Hiweb

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «قوانین» و «فروش کتاب الکترونیکی» را مطالعه کنید.

روزی روزگاری در آمریکا

روزی روزگاری در آمریکا

نویسنده:
روزی روزگاری در آمریکا روایتی است فاخر و پرپیچ و خم از رشد گنگستریزم، تبدیل تدریح کلاهبرداران خرده پا به جانیان حرفه ای و در نهایت صاحبان تراست های عظیم و سیاست مداران قدرت طلب و صاحب نفوذ. فیلم به شکلی ناپیوسته سه دوره متفاوت را با نقش مایه هایی ون خشونت، رفاقت، خیانت، نوستالژی و ع شق به هم پیوند می دهد.

از متن کتاب:
۱. داخلی. شب. تالار خیمه شب بازی سایه ها ( ۱۹۳۳ )
تصاویری مانند نماهای آغازین یک فیلم را می بینیم و صدای موسیقی.
عناوین بر پرده می آیند و گه گاه تصاویری مبهم آن را قطع می کند. آن ها ساکنان دنیای سایه ها هستند و در انتظار عروسک گردانی باهوش می رقصند و تعظیم می کنند و داستانی قدیمی را برای حاضران تعریف می کنند. تنها چند نفر در سالن هستند که پراکنده نشسته اند و چرت زنان و با چشمان نیمه باز به عروسک ها نگاه می کنند. در پس زمینه صحنه، مجسمه بزرگ بودا قرار دارد.
ناگهان یکی از دو درِ کشویی که به خیابان باز می شود، با صدایی بلند گشوده می شود. سه مرد وارد می شوند. کسی به آن ها توجهی نمی کند به جز خانمی چینی. او تازه از راه پله پشتی ساختمان وارد شده و با چشمان نگران سه مرد را می پاید.
یکی از مردها ( پاسکوال ( ۱) ) کنار در می ایستد. دو نفر دیگر در سالن می چرخند. آن ها دنبال صندلی مناسب نیستند. آن ها به چهره های تماشاگران که با نور چراغ قوه دو مرد روشن شده است خیره می شوند؛ نگاهی سریع و حرفه ای که خشونت زیر پوستشان را پنهان نمی کند...

حق تکثیر: تهران: شرکت نشر نقد افکار‏‫، ۱۳۸۹.‬

» کتابناکهای مرتبط:
تک گویی های واژن
جوخه
ترانه ای برای آیدا

نسخه ها
4.6 / 5
با 11 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 0
۱۳۹۸/۰۴/۰۳


پاسخنگارش دیدگاه
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You