رسته‌ها
بهائیت دین نیست
امتیاز دهید
5 / 3.4
با 9 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 3.4
با 9 رای
گزیده ای از متن کتاب:
عزیزان این نکته را از نظر دور ندارند و از خاطر بیرون نبرند که مدعیان دین داری دو دسته اند: گروهی دین را دستمایه دنیا و شهوات آن قرار می دهند و بهر مدعی که ببینند از ناحیه او پولی به جیب می زنند، سر می سپرند و در عین حال به هیچکس ایمان ندارند. این گروه هر دم خیال یا به قول عامیانه هرهری مذهب هستند که از هرگونه فسادانگیزی و مذهب سازی و معاونت باطل باک ندارند. این چنین افراد هرگز به خیر بازنخواهند گشت و سخن گفتن با آنها بیهوده است. گروه دیگر به راستی در آنها روح دین نمرده است و جویای راه راست و در راه تحری حقیقت هستند. این گروه اگر حقیقت را چنانکه هست بر حسب استعدادشان بیابند، راه باطل نمی روند و اگر غلط رفته باشند، باز می گردند...
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
sagaro
آپلود شده توسط: sagaro
۱۴۰۰/۰۶/۰۲
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
244
فرمت:
PDF

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی بهائیت دین نیست

تعداد دیدگاه‌ها:
10
کاربر پهلوی‌طلب چرا اعتراض دارد واقعاً؟ کسی که برای پهلوی یقه می‌دراند از ماجرای قتل فجیع حبیب‌الله هوشمند و نوزادش یا تکه‌تکه‌شدن دکتر سلیمان برجیس و تبرئه قاتلانشان توسط عدالت‌خانه‌های پهلوی دوم خبر دارد؟ از ماجرای تخریب حظیره‌القدس چه؟ باز بی‌خبر است؟ از همکاری ساواک با انجمن حجتیه هم بی‌خبر است؟ حتماً برنامۀ ثابت تقی فلسفی؛ پدر معنوی قاتلان دکتر برجیس و بهایی‌ستیز افراطی؛ در رادیوی ملی هم به گوشش نخورده؟
متاسفم برای کتابناک. بیش از حد شبیه کتاب‌خانه‌های حوزه هنری و سازمان تبلیغات شدید. شرم بر شما.
البته من اندکی در خصوص بهائیت مطالعه کرده ام محاسن آن : ممنوعیت دخالت علمای مذهبی در سیاست / ممنوعیت رفتن بالای منبر برای علما / نجس ندانستن سایر ادیان و مذاهب / اخلاق بسیار نیک و برخورد بسیار خوب پیروان آن / و مضرات آن : قداست و بت بودن پیشوایان مذهبی خودشان مانند بهاء الله و . . . / دستورات و قوانین شورای بین المللی در بیت العدل اعظم که بعضا غیر منطقی و استبداد گونه است / اعتقاد بیمارگونه پیشوایان آن به تاویل و توجیه و تفسیر و پیچ و تاب دادن متون مذهبی . . . . به هر حال آزار و اذیت کسی به صرف داشتن هر اعتقاد ( درست یا غلط ) نه تنها کاری غلط ، بلکه روشی شیطانی و بعضا حتی باعث تقویت طرف مقابل می شود . . . .
درخواست حذف کتاب نیز نوعی دعوت به فیلترینگ و سانسور و خفقان است . . . بهتر است بگویید طرف مقابل نیز باید اجازه داشته باشد از خودش دفاع کند تا مخاطبین هر دو کتاب را مطالعه کرده و خودشان تصمیم بگیرند . . .
در این بلبشو که بهاییان بیچاره‌ی ایرانی، برخلاف اصول حقوق بشر، از کوچک‌ترین و بدیهی‌ترین حقوق انسانی خود محرومند، به اشتراک‌گذاری این کتاب و کتاب‌های این‌چنینی را همراهی با پروپاگاندا و نقض حقوق بشر، و گسترش نفرت‌افکنی می‌دانم. از کتابناک درخواست دارم این کتاب و هر کتاب دیگری که ابزاری برای سرکوب هرچه بیش‌تر فرودستان و بیچارگان است را از تارنمای خود حذف کند.
البته هر دینی که به جز : - پرستش یک خدای واحد و - محبت به نوع بشر و - تعالی کمالات نیک انسانی به چیز دیگری دعوت کند هم :
دین نیست ! بلکه ملغمه ای ساخته دست بشر و کاهنان شکم گنده مذهبیست . . . . .
البته هر دینی که به جز : - پرستش یک خدای واحد و - محبت به نوع بشر و - تعالی کمالات نیک انسانی به چیز دیگری دعوت کند هم :
دین نیست ! بلکه ملغمه ای ساخته دست بشر و کاهنان شکم گنده مذهبیست . . . . .
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file
کاربر گرامی!
امکان خرید اشتراک از خارج کشور ایران، با استفاده از حساب پی‌پال فراهم شده است.