید آزاد باشد و از هر کیش که میل دارد پیروی نماید .بعد از اینکه من زندگی را بدرود گفتم . بدن من را بشوی و آنگاه کفنی را که من خود فراهم کرده ام بر من به پیچان و در تابوت سنگی قرار بده و در قبر بگذار . اما قبرم را که موجود است مسدود نکن تا هرزمانی که میتوانی وارد قبر بشوی و تابوت سنگی مرا در آنجا ببینی و بفهمی ، که من پدر تو پادشاهی مقتدربودم و بر بیست وپنج کشور سلطنت میکردم ،مردم و تو نیز مثل من خواهی مرد . زیرا سرنوشت آدمی این است که بمیرد ، خواه پادشاه بیست وپنج کشور باشد خواه یک خارکن و هیچ کس در ان جهان باقی نخواهد ماند . اگر تو هر زمان که فرصت بدست می آوری وارد قبر من بشوی و تابوت را ببینی ، غرور وخود خواهی برتو غلبه خواهد کرد ، اما وقتی مرگ خود را نزدیک دیدی ، بگو قبر مرا مسدود نمایند و وصیت کن که پسرت قبر تو را باز نگه دارد تا ینکه بتواند تابوت حاوی جسد تو را ببیند .زنهار زنهار ، هرگز هم مدعی وهم قاضی نشو اگر از کسی ادعایی داری موافقت کن یک قاضی بیطرف آن ادعا را مورد رسیدگی قرار دهد . و رای صادر نماید . زیرا کسی که مدعی است اگر قاضی هم باشد ظلم خواهد کرد .هرگز از آباد کردن دست برندار . زیرا که اگر از آباد کردن دست برداری کشور تو رو به ویرانی خواهد گذاشت زیرا این قاعده است که وقتی کشوری آباد نمی شود به طرف ویرانی می رود . در آباد کردن ، حفر قنات و احداث جاده وشهر سازی را در درجه اول قرار بده .عفو وسخاوت را فراموش نکن و بدان بعد از عدالت برجسته ترین صفت پادشاهان عفو است و سخاوت ، ولی عفو باید فقط موقعی بکار بیفتد که کسی نسبت به تو خطایی کرده باشد و اگر به دیگری خطایی کرده باشد و تو خطا را عفو کنی ظلم کرده ای زیرا حق دیگری را پایمال نموده ای .بیش از این چیزی نمیگویم این اظهارات را با حضور کسانی که غیر از تو در اینجا حاضر هستند ، کردم . تا اینکه بدانند قبل از مرگ من این توصیه ها را کرده ام و اینک بروید و مرا تنها بگذارید زیرا احساس میکنم مرگم نزدیک شده است

نقل قول  

وصیت نامه داریوش بزرگ به خشایار شاه
وصیت نامه داریوش بزرگ هخامنشی اینک من از دنیا میروم بیست وپنج کشور جزء امپراتوری ایران است. و در تمام این کشور ها پول ایران رواج دارد وایرانیان در آن کشور ها دارای احترام هستند . و مردم کشور ها در ایران نیز دارای احترام هستند.
جانشین من خشایار شا باید مثل من در حفظ این کشور ها بکوشد . وراه نگهداری این کشور ها آن است که در امور داخلی آنها مداخله نکند و مذهب وشعائر آنان را محترم بشمارد.اکنون که من از این دنیا می روم تو دوازده کرور در یک زر در خزانه سلطنتی داری و این زر یکی از ارکان قدرت تو میباشد . زیرا قدرت پادشاه فقط به شمشیر نیست بلکه به ثروت نیز هست . البته به خاطر داشته باش تو باید به این ذخیره بیفزایی نه اینکه از آن بکاهی . من نمی گویم که در مواقع ضروری از آن برداشت نکن ، زیرا قاعده این زر در خزانه آن است که هنگام ضرورت از آن برداشت کنند ، اما در اولین فرصت آنچه برداشتی به خزانه برگردان . مادرت آتوسا برمن حق دارد پس پیوسته وسایل رضایت خاطرش را فراهم کن .
ده سال است که من مشغول ساختن انبار های غله در نقاط مختلف کشور هستم و من روش ساختن این انبار ها را که از سنگ ساخته می شود وبه شکل استوانه هست در مصر آموختم و چون انبار ها پیوسته تخلیه می شود حشرات در آن بوجود نمی آیند و غله در این انبار ها چند سال می ماند بدون اینکه فاسد شود و توباید بعد از من به ساختن انبار های غله ادامه بدهی تا اینکه همواره آذوقه دو و یا سه سال کشور در آن انبار ها موجود باشد . و هر ساله بعد از اینکه غله جدید بدست آمد از غله موجود در انبار ها برای تامین کسری خواروبار از آن استفاده کن و غله جدید را بعد از اینکه بوجاری شد به انبار منتقل نما و به این ترتیب تو هرگز برای آذوغه در این مملکت دغدغه نخواهی داشت ولو دو یا سه سال پیاپی خشکسالی شود .هرگز دوستان وندیمان خود را به کار های مملکتی نگمار و برای آنها همان مزیت دوست بودن با تو کافی است . چون اگر دوستان وندیمان خود را به کار های مملکتی بگماری و آنان به مردم ظلم کنند و استفاده نامشروع نمایند نخواهی توانست آنها را به مجازات برسانی چون با تو دوست هستند و تو ناچاری رعایت دوستی بنمایی .کانالی که من میخواستم بین شط نیل و دریای سرخ بوجود بیاورم هنوز به اتمام نرسیده و تمام کردن این کانال از نظر بازرگانی و جنگی خیلی اهمیت دارد تو باید آن کانال را به اتمام برسانی و عوارض عبور کشتی ها از آن کانال نباید آنقدر سنگین باشد که ناخدایان کشتی ها ترجیح بدهند که از آن عبور نکنند .اکنون من سپاهی به طرف مصر فرستادم تا اینکه در این قلمرو ، نظم و امنیت برقرار کند ، ولی فرصت نکردم سپاهی به طرف یونان بفرستم و تو باید این کار را به انجام برسانی . با یک ارتش قدرتمند به یونان حمله کن و به یونانیان بفهمان که پادشاه ایران قادر است مرتکبین فجایع را تنبیه کند .توصیه دیگر من به تو این است که هرگز دروغ گو و متملق را به خود راه نده ، چون هردوی آنها آفت سلطنت هستند و بدون ترحم دروغ گو را از خود دور نما . هرگز عمال دیوان را بر مردم مسلط نکن ، و برای اینکه عمال دیوان بر مردم مسلط نشوند ، قانون مالیات وضع کردم که تماس عمال دیوان با مردم را خیلی کم کرده است و اگر این قانون را حفظ کنی عمال حکومت با مردم زیاد تماس نخواهند داشت .افسران وسربازان ارتش را راضی نگه دار و با آنها بدرفتاری نکن . اگر با آنها بد رفتاری کنی آنها نخواهند توانست معامله متقابل کنند . اما در میدان جنگ تلافی خواهند کرد ولو به قیمت کشته شدن خودشان باشد و تلافی آنها اینطور خواهد بود که دست روی دست می گذارند و تسلیم می شوند تا اینکه وسیله شکست خوردن تو را فراهم کنند.امر آموزش را که من شروع کردم ادامه بده وبگذار اتباع تو بتوانند بخوانند وبنویسند تا اینکه فهم وعقل آنها بیشتر شود وهر چه فهم وعقل آنها بیشتر شود ، تو با اطمینان بیشتری میتوانی سلطنت کنی .
نقل قول  
asgharamanpor
Member
لطفا کتابهایی که دانلود نیشن حذف کنید
نقل قول  
چشم
Member
درود بر ایرانی و درود بر این تاریخ کهن و پربار و سپاس از پادشاهان بزرگ ایران کوروش کبیر و داریوش بزرگ
نقل قول  
narimanih
Member
اینطوری به شدت بازدید کننده از دست می دید
کتابهایی که قابل دانلود نیستند رو حذف کنید.فقط کتابهای قابل دانلود بذارید و اطلاعات کتابها رو بدست بیارید تا بتونید برا دانلود بذارینشون
من به شخصه تا بتونم دیگه سراغ سایتتون نمیام
دیگه سایت دانلود کتاب نیست
شده محل اسپم گذاشتن و تبلیغ عکس کتابها
نقل قول  
farzan_k2004
Member
ادمین ! اینجا که 80% کتابها قابل دانلود نیستند !
اسامیشونو گذاشتین که چی بشه ؟ حال ما رو بگیرین ؟
چرا کتابیو که برای دانلود و خرید نیست از لیست کتابهاتون حذف نمی کنید ؟؟
نقل قول  
payman007
Member
با سپاس از زحمت و تلاش بی دریغ شما دوستانم
نقل قول  
pitition
Member
با تشكر از siavasharya عزيز كه چنين ديدگاه خوب و مناسبي نسبت به تاريخ و تمدن ايران عزيز داشته و اميدوارم روزي برسد كه همه ما ايرانيان نسبت به گذشته خود آگاهي كامل پيدا نموده و در راستاي اعتلاي فرهنگ اصيل و دانش دوست خود تلاش وافر از خود نشان بدهيم تا بماننده نياكان خود در صف اول تمدن بشري قرار گرفته و پرچمدار علم، اخلاق و عمل در دنيا باشيم و اين خرافات اهل سامي را كه 1400 سال است دامنگير اين نسل پاك گرديده از خود دور نمائيم و در مسير كشف حقيقت و طي مسير آن قرار بگيريم.

دوست دارفرهنگ ، علم ، اخلاق ايران زمين
نقل قول  
siavasharya
Member
داریوش کبیر از پادشاهانی بود که بر حسب لیاقت وشایستگی که داشت والبته قدری هم خوش شانسی خود وبخت بلند مردم ایران زمین به این مقام رسید.وتاثیر گذاری این شاهنشاه ایران زمین مانند کوروش کبیر در تاریخ مایه افتخار ومباهات ایرانیان است. جدا ما ملت عجیبی هستیم رو هیچی از ما نمیشه حساب کرد .وارث چنین تمدنی که 1000 سال قبل از اسلام که گوهر یگانه تابناک دنیای تمدن آنروز بود ،در 1400 سال بعد از اسلام ،وارث گوهر های یگانه، عرب های خونریز ،غارتگر ومرده هاش وفرهنگ خرافات ،عقب ماندگی ،بدبختی وذلالت شدیم.وشاهد پدیده تمدن ویران کننده دین فروشان. همین یک بلا که تبدیل شدیم به ملتی که فقط به فکر منافع شخصی هستیم،!!همین برای نابودی وویرانی سرزمینی که آن مردان بزرگ برایمان به ارث گذاشتن کافی است. صفت شخصیتی عربها،که الان وارثش هستیم،شمشیری شده بر ضد خودمون که وارث سرزمین وفرهنگ هخامنشیان هستیم. کجای تاریخ گمشدیم.
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You