رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

شهابی در شب‮‬‏‫: خلاصه‌ای از کتاب شبهای پیشاور‬‮‬

شهابی در شب‮‬‏‫: خلاصه‌ای از کتاب شبهای پیشاور‬‮‬
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 28 رای
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 28 رای
تلخیص: ضیاء توحیدی

کتاب شهابی در شب تلخیص کتاب گرانسنگ شبهای پیشاور است.
شبهای پیشاور، بازگو کننده مجلس مناظره ای بین تنی چند از علمای اهل سنت و عالم برجسته شیعی سلطان الواعظین شیرازی است؛ که طی آن شش نفر از تجار سرشناس و خوانین بانفوذ پاکستان از عقاید باطل خود دست برداشته و به ریسمان محکم الهی چنگ زدند.
کتاب شهابی در شب گزارشی از این واقعه است. مطالعه این کتاب می تواند دامنه اطلاعات مذهبی مخاطبان را گسترده تر نموده و پاسخ پرسش هایی در زمینه تاریخ تشیع، فلسفه سجده نمودن بر مهر و حکمت توسل را برای آنان تشریح کند.
در گزیده ای از این کتاب می خوانیم: «واقیعت تاریخی مسلم آن است که بیعت علی امیرالمومنین(ع) بعد از وفات حضرت فاطمه (س) صورت گرفت. در منابع معتبر مضبوط است که حضرت علی (ع) بعداز شش ماه یعنی بعد از وفات حضرت فاطمه(س) با ابوبکر بیعت کرد. به خدا قسم! علمای اهل سنت در پیشگاه حق و حقیقت مسؤول هستند؛ زیرا آنان امر را بر مردم مشتبه می کنند و حقایق تاریخی را ساخته و پرداخته شیعیان معرفی می کنند، در حالی که در کتابهای خودشان موجود است.»
کتاب شهابی در شب، خلاصه ای از کتاب شب های پیشاور توسط دکتر ضیاء توحیدی در ۱۹۶ صفحه میباشد.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
aghazeraha
آپلود شده توسط: aghazeraha
۱۳۹۲/۰۵/۰۷
اطلاعات نسخه الکترونیکی

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی شهابی در شب‮‬‏‫: خلاصه‌ای از کتاب شبهای پیشاور‬‮‬

تعداد دیدگاه‌ها:
26
طبق آیه قرآن دین نزد خداوند اسلام است . نه شیعه نه سنی . پس چرا بی خود با هم بحث می کنیم . به جای اینکه شیعه و سنی با هم برادر و هم پیمان در برابر دشمنان مشترک خود باشند به جان هم افتاده اند و دشمن شاد کن شدند . در این اوضاع بهم ریخته سوریه که مسلمانان همدیگر را می کشتند و همدیگر را کافر می خوانند دشمنانشان فیلم آنها را در فضای مجازی پخش می کنند و آنها را وحشی معرفی می کنند . لطمه ای که آنها به اسلام می زنند هیچکس نمی تواند به اسلام بزند . واقعا برای همچین مسلمانانی متاسفم . امیدوارم روزی همه مسلمانان برای هدف مشترکی تلاش کنند و این اختلافات را کنار بگذارند .
امام محمد حنبل در مسند می نویسد : انس بن مالک گفت : به سلمان گفتم از پیامبر سوال کن که وصی ایشان کیست. سلمان گفت رسول خدا وصی شما کیست؟ فرمودند : ای سلمان وصی موسی که بود ؟ سلمان : یوشع بن نون. پیامبر : وصی من ، وارث من ، ادا کننده ی بدهی های من و وفا کننده ی به وعده های من علی بن ابی طالب است. مسند امام محمد حنبل، تذکره خواص الامه، سبط ابن جوزی ، ص 26 8-)
اول اینکه متن معرفی کتاب رو هر کسی می تونه بنویسه و من این کارو نکردم. پس نوشتش مال من نیست . این از این اگه می خواهید بحث نکنید، نکنید اما نمی شه یه دفعه حسینیه ارشاد رو گرفت برای بحث روی یک کتاب. بیاید از این چند خط حداکثر استفاده رو بکنیم. باید بحث کرد و گفت و گو کرد تا عقاید برای همه روشن بشه در ضمن گفتید طبق حدیث نبوی و آیه قران عقاید شیعه رو می شه برد زیر سوال خب با منبع مشترکی که هر دو قبول داریم این کار رو شروع کنید. اگه صحبت صورت نگیره دوباره یه فرقه ی جدیدی مثل وهابیت میاد و تند روی های جدیدی پیش میگیره و جهان اسلام رو دوباره تو منجلاب خون و توهین و بی اعتمادی در جهان فرو میبره.
جنابaghazeraha من نگفتم آیه ای در قرآن هست که شیعه رو رد میکنه بلکه عقاید شیعه رو گفتم درضمن اگه حافظتون یاری نمیکنه که چی نوشتین یکبار دیگه متن معرفی کتاب رو مطالعه کنین یاشایدم بخواین منکر حرفایی که زدین بشین درضمن تو یه دیدگاه چندخطی نمیشه همه حرفا رو زد پس بحث در این مورد بی فایدست و منم مثل آقای حسینی دیگه چیزی نمیگم
شما گفتی آیه قران و حدیث نبوی خب مفسر آیه کیه ؟ ناقل حدیث کیه؟ اینا خیلی مهمند چون باید دو طرف قبول داشته باشند هیچ آیه ای در قران وجود نداره که به طور مستقیم شیعه رو رد کنه. درباره حدیث هم جای بحث خیلی خیلی زیاده.
آقای Soheil Star 61 این حرفی که از من نقل کردید زیر این کتاب نوشته نشده از من پس سخن پراکنی نکنید. این که اون علما کی بودنو چی بودن دیلایلی که می آوردن متقن نبود و سلطان الواعظین بهتر جواب میداد. شما در کتب مهم و معتبر شیعی مثل کافی اگه اشتباه با مدرک شیعی داشتید بگید و ما هم استقبال می کنیم این کتاب اکثر دلایلش از صحایح مهم اهل سنت هستش یعنی برای حرف های علمای در بحث از کتب خودشان دلیلی میاورد در ابتدای این کتاب گفته شده که باید از کتاب هایی که ما قبول داریم دلیل بیاورید و سلطان الواعظین این چنین کرد حالا اگر از کتب اهل سنت برای رد شیعه دلیل بیا ورید جانب اعتبار برای شیعه نداره همونطور که اگه ما از کتب شیعی برای رد عقاید سنت دلیل بیاریم پس در گفتارتان خود هم دقت کنید ممنون:-) 8-)
جناب aghazeraha شما عنوان کردین که توهینی صورت نگرفته ولی این عین نوشته خودتونه(شبهای پیشاور، بازگو کننده مجلس مناظره ای بین تنی چند از علمای اهل سنت و عالم برجسته شیعی سلطان الواعظین شیرازی است؛ که طی آن شش نفر از تجار سرشناس و خوانین بانفوذ پاکستان از عقاید باطل خود دست برداشته و به ریسمان محکم الهی چنگ زدند.)در ضمن من هم کتابایی دارم که عقاید تشیع رو نه با تکیه بر کتابای تشیع (که اکثر نویسنده هاش گفته هاشون نه برپایه تحقیق بلکه برپایه روایات دروغین(که تو نقدهای اسلامی ارزشی نداره) و تعصباتشونه)بلکه باتکیه بر قرآن و احادیث پیغمبر نقد کرده و زیر سوال میبره ولی مطمئنم سایت با این سیاست جانبدارانه ای که ازتشیع داره اجازه ی نشر اون کتابا رو نمیده درضمن لطفا تو گفته هاتون یه کم احتیاط بیشتری بکنین و هرحرفی رو بیان نکنین درضمن آقای حسینی حق دارن اون عالمای اهل سنت که تو کتاب اسمشون اومده خودشون وکتاباشون زیاد معتبر نیستن
به توصیه دوست بزرگوارم جناب sagaro چیزی که "لجاجتی کودکانه" نام گذارده اند را رها میکنم. در کتاب روزهای پیشاور ادعاهایی را که در کتاب شبهای پیشاور به استناد کتابهای اهل سنت چه "معتبر" و چه "کم اعتبار" مطرح شده را با ذکر دلیل رد کرده است که البته همانطور که قبلاً گفتم من هم به کتاب روزهای پیشاور نقد دارم. روزهای پیشاور نقد این ادعاها هست و قرار نیست مدرک تازه ای بیاورد تا نیاز به منابع شیعی باشد. حال بالفرض اگر نویسنده شبهای پیشاور از مدرکی ضعیف از کتابهای اهل سنت استفاده کرده باشد آبا نباید آن مدرک و آن ادعا را نقد کرد؟ و یا به صرف اینکه ادعایی با دلیل از کتابهای اهل سنت مطرح شده آن را باید پذیرفت و مدام تکرار کرد که این در کتابهای اهل سنت آمده است؟
دوست من جناب aghazeraha ظاهرن قصد اتمام این مجادله را ندارید . قصد داشتم پاسخ مبسوطی در جواب کامنت دوستمان جناب حسینی بنویسم ولی فضا را فضای سازنده و مفیدی نمی یابم ، ظاهرن تصمیم ها پیش از بحث گرفته شده و غرض فقط منکوب کردن حریفان است ، بنده چنین روالی را خلاف جوانمردی و آزاد اندیشی میدانم و جسارتن لجاجتی کودکانه . بنده راه بزرگی و رهایی از تعصب را فروتنانه نشان دادم که متاسفانه نیاموختید : "" به هرحال شنونده ی متعلم و تشنه آموختن چون بنده دست بوس کسی خواهد بود که در قطع مجادله بی حاصل و پرداختن به اصل مباحثه پیشگام باشد "" یا حق
رو شکسته ی را ست و به صورت محاوره همه استفاده می کنیم حتی شما که توهین نمی کنید . نه؟! در عالم مجازی لحن به هیچ عنوان قابل انتقال نیست پس اگه من از کلمات موهون استفاده نکرده باشم همچین انگی را نمی تونید بچسبونید. در ضمن قرار بود درباره ی کتاب حرف بزنید منبع شیعی برای حرفاتون بیارید (برای روز های پیشاور) چون شبهای پیشاور از علمای سنی معتبر و کم اعتبار ( به هر حال سنی بوده اند) دلیل آورده ولی در روزهای پیشاور که نقد این کتاب است حتی یک منبع هم ذکر نشده دلیل برد این کتاب ذکر منابع سنی است
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file