مقاله
کارا کتاب زنان آهن ربایی

قلعه حیوانات

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «قوانین» و «فروش کتاب الکترونیکی» را مطالعه کنید.

دارای امتیاز 5.5 از 6 در کتابناک با مجموع 4869 رای
قلعه حیوانات
نویسنده:
مترجم: ز علیزاده
قلعه حیوانات، با نام اصلی "مزرعه حیوانات" رمان کوتاهی تمثیلی درباره گروهی از حیوانات است که انسانها را از مزرعه‌ای که در آن زندگی میکنند بیرون میکنند و خود اداره مزرعه را به دست میگیرند، ولی پس از مدتی این حکومت به حکومتی خودکامه با شرایط مشابه قبل تبدیل میشود. این رمان در طول جنگ جهانی دوم نوشته شد و در سال ۱۹۴۵ میلادی منتشر شد، ولی در اواخر دههٔ ۱۹۵۰ میلادی محبوب شد. معروفترین جمله این کتاب «همه حیوانات باهم مساویند، اما برخی مساوی ترند» است در زبان انگلیسی به صورت یک ضرب المثل و جمله کنایه آمیز وارد شده‌است.
در این کتاب هر گروه از حیوانات نقش گروهی از اجتماع را بازی میکنند که دست به انقلابی برای بهبود زندگی خود میزنند اما حاکمانی که اختیار میکنند همانهای میشوند که زندگی آنها را به فنا میکشند. قوانین اورول در قلعه حیوانات و 1984 مثل همه برابرند اما برخی برابرترند آنقدر ذیرکانه است که در همه دیکتاتوری ها مصداق دارد. قوانینی آنقدر ذیرکانه و همه شمول که با قوانین فیزیک برابری دارد.

حق تکثیر :
ت‍ب‍ری‍ز: نشر ی‍اران‌ ‏‫، چاپ ششم: ۱۳۸۹.

● برای آگاهی یافتن از چگونگی مطالعه این کتاب، ویکی کتابناک را ببینید.

» توسط: Reza در تاریخ ۱۳۸۶/۰۵/۰۲
» موردعلاقه 1674 و موردتنفر 33 عضو

» کتابناکهای مرتبط:
هوای تازه
روزهای برمه
جلوگیری از ادبیاتفن بیان
اختیارات » رتبه گذاری
» دیدگاه‌ها (630)
» اعتراض به این کتاب

افرونه‌ها

  نقد کتاب قلعه حیوانات-حسين مقدم  ش اسفند ۱۳۸۹    توسط mehdi57 

  نقد کتاب قلعه حیوانات(نرگس برجی)  ج آبان ۱۳۹۰    توسط WONDER 

  نقد کتاب قلعه حیوانات  چ مرداد ۱۳۹۲    توسط parisa346 


امتیاز دهید
  • اگر امتیاز "6" بدهید به فهرست کتابناکهای مورد علاقه شما افزوده میشود
  • اگر امتیاز "1" بدهید به فهرست کتابناکهای مورد تنفر شما افزوده میشود
به اشتراک بگذارید

امتیاز دهید!


آگهی ها

کمپین قلم فارسی آزاد

پاسخنگارش دیدگاه
h shams
Member
تنها میشه راجب نویسنده این کتاب گفت(گل گفتی آی گل گفتی)
نقل قول  
محمدح81
Member
بسیار متشکر برای کتابت خوبتون.
نقل قول  
imankasma
Member
خیلی عالی بود. مخصوصا شعار (چهار پای خب دو پای بد.و همیشه حق با ناپلئون است) مصداق اینجور جوامع است.
نقل قول  
کتابگرد
Member
باید به نویسنده تبریک گفت و آنرا چند بار مطالعه کرد تا به زوایای پنهان آن بیشتر دست پیدا کرد.ارزش چندین بار خواندن را دارد.
نقل قول  
alimahjoob68
Member
عالییی عالیی... همین...
نقل قول  
سیدرضا40
Member
کتابی که کاملا منطبق بر انقلابهایی که بر علیه نظام سرمایه داری بوجود آمد وهیچکدوم منجر به رسیدن ساحل مقصود ومدینه فاضله که نشد هیچ حتی آرمانهای رهبران انقلاب هم توسط خودشون به فراموشی سپرده شد
نقل قول  
سیدرضا40
Member
نقل قول از fatemeh sh:
البته من دارم کتابشو بدون سانسور و قدیمی این کتابای جدید چنتا از قسمتاشو سانسور کردن!

حرف شمارو تصدیق میکنم،منهم چاپ ۱۳۵۸ این کتابو دارم
نقل قول  
masood bi74
Member
یکی از بهترین کتابهایی بود که خوندم
نقل قول  
سفیدکوه
Member
از نظر نویسنده، هیچ یک از شخصیت های داستان دارای صفتی مطلق نمی باشد. وجود روشنفکران این جامعه یعنی ناپلئون و اسنوبال که در گذشته به انتقاد از نظام به حاکمیت جونز می پرداختند ولی بعد ها خود با به دست گرفتن قدرت در مجموع اصول این قوانین میجر را به زیر پا می گذارند و با دچار انحراف می کنند یا همان با کسر که در قسمت جای قبل به تحلیل شخصیت های آن پرداخته شد که دارای شخصیت صبور، سخت کوش، پرهمت را دارد و لیکن از سطح آگاهی و سطح فکری پایین را متأسفانه دارا می باشد و نمی تواند این نیرو و استقامت خود را می بایستی در چه جهت به کاربرد بنجامین علی رغم این که به کوچک ترین جزئیات جامعه خود آگاه بود و لیکن نسبت به همه مسائل جامعه بی تفاوت بود..
نقل قول  
سفیدکوه
Member
افرادی مانند بنجامین که نسبت به مسائل جامعه بی تفاوت می باشد و در بعضی مواقع به جزئیات مسائل نیز تیزبین می باشد و لیکن آزادی بیان ، آن طور که باید و شاید ندارد. و یا افرادی مانند با کسر که هر چند دارای شخصیت بلند همت، عزم راسخ و سخت کوش می باشد و لیکن ظلم و فساد موجود در جامعه را نمی تونه ببینه و شیوه تفکر او بر این پایه استوار است که تنها یک حزب حق تصمیم گیری در شرایط موجود در جامعه را دارد. و نماینده طبقه ی کارگر در انقلاب روسیه می باشد. در جامعه افرادی مانند خوک ها به ویژه ناپلئون بوده که فقط به فکر خود بوده و از سادگی افکار جامعه سوء استفاده نموده و سعی می کنند آنها (سگ، گوسفندان و اسبها) را به زیر سلطه خود در بیاورد و یا وجود سگ هایی در جامعه که حریص و طمع کار بوده که برای سرمایه اندوزی دست به هر جنایتی می زنند به گوسفندان نماد افراد ضعیف، ترسو و دارای سطح فرهنگ پایین می باشد که با وجود شرایط آشکار ظلم و ستم قادر به حمایت از خود نیستند و فاقد آزادی بیان می باشد از این رو همواره از سوی سگ ها به ویژه خوک ها مورد سوء استفاده قرار گرفته می شود.
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You