Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی خرید کتاب زبان دوره رایگان رهایی از کمال گرایی

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «قوانین» و «فروش کتاب الکترونیکی» را مطالعه کنید.

پدر ایران: داستانی بر پایه سرگذشت کوروش بزرگ

«پدر ایران» سرگذشت کوروش هخامنشی است. این کتاب دومین داستان بلند کزازی است که آن را بر پایه سرگذشت سه تن از برجسته‌ترین و پرآوازه‌ترین چهره‌های تاریخ و فرهنگ ایران نوشته‌ است.
نخستین کتاب از این سه‌گانه داستانی که «فرزند ایران» نام دارد. این داستان بر پایه سرگذشت فردوسی نوشته شده است. سومین کتاب سه‌گانه داستانی نیز «وَخشور ایران» نام دارد که آن هم داستانی بر پایه سرگذشت زرتشت است.
در این کتاب داستان کوروش از زادنِ هنگامه‌ساز او آغاز می‌گیرد و سپس رهایی اعجازآمیز او از مرگ است و پس از آن پرورده شدن کوروش در دربار ماد، نبردهای کوروش با نیای مادری و دیگر فرمانروایان آن روزگار و گشودن کشورهای بزرگ مانند لیدیه و بابل و سرانجام کشته شدن کوروش در نبردی که با تیره‌ای کمابیش ناشهر آیین (غیرمتمدن) که ماساژت نامیده می‌شده‌اند دیگر بخش‌های کتاب هستند.
کوروش در هگمتانه زاده شده است. او از سوی مادر مادی بوده و از سوی پدر پارسی. پدرش کمبوجیه یکی از سالاران بزرگ پارسی بوده است که بر اَنشان کشوری کمابیش در مرز ایلام امروزی فرمان می‌داده‌ است.

» کتابناکهای مرتبط:
باستان نامه: شرح زندگانی کورش و داریوش
روحانیون بزرگ ساسانی
تاریخ ماد

آگهی
نسخه ها
4.2 / 5
با 31 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 2
۱۳۹۷/۰۷/۱۴


پاسخنگارش دیدگاه
mt1397
Member
زنده باشی استاد بزرگوار، ای شهریار زبان پارسی.
این سرزمین به مردان بزرگ و والاگهری همچون شما
نیازمنده.

نقل قول  
migi
Member
متصل است او معتدل است او.....تا حالا خبری از پدر ایران با تیتر درشت نبود!
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You