رسته‌ها
امتیاز دهید
5 / 4.1
با 55 رای

در چنگال نازیها

امتیاز دهید
5 / 4.1
با 55 رای
✔️ در آغاز داستان می خوانیم:
آن روز وقتی که آقای برلی و به عبارت جامع آقای میشل برلی، استاد دانشگاه کلمبیا از خیابانهای نیویورک که عبور می کرد، تا به مهمانخانه ای که محل اقامت او بود مراجعت نماید، تمام مدت در فکر جلسه تدریس بود. موضوع درس آن روز یکی از برجسته ترین مسائل فلسفی عصر حاضر محسوب میشد و محصلین دانشکده فلسفه که عموما یهودی بودند، جدا با آقای برلی مباحثه و بلکه مشاجره می کردند. برلی میخواست ثابت کند که فلسفه برتری نژاد آریایی بر سایر نژادها و خصوصا نژاد سامی یا یهودی که نازیها طرفدار آن می باشند، سوابق ممتدی در تاریخ جهان داشته و قسمت مهمی از مباحث فلسفی اعصار گذشته را تشکیل می داده است. برلی میخواست به شاگردان خود بفهماند که اصولا نمی توان منکر برتری نژادها شد و خواه ناخواه ما باید قبول کنیم که شیره نیشکر از کاهو شیرین تر است (و حال آنکه نیشکر و کاهو هر دو گیاه هستند و هر دو از زمین روئیده می شوند) بعضی از نژادها نیز مزایایی بر نژادهای دیگر دارند. منتهی نباید این موضوع دستاویز سیاستمداران باشد و به استناد اینکه نژاد آریایی بر نژادهای دیگر برتری دارد، دنیایی را به آتش و خون بکشند...

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
آپلود شده توسط: اسپارتاکوس
۱۳۹۰/۱۲/۲۰
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
211
فرمت:
PDF
حق نشر:
دنیای کتاب
ویرایش

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی در چنگال نازیها

تعداد دیدگاه‌ها:
11
خداوند شادروان زنده یاد استاد ذبیح الله منصوری را بیامرزد
نقل قول از moist4161:
نازی ها جنایت کار ترین افراد بشر در چهارده سال جنایت را به حد اعلا اجرا کردن و متاسفانه امروز در کشور ما این قدر طرفدار داره !


امروز از نوشتن این مطلب پشیمانم . مهر ماه سال 92 نوشتم - به نظرم جنایت کارتر از نازی ها هم وجود دارند ( آمریکا و رژیم صهیونیستی ) - به نظر می رسه بیشتر چیزها درباره نازی ها دروغ و صحنه سازی باشه سالهاست رژیم صهیونیستی از آلمان داره غرامت جنگی می گیره . و به پژوهشگران اجازه بررسی بی طرفانه جریان هولوکاست داده نمی شود و بسیاری از تکذیب کنندگان هولوکاست به زندان می افتد و از شغل شان که استاد دانشگاهی است اخراج شده اند . این ها را نوشتم که بدانید کاسه ای زیر نیم کاسه است .
نازی ها جنایت کار ترین افراد بشر در چهارده سال جنایت را به حد اعلا اجرا کردن و متاسفانه امروز در کشور ما این قدر طرفدار داره !
هرکتابی که (شادروان ذبیح الله منصوری) ترجمه کرده ارزش خوندن داره...
روحش شاد

باور من این است که اگر آلمان نازی پیروز جنگ می شد، امروز همه ی این مسایلی که به پای وی ختم شده است، به پای دشمنانش ختم می شد، محاسبه انسانی این سان است
به غیر از چند مفهوم و موضوع مثل نحوه خود کشی یکی از شخصیتهای داستان به طور کل رمان ضعیفی بود.
فقط چرت و پرت و افسانه سازی در مورد المانهای نازی
خدا ذبیح اله منصوری را قرین رحمتش کند
کتاب بسیار ارزشمندی است و ترجمه های ذبیح الله منصوری حرف ندارد و فوق العاده است
گرچند این کتاب به مزاق انهایی که از نازی ها بت و افسانه ساخته اند خوش نخواهد آمد
اره چه جورم واقعا عالیه فقط تخریب مرام نازیه اصلا درست نیست و کاملا مغرضانه هستش
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل