رسته‌ها

جنگ ناشناخته: روایت آلمانی از جنگ جهانی دوم

جنگ ناشناخته: روایت آلمانی از جنگ جهانی دوم
امتیاز دهید
5 / 4.4
با 140 رای
امتیاز دهید
5 / 4.4
با 140 رای
در سال 1945 با تسلیم بدون قید و شرط آلمان و ژاپن، جنگ جهانی دوم پس از شش سال کشت و کشتار بیرحمانه پایان یافت. این هولناکترین جنگی بود که تاریخ بشر به یاد دارد، چون بیش از پنجاه میلیون نفر تلفات بر جای گذاشت و صدها میلیون نفر را به دنبال تحولات سیاسی پس از جنگ از خانه و کاشانۀ خود آواره ساخت. مهمترین پیامد جنگ جهانی دوم خرد شدن قدرت نظامی و صنعتی آلمان و ژاپن و پیدایش امپراتوری عظیم کمونیستی از برلین و اروپای شرقی تا پکن، پیونگ یانگ و سایگون بود که طی نزدیک به نیم قرن لرزه بر اندام هر فرد آزادیخواه در چهار گوشۀ جهان می انداخت.
در طول دهه های گذشته کتابهای بیشماری در بارۀ جنگ جهانی دوم نوشته شده که بیشترشان از منابع غربی (انگلیسی، آمریکایی، فرانسوی، ایتالیایی) و تعداد کمتری از منابع روسی بوده است. "جنگ ناشناخته" نخستین اثری در این زمینه است که نظریات آلمانیها را بیان می کند و روایت جدیدی از این جنگ عالمسوز به دست می دهد که به کلی با روایتهای غربی و شرقی آن تفاوت دارد.
اتو اسکورزنی افسری اتریشی بود که با عملیات شگفت انگیز خود در دوران جنگ، شهرت به سزایی یافت و با عملیاتی مانند نجات موسولینی، ربودن پسر دریاسالار هورتی و رخنه کردن در صفوف سربازان متفقین در جبهۀ بلژیک، "خطرناکترین مرد اروپا" لقب یافت. او در این کتاب حقایق ناگفته ای را فاش می سازد و نشان می دهد که بسیاری از ادعاهای متفقین در زمان جنگ، عاری از حقیقت بوده و جنبۀ شعار داشته و به منظور بی آبرو ساختن رایش آلمان ساخته و پرداخته شده بوده است که قهرمانانه تا استالینگراد و العلمین پیشروی کرد ولی سر انجام در برابر نیروهایی ده برابر بیشتر و نیرومندتر شکست خورد.

مندرجات این کتاب از بسیاری جهات دست اول است و برای بسیاری از خوانندگان که همیشه قلم را در دست دشمنان رایش آلمان یافته اند ناشناخته است و تازگی دارد.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
farhadpartica
آپلود شده توسط: farhadpartica
۱۳۹۹/۰۳/۰۲
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
682
فرمت:
PDF

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی جنگ ناشناخته: روایت آلمانی از جنگ جهانی دوم

تعداد دیدگاه‌ها:
50
اتو اسکورزنی شخصیت فوق العاده پیچیده ای هم داشت و پس از جنگ جهانی دوم در اسپانیا میلیونر شد حتی در سال 1970 پزشکان وجود تومورهایی را درستون فقرات بدن اسکورزینی تشخیص دادند و سپس در هامبورگ اقدام با خارج کردن دو تومور نمودند ولی این جراحی باعث شد تا او از کمر به پایین فلج شود. برای شش ماه او شروع به تمرین با یک پزشک مخصوص نمود و بعد از این مدت دوباره به روی پاها بازگشت او حتی به گواه خبرگزاری های شوروی وظیفه آموزش نیروهای مخصوص امریکایی یا همان کلاه سبزها را در زمان جنگ ویتنام برعهده داشت.
« .... آنچه ما در روسیه مرکزی مشاهده کردیم و آنچه بعد در اوکرائین دیدیم به ما ثابت کرد که ملت روس رهایی واقعی اش را از ما انتظار دارد. متأسفانه افرادی مانند مارتین بورمان و اریش کوخ رئیس بخش حزبی اوکرائین مسئول سیاست اشغال بیهوده می باشند. مردم روستایی به جای اینکه تبعید شوند، می بایست آزاد شوند و با تفاهم و هوشمندی با آنها رفتار شود. آلفرد روزنبرگ وزیر سرزمین های اشغال شده نیز همین نظر را داشت، ولی منظمأ با سیاست حسن تفاهم او مخالفت شد . » [ برگرفته از صفحه 153 کتاب ] نکته مهم در فهم چرایی بسیج همه علیه آلمان و رسیدن نیروهای جبهه مخالف به ده برابر بیشتر همین جاست : مخالفت منظم با « سیاست حسن تفاهم » ، که بی اساس نبود ؛ پیامد ناگزیر ناسیونال سوسیالیسم آلمان بود .
« ... قهرمانانه تا استالینگراد و العلمین پیشروی کرد ولی سر انجام در برابر نیروهایی ده برابر بیشتر و نیرومندتر شکست خورد. » دشمن تراش بودن رفتار رزمندگان مهاجم و پیوستن بی تفاوت ها به « دشمن » ، در مخیله جنگ سالاران نمی گنجد . رایش سوم نه فقط گسترش فضای حیاتی در شرق ، بل که فتح اروپا را هدف گرفت . این کار همه را علیه آن متحد کرد و نیروهای رو در رو به ده برابر بیشتر رساند .
سلام خانم هانیه..ممنون که زحمات ی بی دریغی برای نشر کتب انجام میدید..درخواست کتاب سقوط بهشت (اسکات کوپر )دارم،البته با کیفیت فونت بهتر،کتاب در فضای مجازی موجود اما فوتت ریز هست یا کتاب بصورت دستی نوشته شده..اگر مقدور پیگیر این کتاب باشید..سپاس
[quote='hanieh']نسخه با کیفیت بهتر جایگزین شد.[/quote] با درود بسیار عالی سپاس از لطفی که کردید و سپاس از زحماتی که می کشید
تاپیک بالا ! کتابی بی نظیر از خطرناکترین مرد اروپا روزی پیشوا به او گفته بود آرزو میکردم اگر فرزندی داشتم تمام و کمال مانند تو باشد کتاب حاوی ناگفته های زیادی از جنگ بزرگ پیشین است ، کارهای بی مانند کماندوی اتریشی برای همیشه در خاطرات خواهد ماند
بسیار جالب بود ، جنگ جهانی از نگاهی دیگر.
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file