رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
زندگی جنگ و دیگر هیچ
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 159 رای
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 159 رای
اوریانا فالاچی موفق به دریافت جایزه بانکارلا ۱۹۷۰ برای این کتاب شد.

- چاپ این کتاب بعد از جنگ ویتنام نه تنها برای فالاچی شهرتی جهانی به بار آورد که حتی باعث شد بسیاری از آنها که از جنگ ویتنام دفاع می‌کردند نیز از کرده خود پشیمان شوند. «زندگی، جنگ و دیگر هیچ» را شاید بتوان یکی از موثرترین کتابهای ضد جنگ تاریخ دانست. کتابی که از دید بعضی شاید بهترین کتاب ضد جنگ تاریخ هم لقب بگیرد!

- عکسی که بر روی جلد این کتاب است تصویری است واقعی از رییس پلیس ویتنام، تصویر اعدام مردی شورشی، تصویری که توانست دنیا را تکان دهد و بسیاری معتقدند انتشار این عکس شکست آمریکا در جنگ ویتنام را قطعی کرد. عکسی که بعدها موضوع کتاب فالاچی شد.

- اوریانا فالاچی روزنامه نگار جوایز بسیاری برای آثارش برده است. برای چاپ این اثر به خصوص نیز توانست جایزه بانکارلا را در ۱۹۷۰ به خود اختصاص دهد.

قسمتی از متن کتاب:

یک ویت کنگ میدوید، با تمام قوا میدوید و همه به او شلیک میکردند. درست مثل اینکه در غرفه تیراندازی پارک شهر، به هدفها تیر می اندازند. ولی تیرها به او نمی خورد. بعد من یک تیر شلیک کردم و او افتاد. درست مثل اینکه به درختی شلیک کرده باشم، حتی جلو رفتم و به او دست زدم؛ ولی باز هیچ احساسی نداشتم. احمقانه است، اما واقعیت دارد…
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
اسپارتاکوس
اسپارتاکوس
۱۳۹۰/۰۳/۲۳
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی زندگی جنگ و دیگر هیچ

تعداد دیدگاه‌ها:
55
[quote='الی ناز رشیدیان پور']یکی منو راهنمایی کنه چجوری کتاب دانلودکنم
[/quote]
ب سختی :D:D:D:D
موضوع جالبی در رابطه با این تصویر این است که وقتی یک خبرنگار و عکاس با چیدمان بخشی از تاریخ جلوی دید عموم را میگیرد مطمئنا تاثیری سوی در روند هویت شناسی تاریخ ایجاد می نماید.
اعدام این ویت کنگ در مقابل چشمان عکاس که باعث معروف شدن این عکس گردید به نوعی باعث تکان دادن افکار عمومی جهان گردید. سالها بعد عکاس این تصویر خود چنین اعتراف می کنید که با انتشار این عکس تنها بخشی از واقعیت تاریخی را منعکس نموده. بخش دیگر حقیقت این بود که این سرباز ویت کنگ که اینگونه اعدام خیابانی می شود خود پیش از اعدام به جرم کشتار چندین تن دستگیر شده بود!
چه قدر تاثیر گذار و چه قدر هم تاسف بار
یادم می یاد اولین باری که این کتاب رو دیدم یازده ساله بودم....
تصویر روی جلدش خیلی روم تاثیر گذاشت بنحوی که تمام بیست دقیقه ای که توی کتابفروشی بودم فقط به تصویر کتاب نگاه می کردم....
حالا هم که کتاب را خواندم مثل آنموقع متاثرم...ولی اینبار از نوشته اش!
واقعا، چرا انسان انقدر در حق خودش بد می کند؟
"... و انسانها به ماه می روند , و سرطان را معالجه می کنند , و به اینکه انسان هستند و درخت و ماهی نیستند افتخار می کنند. اما
لحظاتی پیش می آید که من ترجیح می دهم درخت یا ماهی بودم.
"
وقتی سربازان برای تصرف تپه ای , 12 ساعت یا 24 ساعت و یا دو هفته با ترس و لرز در میان آتش پیشروی میکنند , بهترین موقع است برای شناخت زندگی یک مرد .
و در همان وقت است که میتوان میزان قدرت او را در برابر شجاعت , ترس , عقل و تحمل او را در برابر رنج شناخت .
خانم فالاچی یک خبرنگار ایتالیایی هست که خودش در زمان جنگ جهانی دوم به عنوان چریک ضد فاشیست فعالیت می کرده و کاندید جایزه نوبل هم بوده . ظاهرا ملحد مسیحی هست و به خدا اعتقاد خاصی نداره . خبرنگار جنجال برانگیزی بوده اما در سن پیری وقتی متوجه می شه سرطان قابل کنترلی داره تصمیم می گیره دیگه کتاب ننویسه و مدتی آرامش را تجربه کنه . و خوب البته یکی از جنجالی ترین اقدامات او کتاب "خشم و غرور" بعد از فاجعه 11 سپتامبر بود که در این کتاب گفت اسلام باید نابود بشه و به همین خاطر شدیدا مورد تهدید مسلمان ها قرار گرفت و مجبور شد از نیروی پلیس به عنوان محافظ کمک بگیره .
کتاب گزارش سفرهای خانم فالاچی به ویتنام در زمان جنگ این کشور و تا حدودی اشاره به قیام مکزیک می باشد که در سال 1970 برنده جایزه بانکارلا نیز شده است . خوب همون طور که می شه انتظارشو داشت زیاد رمانگونه نیست بلکه گزارشی مستقیم و شخصی از جنگ می باشد از سوی خبرنگار جسوری که سعی کرده از نزدیک صحنه ها را تماشا نموده و با افراد مختلف گفت و گو کند .
زندگی جنگ و دیگر هیچ
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک