Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی خرید کتاب زبان

خدایان تشنه اند

نویسنده:
عنوان اصلی: Les dieux ont soif
رمانی مهیب و تکان دهنده، اثر آناتول فرانس دربارهٔ برخی وقایع بعد ازانقلاب فرانسه می‌باشد، که در سال ۱۹۱۲ منتشر شده‌است. این رمان سرگذشت انقلابیونی را روایت می‌کند که پس از رسیدن به قدرت خویی حیوانی به خود می‌گیرند و به نام آزادی دست به هر جنایتی می‌زنند.

محور این رمان، به ماجرای یکی از انقلابیون فرانسوی یا به اصطلاح : یک هم‌شهری پاک پاریسی، به نام «اواریست گاملن» اختصاص دارد که پس از عضویت در هیأت منصفهٔ دادگاه انقلاب دگردیسی یافته و به موجودی سفاک و خونخوار تبدیل می‌شود تا جائیکه حتی از صدور حکم اعدام برای خواهرش نیز إبایی ندارد. بدین ترتیب در این رمان با دست‌مایه قرار دادن داستان مذکور بخشی از تاریخ انقلاب کبیر فرانسه روایت می‌شود. انقلابی که هر روز بیشتر از روزهای قبل فرزندان خود را بلعید، حتی سران اصلی انقلاب همچون دانتون و روبسپیر از این قاعده مستثنی نبودند.


قسمتی از کتاب:

«...خدایان نوظهور، یعنی اوباش روی سنگفرش کوچه‌های پاریس تشنهٔ خون شده بودند!». «بدبختانه تاریخ بشر را همین اوباش می‌سازند!»

«افسوس که بدنهادان و فرومایه‌گان نمی‌گذاشتند! هنوز شکنجه‌ها لازم بود، هنوز ریختن خون‌های ناپاک ضرورت داشت ... دیگر نه اطلاعاتی، نه بازپرسی‌هایی، نه گواهانی و نه وکلای مدافعی ضروری بود و تنها عشق به میهن جانشین همه چیز گردید. دیگر متهم که بزه‌کاری یا بی‌گناهی را در خود نهفته داشت، مقابل هیأت منصفهٔ میهن‌پرست، لال و خاموش می‌ماند و در چنین حالی می‌بایست به اتهام او که سراسر ابهام و پیچیده‌گی بود، رسیده‌گی کرد ... به جای صندلی متهم سکوی وسیعی گذاشته بودند که ممکن بود پنجاه نفر روی آن بنشینند. محاکمات دیگر به طور دسته‌جمعی انجام می‌گرفت. دادستان همهٔ اسامی را در یک ادعانامه ذکر می‌کرد و اشخاصی را به هم‌دستی یک‌دیگر متهم می‌دانست که اغلب برای اولین بار در دادگاه با هم روبه‌رو می‌شدند ... هر متهم سه یا چهار دقیقه بازپرسی می‌شد. ادعانامه به تقاضای کیفر ...»

حق تکثیر:
تهران: س‍رو‏‫‬، ۱۳۶۳

» کتابناکهای مرتبط:
عصیان فرشتگان
آدمک حصیری
تائیس

آگهی
نسخه ها
PDF
حجم: 5 مگابایت
دریافت ها: 10061
تعداد صفحات: 365
4.4 / 5
با 70 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 12
۱۳۹۰/۰۷/۲۶


پاسخنگارش دیدگاه
ehsanzizizi
Member
کتاب خوب . با متن روان و هنری روان.
بلایی که به سر بیشتر انقلاب ها می ایذ همین است از ریل عدالت خواهی و ارمان انقلاب کم کم خارج می شوند و بیراهه میروند
نقل قول  
zxz
Member
سلام لطفا راهنمایی کنید تاب که سایت نمی زاره دانلوود کنیم رو چه جور باید گیرشون بیاریم ممنون
نقل قول  
atroan
Member
با سپاس بسیار. پیروز باشید
نقل قول  
تردید
Member
نقل قول:
خدایان نوظهور، یعنی اوباش

افسوس وقتی در یافتم که ابتکار و فهم در بین اوباش هم یافت می شود از فهم نیز بیزار شدم وقتی دیدم که فرمانرویان فرمانروایی را در معامله و چانه زدن بر سر قدرت با اوباش می دانند از انان نیز روی بر تافتم
چنین گفت نیچه در چنین گفت زرتشت
نقل قول  
roozbahaan
Member
این کتاب رو به همه توصیه میکنم چون ما هم یه انقلاب داشتیم
نقل قول  
aryamen01
Member
مرسی از زحماتتون. ای کاش اون دوستان انقلابی و پر حرارت یک بار این کتاب را می خواندند تا بفهمند چرا نوابغ علوم سیاسی با انقلاب مخالفند و اصلاحات را توصیه می کنند. بعنوان یک دانشجوی علوم سیاسی هر گز کتابی بهتر از این پیدا نکردم که جلوی کسانی بگذارم که مرتب از شور انقلابی دم می زنند و می خواهند دنیا را عوص کنند؛ چه آنها که از این ور پشت بام افتاده اند و چه آنها که از این طرف پشت بام!!!
نقل قول  
mjavada
Member
انصافا که کیفیت را پایین آورده اید. کتاب هایی را در یابت قرار دهید که باعث ارتقای دانش تاریخی و سیاسی ایرانیان بشود. رمان های تاریخی را در سایت قرار دهید.
نقل قول  
negar sharifi
Member
اسپارتای عزیز از زحمتی که میکشی ممنونم ولی چرا روی جلد رو هم اسکن نمیکنی؟ حیف این نقاشی زیبا نیست که روی جلد کتاب نباشه؟ این نظر منه البته من دوست دارم کتابام جلد داشته باشن نه این که جلداشون رو بکنم.
نقل قول  
naderv
Member
اقا دستتون درد نکنه کتاب خوبیه
نقل قول  
azam63
Member
من دنبال این کتاب بودم ممنون که ان را در سایت قرار دادید خواهش میکنم اگر امکان دارد کتاب پاپیون و کتاب بانکو رادر سایت قرار دهید
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You