Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی

شعبان جعفری

شعبان جعفری

نویسنده:
این کتاب در بخش های مختلفی تهیه شده که به زندگی شعبان جعفری از ابتدای زندگی تا حضور او در کودتای 28 مرداد و زورخانه ای که در پارک شهر فعلی احداث کرد می پردازد. اگر بخواهیم به صورت خلاصه از زندگی او برداشتی داشته باشیم باید گفت جعفری با آن که ورزشکار باستانی کار بوده و علاقه مندی بسیار خودش را به این رشته کتمان نمی کند. ولی انسانی خودفروخته بود که خیانت های زیادی به مردم کرده است.

از پیشگفتار کتاب:
شعبان جعفری را برا ی نخستین بار در ۱۵ جولای ۱۹۸۶ در لُس آنجلس دیدم. هیكلی تنومند، ریشی انبوه و صدایی رسا داشت. هنگام احوالپرسی چشم بر زمین دوخته بود كه نگاه ش با نگا ه من — زن غریبه– برخورد نكند. هم این راه گریزی شد تا نگاهی گله مند به دوستی كه او را همرا ه خود به خانۀ ما آورده بود بیندازم كه: “شعبا ن جعفری اینجا چه می كند؟ ” مثل بسیاران ایرانی دیگر، ندیده و نشناخته از او گریزان بودم و شوقی به نشستن در كنارش احساس نمی كردم. ارتباطها همه در معنی نگاه ها، گردش چشم ها و حرکت ابروها بود و کلامی نبود...

حق تکثیر: لس آنجلس، نشر ناب، 1381

» کتابناکهای مرتبط:
قیام جنگل
در آخرین روزهای رضاشاه
دفاعیات دکتر مصدق در دادگاه نظامی

نسخه ها
PDF
حجم: 57 مگابایت
دریافت ها:
تعداد صفحات: 488
4.2 / 5
با 25 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 94
۱۳۹۸/۰۵/۲۰


پاسخنگارش دیدگاه
sepideh201
Member
نقل قول:
... به عنوان ابزار استدلال، آن هم در زیر کتاب شعبان جعفری، نکته ای رو به ذهن متبادر میکنه که حالا زیاد بازش نمیکنم...


اگر دوست دارید بازش کنید!

بنده وقتی بارها یک مطلب را مجبورم تکرار کنم، و مجدد در باره همان مطلب سوال می شود، چه متوانم بکنم! شما یک بار دیگر مطالب پست های اخیرتان را بخوانید و توضیحات بنده را در پستهای قبلی را هم بخوانید، خواهید دید که پاسخ همه مطالبتان را در پست های قبل داده ام!

لذا بنده مجبورم با بیان دیگری مطلب را ارائه کنم! چونکه اینگونه به ذهن متبادر می شود که شما پاسخ های بنده را متوجه نشده اید!

اما همه جا هم نوشته ام که «بلاتشبیه» یا «در مثل مناقشه نیست»، و ... اما ظاهرا شما خودتان اصرار دارید در مثل های مذکور مناقشه داشته باشید!


اینکه نوشته اید:
نقل قول:
...اتفاقا مهم ترین دلیل ما برای مخالفت با ج.ا، نداشتن روابط خارجی مناسب با دنیا (از جمله آمریکا) است...


بنده پاسخ دادم که آمریکا به غارت منابع ایران عادت کرده است و ایران را طبق آنچه که زمان شاه بود و به آن عادت کرده بود، نوکر می خواهد! والا به این راحتی زیر توافقات خود نمی زد!

اینکه نوشته اید:
نقل قول:
آمریکا از 193 کشور عضو سازمان ملل، با 189 کشور روابط دیپلماتیک داره. لابد همه این کشورها در حال غارت شدن هستند و هیچ کدام هم نمی فهمند!


بنده عرض کردم که آمریکا ایران را آنگونه که زمان شاه بوده است، همانگونه می خواهد! به عبارتی، شاه از ایران یک نوکر تمام عیار برای آمریکا ساخته بود و آمریکا الان غیر آن را نمی پذیرد! آن 189 کشوری که شما ذکر کرده اید، یا از اول روابطشان عزتمندانه بوده است و یا هرکدام به دلیلی(اعم از اقتصادی، امنیتی، ...) مجبورند نوکری آمریکا را بپذیرند. اما ایران مجبور نیست!

واقعا حکایت آدمی است که خود را به خواب زده است و طبیعتا نمی توان او را بیدار کرد!

بنده یک بار دیگر نکته زیر را تکرار می کنم:

ایران زمان شاه به عنوان حائلی در برابر خطر کمونیسم، حافظ منافع سیاسی امنیتی آمریکا بود، بیش از خود ایران از نف...د می برد، غیرمستقیم از طریق هزینه مستشارانش و فروش محصولاتش از ایران سود می برد، ایران جبهه اول مبارزه با دشمنان آمریکا در منطقه شده بود(نمونه اش تقدیم جان هزاران سربا...فار عمان)، تحمل کاپیتولاسیون و ...

واقعا خفت و خواری و حقارت بیش از این در روابط دو کشور، برای شما متصور است؟!!!

آیا واقعا همه این خفت و خواریها به هیچ جای شما برنمی خورد؟!!! اگر بر نمی خورد بنده دیگر حرفی ندارم؛ اما بدانید که اغلب مردم ایران تحمل اینهمه خفت و خواری را ندارند!

آنها که تحمل خفت و خواری را نداشتند و انقلاب کردند و مردانه در مقابل آمریکا و نوکران داخلی اش ایستادند و شاه را از این مملکت بیرون انداختند! من و شما نیز اگر تحمل دزدیها و عدم آزادیهای فردی و سیاسی و ... را از جمهوری اسلامی نداریم، باید مردانه بایستیم و دست آنها را از سرنوشت خود و فرزندانمان کوتاه کنیم و نظامی مستقل و شایسته ایرانیان بنا کنیم، نه آنکه حسرت حکومتی مانند حکومت شاه را بخوریم که نوکر تمام عیار آمریکا بود!

شما شایسته اید که دارای کرامتی حتی بیش از آمریکاییها باشید، نه آنکه حسرت نوکری آمریکا به دلتان باشد! واقعا شما چیزی از آمریکایی کم ندارید، چرا خود را اینهمه کوچک و حقیر می پندارید؟!!!


نقل قول  
سعید21
Member
چقدرحرفهای پوچ وبی معنی
نقل قول  
ادمهای ملی گرا عمدتا غیرمذهبی و سکولارند رفیقهای سلطنت طلب ما در دانشگاه و سربازی که عمدتا مذهبی بودند
نقل قول  
ادمی که اینقدر احمقه که در مصاحبه شبکه اسراییل التماس میکه به خاطر استر به ایران حمله نکنید حیف ربع پهلوی که بهش بگند اخه مردک امریکا هم جرات حمله به ایران را نداره چه برسه به اسراییل اون زمان بابات بود که اسراییلیها سرش کلاه گذاشتند یک میلیارد دلار پول گرفتند به اسم پروژه شکوفه که موشک سازی یادتون بدهند هیچی هم بهتون ندادند حالا ساختن بمب اتمی برا ایران مثل ساختن پرایده از حق نگذریم جمهوری اسلامی با همه عیبهایی که داره از کشوری که سیم خاردار دار نمیتوانست بسازه رسیده به فناوری پلاسما که پهپاد میاره پایین به مستندهای خود غربی ها رجوع کنید
نقل قول  
تنها پادشاه ایران که سفر حج رفت محمدرضا پهلوی حتی پادشاهان قاجار و رضاشاه سفر حج نرفتند محمدرضا شاه گفته بچه که بودم مریضی سختی گرفتم حضرت ابوالفضل به خوابم اومد و باعث شفای من شد در گفتگو با خبرنگار ایتالیایی اوریانا فالاچی گفته به من الهاماتی میشه کتاب حلیه المتقین را بنده نخوانده ام به غیر از یک بخش جذابش دروغ چرا تا قبر ااااا بعد هم پاره کردم و به داخل بازیافت انداختم برای کمک به محیط زیست
نقل قول  
ctr2006
Member
نقل قول:
کلا از آدم بیسوادی مثل رضاخان انتظاری بیش از آن نمی رفت؛ اما از کسانی که بعداز اینهمه سال (و بعد از مشاهده عملکرد احمقانه پهلوی ها که باعث شدند ایران به موقعیت کنونی برسد و هنوز فرهنگ استبداد و قلدری در آن حاکم باشد) هنوز از آن قلدر بیسواد و پسر کودن و جبونش دفاع می کنند، واقعا عجیب است!

این ادبیات جالب نیست جناب که در پاسخ عملکرد ارتش ایران در جنگ جهانی دوم چنین مغلطه کنید
پرسش هایی مطرح شد که اگر تصمیم به پاسخ گویی داشتید بهتر بود ایراد استدلال ها رو بررسی می کردید
کسی هم از استبداد دفاع نکرد این هم مغلطه دیگر شماست
امروز هم مشروطه خواهان خواهان یک رژیم دموکراتیک با یک نخست وزیر منتخب با رای مردم با نماد شاه مشروطه هستند که رژیمی استبدادی نیست چیژی شبیه بریتانیا و ژاپن

جناب جان اسنو
اول تقاصا دارم اگر مقدور است نظرات خود را در قالب یک مجموعه پست کنید پست کردن چندین پست با نظرهای یم خطی جلوه جالبی ندارد. در جنش فرهنگ و هنر روحانیون و چپ ها دروغ پراکنی و اغراق زیاد می کردند مثل دورغ معروف رابطه جنسی دو نفر بین مراسم، چپ ها که خود هیچ اعتقادی نداشتند جامعه مذهبی را به دلایل مذهبی تحریک می کردند در جنش فرهنگ و هنر حین معرفی فرهنگ های مختلف ایران بقیه کشورها بخش های مختلف فرهنگ خویش را معرفی می کردند که جامعه داعشی روحانیت تحمل آن را نداشت

در مورد بحرین هم بارها بحث شده با این وجود کلیپی یک دقیقه ای و کم حجم به شما پیشنهاد می کنم تا بار دیگر به شما گوشزد شود

پیوند کلیپ

آن دوران ایران هم با مصر رابطه داشت هم اسرائیل هم با آمریکا متحد بود هم شوروی
عجیب است عده ای این دیپلماسی هدفمند و فعال را نکوهش می کنند
اینک ایران عملا مستعمره روسیه و چین هست و قرارداد های ننگین زیادی با این دو دیکتاتوری میراث وحشت کمونیزم می بندد ولی عده ای چنین فاجعه ای را نمی بینند. شاید هنوز در آرزوی وحشت کمونیزم هستند برای همین تجدد و رفاه و مدرنیته را تحمل نمی کنند و جمهوری اسلامی را به شاه ترجیح می دهند.
آمریکا ستیزی کور این جماعت توده ای باعث شده که هر جنایتکاری شعار مرگ بر آمریکا دهد عاشقش شود و جنایات و خیانت های آنان را تائید کنند قبلا عرض کردم اگر امروز جمهوری اسلامی صد تن دگراندیش را اعدام کند که برخی از آنان چپ و توده ای و پیرو مکتب لنینیسم باشند این رفقای توده ای در اینترنت صدها فحش نثار سازمان عفوبین الملل می کنند که چرا این اعدام ها را محکوم کرده و با بازماندان ابراز همدردی کرده همین طور که این جماعت توده ای با همدستی با جمهوری اسلامی پیشتر تمام دگراندیشان را در اوایل انقلاب به دست جلاد سپردند و وقتی خود حذف شدند با کشتارهای بزرگ را ندیدند و چیزی از ارادت آنان به جمهوری اسلامی کم نشد

کسی هم رژیم قبل رو بی عیب نمی داند هیچ یک از دوستداران پهلوی منکر استبدادی بودن رژیم مذکور نیست سخن بر سر مقایسه بین دو رژیم بود و اینکه بعد از گذر از جمهوری اسلامی نظامی دموکراتیک و ملی داشته باشیم حالا با نماد شاه مشروطه یا جمهوری
پیش از این نیز آمار های مقایسه ای زیادی در اینترنت موجود است که برتری رژیم قبل (که به ایرادهایش همگی اذهان داریم) نشان می دهد.
نقل قول  
meran444
Member
نقل قول از جان اسنو:
پول این شبکه ها را هم ربع پهلوی میدهد


ادبیات سخیف شما مثل ادبیات مجریان 20:30 و شبکه خبر به شدت ابلهانه و تهوع آور است . حضور امثال شما در یک سایت فرهنگی که متعلق به اهالی کتاب است ، واقعا حیرت انگیز است . مگر شما کتاب هم می خوانید ؟ منظورم کتابهای نشات گرفته از افکار اندیشمندان و ادیبان و خردمندان است نه کتابهای منبری و روضه خوانی امثال حلیه المتقین و مرصادالعباد و غیره . شخصا بعید می دانم . مگر می شود کسی اهل فرهنگ و ادب باشد و چنین ادبیات سخیفی داشته باشد ؟ شما با نوع ادبیاتی که متعلق به اراذل و اوباش است وارد یک سایت فرهنگی می شوید و مزخرفات شبکه های بی رونق و کساد امثال 20:30 را به نمایش می گذارید . باشد حرفی نیست . به هر حال همینکه اقرار می کنید رضا پهلوی ربع پهلوی می ارزد این حکایت از گرانبها بودن او دارد زیرا همین حالا ربع پهلوی بیش از یک میلیون و پانصد هزار تومان می ارزد . آیا گدایان 40 سال پیش هم که آن زمان در حسرت یک شکم دیزی صناری و جغور بغور آه می کشیدند و امروز با تبهکای هایی که حتی چنگیز خان مغعول هم از آن پرهیز داشت نیاوران نشین شده اند ، به قدر یک شاهی دوران رضا شاهی می ارزند؟
نقل قول  
E R S
Publisher VIP
پیوندها:
متوسط سالانه قیمت نفت خام اوپک: Link1
میزان تولید نفت آمریکا، عربستان و روسیه در سال 2019: Link2
نمودار میزان تولید نفت ایران از 1950 تا 2015: Link3
متوسط سالانه تولید نفت ایران بر حسب بشکه در روز از 1960 تا 2013: Link4
مجموع درآمد ها نفتی ایران از زبان معاون سابق وزارت نفت: Link5
نقل قول  
E R S
Publisher VIP
برای فهم بهتر برخی آمار

1. کاهش مقدار صادرات نفت: طبق آمار سازمان اوپک، میزان تولید نفت ایران که در اواسط دهه 1970 به نزدیک 6 میلیون بشکه در روز رسیده بود، بعد از انقلاب، به علت جنگ، تحریم، عدم سرمایه گذاری خارجی کافی و ... هرگز از سطح 4 میلیون بشکه در روز فراتر نرفته. از 1970 تا 78 از کمتر از 4 میلیون بشکه به 5 و نیم الی 6 میلیون رسید. اگر این روند رشد تولید ادامه داشت و با تحریم و جنگ در ج.ا روبه رو نمی شدیم، امروز در کنار کشورهای آمریکا، روسیه و عربستان سعودی، با تولید بیش از 10 میلیون بشکه در روز قرار داشتیم. این فقط یک مورد از زیان هایی است که سیاست خارجی فاجعه بار ج.ا برای ایران به بار آورده.
2. افزایش قیمت نفت: متوسط سالانه بهای نفت اوپک از سال 1970 تا 1978 از 1.21 دلار به 12.79 دلار رسید یعنی 12 دلار افزایش (957 درصد). اما از سال 1978 (1357) تا 2012 بهای نفت از 12.79 دلار به 109.45 دلار رسید یعنی 96 دلار افزایش (755 درصد). پس بعد از انقلاب، هر چند در بازه زمانی گسترده تر، افزایش زیاد در قیمت رخ داده.
3. مجموع درآمد نفتی: کل درآمد نفتی ایران قبل از انقلاب (مجموع قاجار و پهلوی) نزدیک 140 میلیارد دلار و در بازه 1352 تا 1357، 112 میلیارد دلار بوده، اما در دوران ج.ا تا پایان دولت دهم نزدیک 1000 میلیارد دلار درآمد نفتی داشتیم. با مراجعه به آمار مشخص میشه میانگین تولید نفت در ایران از سال 1970 تا 78 روزانه نزدیک 5 میلیون بشکه بود. اما بعد از انقلاب از 1979 تا 2013 میانگین تولید نفت در حدود 3 میلیون بشکه در روز باقی مانده. اگر همان میانگین 5 میلیون بشکه در روز حفظ میشد، درآمد ایران بعد از 1979 تا 2013، به جای 1000 میلیارد ج.ا به 1600 میلیارد دلار میرسید یعنی 60 درصد درآمد بیشتر! تازه این با این فرض گفته شده که میانگین همان 5 میلیون بشکه در روز باقی می ماند، در صورتی که اگر حکومت سابق سقوط نمیکرد و ما روابط سازنده با دنیا داشتیم، شاید قادر بودیم مثل عربستان سعودی میانگین تولید بالای 10 میلیون بشکه در روز بدست می آوردیم و این یعنی به جای درآمد 1000 میلیارد دلار، درآمد 3300 میلیارد دلار!! یعنی 220 درصد درآمد بیشتر نسبت آنچه در ج.ا بدست آوردیم. و متعاقبش، داشتن سرانه تولید ناخالص داخلی به مراتب بیشتر از آنچه در ج.ا رخ داد. این ثروت کلان میتوانست خرج ساختن زیر ساخت ها، بهبود رفاه، کمک به ایجاد اشتغال، تجهیز نیروهای مسلح و خیلی موارد دیگر بشه اما به برکت ج.ا، تا سال 2013، 1000 میلیارد درآمد داشتیم که همان هم درست مصرف نشده.
4. این آمار فقط مربوط به نفت است. در صورت به وجود نیامدن سرطان ج.ا و داشتن روابط موثر و قوی خارجی و جذب سرمایه گذاری کلان در حوزه های مختلف مثل صنعت و گردشگری و ... این اختلاف حتی از این هم بزرگ تر چشمگیرتر میشد. همچنین از آمارهای مربوط به نرخ بیکاری میگذرم که خودش بحثی مفصله.

وقتی میگم سیاست خارجی نادرست، ایدئولوژیک و ستیزه جویانه یک کشور رو بدبخت میکنه، منظور این هاست. حالا بفرمایید افتخار کنید که "عزتمندانه"!! جلوی آمریکا و غرب ایستاده اید! و به همین روند ادامه بدهید و مطمئن باشید روزی میرسه که همین عراق و افغانستان هم در همه شاخص ها از ایران جلو خواهند زد (همان طور خیلی کشورهای دیگر منطقه در این 4 دهه جلو زدند). البته در آن روز هم احتمالا حرفی جز "مرگ بر شاه" از زبان جماعت پنجاه و هفتی نخواهیم شنید!
نقل قول  
E R S
Publisher VIP
sepideh201 !
استفاده جنابعالی از عباراتی مثل "فضله الاغ"، "فضله سگ"، "بلعیدن استفراغ" و ... به عنوان ابزار استدلال، آن هم در زیر کتاب شعبان جعفری، نکته ای رو به ذهن متبادر میکنه که حالا زیاد بازش نمیکنم

اما چند تا مطلب:

اول اینکه خیلی محکم ادعا میکنید "طرفدار جمهوری اسلامی" نیستید و اینکه مثل ما از این حکومت "ناراحتید"! اما من ندیدم هیچ انتقادی از ج.ا بکنید؟ سیاست خارجی اش رو که تأیید میکنید، فسادهای رخ داده رو هم نتیجه "فرهنگ سرمایه داری" میدونید، دستاورد های ج.ا هم که درخشان به حساب آوردید و هیچ حرف و نقدی هم به ج.ا بابت رفتارش با مخالفان و منتقدان وارد نکردید. پس میشه بپرسم از چه چیز ج.ا به ادعای خودتان "ناراحت" هستید؟! یا شاید هم "ناراحت" نیستید، بلکه قصد دارید برای ما ژست توخالی بی طرفی بگیرید.

دوم اینکه: آمریکا از 193 کشور عضو سازمان ملل، با 189 کشور روابط دیپلماتیک داره. لابد همه این کشورها در حال غارت شدن هستند و هیچ کدام هم نمی فهمند! و لابد فقط چهار کشور موفق و نمونه ایران، کره شمالی، سوریه و بوتان عاقل بودند که روابطشان با آمریکای جهان خوار رو قطع کردند! بقیه دنیا که با آمریکا رابطه دارند همگی بدبخت و غارت شده اند و فقط آن 4 کشور معظم خودشان رو از غارت شدن نجات داده اند!

اتفاقا مهم ترین دلیل ما برای مخالفت با ج.ا، نداشتن روابط خارجی مناسب با دنیا (از جمله آمریکا) است. هیچ موردی سراغ ندارم که کشوری بدون روابط سازنده خارجی توانسته باشه به توسعه برسه و سطح زندگی و رفاه مردمش رو ارتقا بده. حتی یک مورد هم سراغ ندارم. داشتن روابط خوب با جهان، شرط کافی برای توسعه نیست، اما قطعا شرط لازم است و بدون روابط موثر هرگز توسعه پایدار و واقعی در کار نخواهد بود. آمریکا هم به عنوان بزرگ ترین اقتصاد جهان، یکی از کشورهایی است که اگر دنبال توسعه هستیم، قطعا باید رابطه قوی برقرار کنیم. امروز ج.ا جز یک سری گروه های شبه نظامی، هیچ متحد واقعی در جهان نداره. حتی کشورهایی مثل روسیه و چین هم که در مورادی بنابر اشتراک منافع با ج.ا همکاری میکنند، در موقع ضرورت به سادگی پشت حکومت را خالی کردند (مثل تحریم های هسته ای زمان اوباما یا حملات اسرائیل به نیروهای سپاه در سوریه که با عدم واکنش روس ها مواجه شد). حالا این شعارهای پوسیده "آمریکای جهان خوار" و "غارتگر" و سایر مهملاتی از این دست برای اکثریت نسل ما هیچ جذابیتی نداره و برای ایران هم نون و آب نمیشه.

کشورهای دارای رابطه دیپلماتیک با آمریکا:Link1
کشورهایی که با آمریکا رابطه ندارند: Link2
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You