رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
قمار عاشقانه
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 1004 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 1004 رای
.
نسخه تایپ شده

این کتاب شرح عاشقی مولانا و حضور شمس در زندگی او میباشد
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
Reza
آپلود شده توسط: Reza
۱۳۸۷/۰۳/۲۶
اطلاعات نسخه الکترونیکی

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی قمار عاشقانه

تعداد دیدگاه‌ها:
63
دور گردون را زموج عشـــــــــق دان گرنبودی عشـــــــــق بفسردی جهان عشق قهار است ومن مقهور عشق چون شکر شیرین شوم از شور عشق عشــــــــق جوشد بحر را مانند دیگ عشـــــــق ساید کوه را مانند ریــــــگ عشـــق بشکافد فلک را صد شکاف عشـــــــــق لرزاند زمیــن را از گـــزاف
گفت که تو شمع شدی قبله ی این چمع شدی جمع نیم شمع نیم دود پراکنده شدم گفت که شیخی وسری پیشرو و راهبری شیخ نیم پیش نیم امرتورا بنده شدم این کتاب روخیلی دوست داشتم امیدوارم بخونید ولذت ببرید.
این کتاب شرح جانانه و جنون آمیز جوانمردی است که پیش از آنکه صبح معرفت،از مشرق سرّش بر دمد و «شمس» عشق در افق اقبالش طالع شود زاهدی باز ترس،سجاده نشینی باوقار،شیخی زیرک،مرده ای گریان بود و وقتی در چنگال شیخ گیر افتاد و دولت عشق را نصیب برد زنده ای خندان،عاشقی پَرّان،یوسفی یوسف زاینده،و آفتابی بی سایه شد و این همه را وامدار آن بود که دلیرانه و کریمانه و فارغ از بندگی و سلطنت و شریعت و ملت تن به قضای عشق داد و پا در قماری عاشقانه نهاد: خُنُک آن قمار بازی که بباخت هر چه بودش و نماند هیچ الّا هوس قمار دیگر . . .
دوستان عزیز.من نمیتونم این کتاب رو دانلود کنم.کسی میدونه چرا؟همین الان یک کتاب دیگه دانلود کردم که دانلود شد ولی این کتاب رو 2 روز است هر کاری میکنم دانلود نمیشود.اگر کسی میداند یه لطفی کرده و برایم توضیح دهد.ممنون از همه شما عزیزان کتابناکی:-)
توجه کردین ؟ بیشتر شاعرا نخاله داشتن؟
میخای بحث کنی ، بحث کن ولی توهین نکن
توجه کردین ؟ بیشتر شاعرا نخاله داشتن؟ :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
عشق برای یه زن قمار بزرگیه، اگه ببره همه چیو برده و اگه ببازه همه چیشو باخته.
"شاید بتوان گفت کرم, جود, فتوت و وهابیت واژه های کلیدی دفتر و دیوان, و خشت های اساسی خانه و ایوان مولوی اند و این جود و فتوت ,با عاشقی, ربط وثیق دارد. هم چنان که با دلیری, عبادت و عرفان وسلوک نیز مرتبط است. اگر همین ویژگیها را در آثار حافظ, بوعلی, سهروردی, یا هم عصران مولوی چون سعدی, خواجه نصیر طوسی, صدرالدین قونوی و حتُی محی الدین عربی جست وجو کنیم, درمی یابیم که در هیچ کدام از آنها, چنین تفکر و گرایشی نبوده است. این بزرگوار در درجه اوُل از خودش رهایی پیدا کرد و بعد از آن بود که توانست دیگران را رهایی بخشد و سخاوتمندانه و بدون هیچ قید و بندی ,افاضه معرفت کند و بی غرض و بی توقع, به دیگران سود برساند." ... " کسانی می توانند در عالم معنا قهرمان شوند و غواص بحر معانی شوند, که از تعلقات خود دست بشویند و آماده قماربازی باشند."... " خلاصه آنکه پای بندی به تعلقات ,با پرواز در فضاهای بی کران منافات دارد." ص 18 کتاب
من که هنوز نخوندم ولی شک ندارم کتاب سازنده ایی هست چون به مولانا و کتابناک مطمئن هستم . خسته نباشید;-)
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file