Hiweb

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «قوانین» و «فروش کتاب الکترونیکی» را مطالعه کنید.

انجمن شاعران مرده

نویسنده:
انجمن شاعران مرده ، داستان معلّمی است که در اولین جلسه تدریس نشان می دهد که روشی نو ومتفاوت با شیوه قدیمی و صد ساله مدرسه شبانه روزی بولتون ، دارد .

دیوارهای سنگی و بلند ، مدرسه را از فضای سبز اطرافش جدا کرده است و ساختمان همچون قلعه ای در لا به لای بلندی های دور افتاده ایالت و رمانت امریکا خودنمایی می کند . همه دانش آموزان ، روپوش مدرسه را به تن دارند و در چهره پدران و مادران ، احساس غرور از تحصیل فرزندانشان در این مدرسه مشهور و قدیمی موج می زند .

قوانین و بنیان مدرسه در چارچوب چهار اصل اساسی «سنّت» ، «افتخار» ، «انضباط» و «سرافرازی» بنا شده است و در شروع هر سال تحصیلی ، دانش آموزان دوباره این اصول را معنا می کنند .

در سخنرانی های مدیر مدرسه ، مدام از افتخارات گذشته و حضور چشمگیر دانش آموزان مدرسه در دانشگاه های عالی صحبت می شود .

جان کتینگ ، از فارغ التحصیلان همین مدرسه ، به عنوان معلم جدید زبان و ادبیات انگلیسی معرفی می شود و جوان و تازه کار بودن او به طبع والدین خوش نمی آید و نگاه های پُرسؤالی رد و بدل می شود ...


ت‍ه‍ران‌ : دف‍ت‍ر ن‍ش‍ر م‍ع‍ان‍ی‌ : ک‍ت‍اب‌ پ‍ن‍ج‍ره‌‏‫ ، 1387

» کتابناکهای مرتبط:
آمریکا
زائران غریب
تفنگدار

نسخه ها
4.6 / 5
با 558 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 55
۱۳۸۸/۱۱/۰۲


پاسخنگارش دیدگاه
melika390
Member

دیدگاه شما به این علت حذف گردید:
درج لینک دریافت کتاب های دارای حق نشر بنا بر قانون سایت ممنوع است. لطفا مقررات سایت کتابناک را رعایت کنید.






این دیدگاه در تاریخ 1393/12/18 توسط simin ویرایش شده است

نقل قول  
simin
Publisher
اولین بار وقتی فیلم «چه رویاهایی می‌آیند» رو دیدم برام بسیار جالب بود که بهشت خداوند رو سرشار از مهر الهی نشون می دن و ویلیامز با بازی زیباش ، این احساس بکر و زنده رو که آن سوتر آن چه هست تنها عشق و دوست داشتن هست در من مخاطب به نحو عمیقی بر جا گذاشت. او به راحتی در احساس تماشاگران رسوخ می کرد و لحظه ای لبخند رو به مخاطبان هدیه می داد... گفته ای از ویلیامز :
« لب یک صخره ایستاده ای و پایین را نگاه می کنی، صدایی می‌شنوی، تنها یک صدای ضعیف که می گوید «بپر» و همان صدا می‌گوید «همین یک بار»... و همه فکر می کنند همین یک بار که اشکالی ندارد، اما بعد از آن دیگر امکانی وجود ندارد.»


نقل قول  
azaroghli777
Member
رابین ویلیامز» بازیگر فیلم انجمن شاعران مرده خودکشی کرد

جسد «رابین ویلیامز»، بازیگر و کمدین معروف برنده جایزه اسکار در خانه‌اش در تیبورون کالیفرنیا پیدا شد.


جسد «رابین ویلیامز»، بازیگر و کمدین سرشناس آمریکایی در حالی در خانه‌اش در کالیفرنیا پیدا شد که این بازیگر 63 ساله بنابر اعلام پلیس به احتمال فراوان خودکشی کرده است.


وی که در چند سال اخیر از افسردگی رنج می‌برد و خود به صراحت از مصرف کوکائین و الکل سخن می‌گفت، چند باز نیز برای ترک مواد مخدر تلاش کرده بود.


بازیگر «بی خوابی» با اجرای نقش در مجموعه‌ی تلویزیونی «مورک غریبه» به اوج شهرت دست یافت. او همچنین برنده‌ی جایزه‌ی اسکار، گلدن گلوب و گرمی است. فعالیت‌های او بیشتر در سینما تلویزیون و تئاتر بوده است.


از معروف‌ترین کارهای او می‌توان به «به دام انداختن»، «چه رویاهایی می‌آیند»، «یک ساعت عکاسی»، «بی‌خوابی»، «پچ آدامز»، «ملوان زبل»، «مرگ دوباره»، «شاه ماهیگیر»، «هملت»، «مرد دویست ساله»، «رییس‌جمهور بعدی»، «جومانجی»، «خانم دابت فایر»، «ویل هانتینگ نابغه» و «شوالیه تاریکی برمی‌خیزد» اشاره کرد.

نقل قول  
book lover1
Member
کتاب خیلی خیلی جالبیه
ادمو به فکر خودش می اندازه
نقل قول  
میشه لطف کنین لینک این کتابو بزارید؟
نقل قول  
noir
Member
کیتینگ گفت: اگه درباره مسئله ای مطمئن هستید، خودتون رو وادارید که به نحو دیگه درباره ش فکر کنید، حتی اگه بدونید این دیدگاه تازه ی شما نادرست یا احمقانه است. وقتی مطلبی رو می خونید، تنها فکر نویسنده رو مد نظر قرار ندید، کمی درنگ کنید و ببینید نظر خودتون درباره ی اون موضوع چیه.

باید تلاش کنید بچه ها تا صدای خودتون رو باز یابید، و هرقدر دیرتر شروع کنید، امکان دستیابی به این هدف رو کمتر می کنید.
ثارو گفته: " عمر بیشتر انسان ها در یاسی خاموش سپری می شود. چرا باید به یه چنین زندگی تن در بدیم؟ خطر کنید و در راهی جدید قدم بگذارید. همین حالا..."


انجمن شاعران مرده ، کلاین بام
نقل قول  
poorfar
Publisher
از زیباترین و دلچسب ترین فیلم هایی که تو عمرم دیدم!

واقعا تاثیر گذاره پیشنهاد می کنم ببینین...
رابین ویلیامز نقش های جدی رو بهتر از نقش کمدیش بازی می کنه! چه توی این فیلم،چه تو گود ویل هانتینگ...
توی این فیلم،نقش یه آموزگار رو داره،که میخواد بچه ها رو از اون چیزه سنتی ای و کلیشه ای که خانواده ها و جامعه بالاجبار تو مخشون کردن رهایی بده،
و الحق در این کارش چقدر موفق میشه...
سکانس پایانی این فیلم هم در نوع خودش بی نظیره! « ناخدا ... ناخدای من! »
یادمه توی دوم دبیرستان یه معلم فیزیک این مدلی به تورمون خورد،که مخلوطی از فیزیک و فلسفه و دین بود،که عجیب ازش تاثیر گرفتم...
این فیلم کم نظیر رو می تونید از این دو لینک دانلود کنید،
البته امیدوارم ناظر محترم این لینک ها رو پاک نکنند!

http://www.uploadbaz.com/2sqiohd0erp4

http://www.uploadbaz.com/f3yfumsvqd53
نقل قول  
sanam banoo
Member
کتاب قشنگی بود و ارزش یک بار خوندن رو داشت
نقل قول  
bewildered
Member
وقتی نمیشه دانلود کرد چرا گذاشتینش؟
نقل قول  
با سلام
نخست ذکر نام خود را -لزوما"- ضروذی می دانم: حمید خادمی!
آری من مترجم این کتاب هستم. با خواندن دیدگاه ها، ذکر چند نکته را، افزون بر سپاس از آنانی که نظر داده اند -چه مثبت و چه منفی- لازم برمی شمارم:
1. چنین نیست که فیلم از روی کتاب ساخته شده باشد! این فیلم بر اساس فیلنامه اش ساخته شد و سپس از آنجا که بسیاری آن را ستودند، کسی به این فکر افتاد که از این آب -گیریم نه گل آلود- ماهی بگیرد! به عمدا سخن کوتاه می کنم، جز اینکه در یکی از نشریه های اکنون در محاق چیزی به ای مضمون نوشته شده بود که: "این کتاب تنها در ایران اثری ادبی است... ان هم به برکت ترجمه فلانی..." (نقل به مضمون).
2. در شگفتم از نادیده گرفته شدن قانون حق معنوی؛ آن هم نه از این بابت که کیسه ای پر کنم از پول های خرد و کلانی که لابد موازی با صف دریافت یارانه ها تشکیل می شود... الی اخر.
لیکن آیا در این آشفته بازار کتاب که ناشر و کتاب فروش به جای هر کار بحمدالله یقینا" شرافتمندانه دیگری که فراوان اند در این ذیار، تن به این تف سربالا داده اند به این خطر، بهتر نبود شما بزرگانی که به راستی در زمره همان ناشرانی جای دارید که اشاره کردم، پرسشکی را ناشران حی و حاضر آن در میان می نهادید تا ببینید راضی اند؟
3. ظاهرا" محدودیت تعداد حروف دارید. پس به همین ها بسنده می کنم، با این سپاس که در همه حال از زحمات تان در شناساندن آثار شخصا" ممنونم. (حمید خادمی)
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You