رسته‌ها
بادنماها و شلاق ها
امتیاز دهید
5 / 4.1
با 244 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.1
با 244 رای
187 صفحه

آقای خاکسار از «بادنما» و «شلاق» به عنوان نشانه‌هایی از دوگانگی زندگی انسان تبعیدی یاد می‌کند: بادنماها بر فراز بام خانه‌های هلند از یک‌سو و «شلاق» به عنوان نشانه‌ای از استبداد و زجر و زندان از سوی دیگر، زندگی روایتگر رمان «بادنماها و شلاق‌ها» را رقم زده است.

دوستی‌ دارم‌ که‌ گاه‌به‌گاه‌ او را می‌بینم‌. او هم‌ در این‌جا زندگی‌ می‌کند؛ با این‌تفاوت‌ که‌ او نویسنده‌ و نوازنده‌ است‌ و من‌ در قالی‌فروشی‌ای‌ که‌ با کرامت‌،بعد از جدایی‌اش‌ از مریم‌ و آمدنش‌ به‌ هلند، علم‌ کرده‌ایم‌ قالیچه‌ و گلیم‌های‌کهنه‌ را رفو می‌کنم‌. البته‌ یکی‌ دو ماهی‌ است‌ که‌ به‌طور موقت‌ سر کار نمی‌روم‌.کرامت‌ هم‌ مرا به‌ حال‌ خودم‌ گذاشته‌ است‌ و تنهایی‌ مغازه‌ را می‌گرداند.کرامت‌ چون‌ معتقد است‌ این‌ تنها شغلی‌ است‌ که‌ به‌ من‌ می‌خورد زیاد نگران‌نیست‌. می‌داند بعد از یافتن‌ کمی‌ تعادل‌ دوباره‌ به‌کارم‌ برخواهم‌ گشت‌ ورفوکردن‌ جاهای‌ شندرة‌ قالیچه‌ و گلیم‌ها را به‌ عهده‌ خواهم‌ گرفت‌.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
92
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
Reza
Reza
1401/07/16

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی بادنماها و شلاق ها

تعداد دیدگاه‌ها:
10
چه‌ چیز عجیبی‌ جز واژه‌ می‌تواند درکتاب‌های‌ لغت‌ باشد که‌ علاقه‌ یک‌ بچة‌ سیزده‌ ساله‌ را به‌ خود جلب‌ کند؟ درسن‌ او هیچ‌وقت‌ دوست‌ نداشتم‌ که‌ کتاب‌های‌ لغت‌ را ورق‌ بزنم‌.
یکی‌ از توانایی‌های‌ مشخص‌ او بی‌اعتنایی‌ به‌ تیرهایی‌ است‌ که‌ او راهدف‌ گرفته‌اند؛ تیرهای‌ روحی‌ و تیرهایی‌ که‌ در شرایط‌ سخت‌ غربت‌ آدمی‌ راآماج‌ خود قرار می‌دهند.
ایوان‌ می‌گوید نگفتن‌ از زیبایی‌ سحرانگیزی‌ که‌ در وجود یک‌ زن‌ کشف‌ می‌شود آن‌ را بیش‌تر رازآمیز می‌کند؛
تازه دارم این کتاب رو می گیرم کتاب مرائی کافر نسیم خاکسار رو خوندم خوشم اومد می خوام بقیه کتاب ها رو هم بخونم امیدوارم از این کتاب ها هم خوشم بیاد اسمش به دلم نشسته تا ببینیم :-)
واقعا كه... چرا فايل خراب آپلود مي‌كنيد؟
كلي طول كشيد تا دانلودش كردم. (?) (?) (?) (?) (?) (?)
فایل zip شده باز نمیشود لطفا درستش کنید.
راستی کسی هم این دیدگاهها رو می خونه؟
بادنماها و شلاق ها
عضو نیستید؟
ثبت نام در کتابناک