رسته‌ها
چه باید کرد
امتیاز دهید
5 / 4
با 9 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4
با 9 رای
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
از پیشگفتار کتاب:
رساله ای که از نظر خوانندگان می گذرد، برحسب طرح اولیه نویسنده می بایستی به شرح و بسط تفصیلی افکاری اختصاص داده میشد که در مقاله "از چه باید شروع کرد؟" ("ایسکرا" شماره 4 ماه مه سال 1901) بیان شده است. پیش از هر چیز باید از خوانندگان به واسطه تاخیر در ایفای وعده ای که درآن مقاله داده بودیم (و در پاسخ به پرسش ها و نامه های متعدد خصوصی تکرار شده است) پوزش بخواهیم. یکی از علل این تاخیر کوششی بود که برای متحد ساختن کلیه سازمانهای سوسیال دموکرات مقیم خارجه در ماه ژوئن سال گذشته (1901) به عمل آمد. طبعا لازم بود که در انتظار نتایج این کوشش باشیم. زیرا در صورت کامیابی چه بسا لازم می آمد نظریات تشکیلاتی "ایسکرا" تا اندازه ای طور دیگر تشریح گردد و در صورت حصول یک چنین کامیابی ممکن بود سریعا به وجود دو جریان در سوسیال دموکراسی روس خاتمه داده شود. چنانکه خواننده می داند این کوشش به عدم موفقیت منتهی گردید و به طوری که ذیلا در اثبات آن سعی خواهیم کرد پس از گرایش جدیدی که مجله "رابوچیه دلو" در شماره 10 (42) به اکونومیسم ابراز داشت نمی توانست هم به عدم موفقیت منتهی نگردد. معلوم شد که بدون چون و چرا باید علیه این خط مشی بی سروته و مبهم، ولی در عوض به همان نسبت پایدارتری که قادر است به شکل های گوناگون تجدید حیات کند، به مبارزه قطعی اقدام نمود. نظر به این اصل بود که طرح اولیه این رساله تغییر شکل یافت و به میزان قابل توجهی به آن بسط داده شد...
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
192
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
Mahsaa
Mahsaa
۱۳۹۹/۱۰/۱۰

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی چه باید کرد

تعداد دیدگاه‌ها:
3

این نسخه نیز همان ترجمه جناب محمد پورهرمزان است که بصورت بسیار شایسته‌ای چاپ شده. دقت و شیوایی ترجمه پورهرمزان که واقعاً جای بحث ندارد.
کیفیت اسکن هم در حد عالی است.
تشکر فراوان از آپلودکننده محترم که این نسخه را در دسترس علاقه‌مندان قرار داد
کتاب ها همیشه باعث فرهیختگی نمیشن خیلی از کتاب ها انسان کشی رو ترویج میکنن و بی اخلاقی و خشونت و توجیه کشتار و بردگی گرفتن تفکر انسان ها .
چه باید کرد ؟
پاسخ : وقتی که یک نفر ایدئولوگ با ذهنیت فاشیستی ، قصد نوشتن کتاب دارد باید با لگد به دهان او زد و او را به اردوگاه کار اجباری فرستاد تا بخارات مغز او از میان رفته و اندکی خوی انسانی به خود بگیرد . . .
PDF
چه باید کرد
7 مگابایت
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file
کاربر گرامی!
امکان خرید اشتراک از خارج کشور ایران، با استفاده از حساب پی‌پال فراهم شده است.