رسته‌ها

ذوالقرنین همچنان ناشناخته

ذوالقرنین همچنان ناشناخته
امتیاز دهید
5 / 4.2
با 29 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.2
با 29 رای
از قرن اول هجری تاکنون بیش از بیست شخص به عنوان ذوالقرنین معرفی شده‌اند. حدود شصت سال پیش ابوالکلام آزاد در تفسیر خود با ارائه مستنداتی کورش را همان ذوالقرنین قرآنی دانست. اصل دیدگاه وی مبتنی بر بخش‌هایی از تورات است که به گمان ایشان درباره کورش است. وی بر این بود که در رویای دانیال نبی کورش به صورت قوچی نمایانده شده است که دارای دو شاخ بزرگ است. و بر اساس همین رویا کورش نزد یهودیان به ذوالقرنین معروف بوده است. با پیدا شدن سنگ نگاره انسان بالدار دیدگاه ایشان قوت گرفت چرا که این نگاره دارای دو شاخ بود و در چند سفرنامه بالای نگاره کتیبه‌ای با خط میخی وجود داشت که بر آن نام کورش نوشته شده بود. او کورش را زرتشتی و سفرهای شرق و غرب و ساخت سد داریال را همان کارهای ذوالقرنین می‌دانست.
آنچه در کتاب «ذوالقرنین همچنان ناشناخته» می‌خوانید بازخوانی و رد دیدگاه ابوالکلام است. کتاب پیش رو مشتمل بر پنج فصل است. چهار فصل مقدماتی آن عبارت‌اند از: معرفی ابوالکلام آزاد، ارائه تفسیری از آیات مورد بحث، گزارشی کوتاه از زندگی و جهانداری کورش هخامنشی و خلاصه‌ای جامع از دیدگاه ابوالکلام. بخش پایانی کتاب، بررسی و رد گفته‌های ایشان است.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
navadeir
آپلود شده توسط: navadeir
۱۳۹۷/۰۸/۰۴
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
223
فرمت:
PDF
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی ذوالقرنین همچنان ناشناخته

تعداد دیدگاه‌ها:
2
عجیب اینکه وقتی ابوالکلام آزاد این نظریه را مطرح کرد بسیاری از آن استقبال کردند و او را متهم به «نامورخی» و «سودجویی» نکردند اما حالا که یکی به دیدگاه او اشکال کرده است «نامورخ» و «سودجو» خوانده می‌شود. این کتاب، تاریخ نیست که نویسنده را متهم به نامورخی کنید بلکه بحثی بینا رشته‌ای است که با کمک تاریخ، تفاسیر قرآنی و تورات مورد برسی قرار گرفته است و اگر کتاب را خوانده باشید در تمام کتاب از نظرات مورخین به نام استفاده شده است. بهتر است به جای نیت خوانی اشکالات کتاب را به صورت علمی مطرح نمایید تا در بازبینی مورد استفاده قرار گیرد.
چه زمانی نامورخان و سودجویان از نگارش تاریخ دست برخواهند داشت؟
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file
کاربر گرامی!
امکان خرید اشتراک از خارج کشور ایران، با استفاده از حساب پی‌پال فراهم شده است.