سیروس نهاوندی، حلقه گمشده

نویسنده:
یادداشت مولف برای انتشار الکترونیکی رایگان:
کتاب "سیروس نهاوندی، حلقه گمشده" دو هفته پس از نخستین نوبت چاپ در خارج از کشور در ایران به شکل غیرقانونی منتشر شد و در تمامی کتابفروشی‌ها قابل خرید بود. یکی از ناشران در رابطه با من برای گرفتن مجوز انتشار، آن را در اختیار وزارت ارشاد قرار داد. کتاب اما اجازه نشر دریافت نکرد. به دنبال استقبال از آن، در اندک زمانی این کتاب با بازبینی مجدد و اضافاتی در خارج از کشور بازچاپ شد. این جلد نیز در داخل کشور به شکل غیرقانونی تجدیدچاپ شد و به شکل علنی در کتابفروشی‌ها به فروش رفته و می‌رود. با اینکه چندین نقد از آن در رسانه‌های داخل کشور منتشر شد، و نشریه "اندیشه پویا" بدون اجازه من با تکه‌پاره نمودن بخش‌هایی از آن، بیش از پنجاه صفحه آن را در یکی از شماره‌های خویش منتشر نمود، باز وزارت ارشاد به آن اجازه نشر نداد.
برای من بسیار دردآور است که کسانی دیگر، خلاف اراده‌ام، از زحمت من بهره مالی ببرند. در همین رابطه تصمیم گرفتم تا آن را از طریق «باشگاه ادبیات» برای علاقمندان در فضای مجازی منتشر کنم. طبیعی‌ست که اگر کسانی بخواهند آن را بر کاغذ بخوانند، می‌توانند از طریق ناشر آن را تهیه کنند.
حق تکثیر: باقر مرتضوی
ناشر نسخه رایگان الکترونیک"باشگاه ادبیات"
موضوع اصلی این کتاب آشنایی با زندگی سیروس نهاوندی است .شخصیت بسیار مرموزی که زندگی عبرت آموزی برای همه نسل ها مبارز داشته و دارد. نهاوندی از اعضای کنفدراسیون جهانی محصلین و دانشجویان ایرانی و از فعالین چپ؛ عضو حزب توده ایران؛ سپس عضو سازمان انقلابی حزب توده ایران (بخش انشعابی از حزب) و رهبر سازمان رهایی‌بخش خلق‌های ایران بود. او پس از معامله با ساواک در زندان و فرار ساختگی با هماهنگی ساواک از زندان، سازمان آزادیبخش خلق‌های ایران را تاسیس کرد که در واقع دامی بود ساواک پهن کرد تا مبارزان را شکار کند. همکاری سیروس نهاوندی با ساواک منجر به دستگیریهای گسترده در این سازمان و سازمان انقلابی حزب توده ایران شد.

» کتابناکهای مرتبط:
صحیفه نور (جلد 10)
روزهای خون، روزهای آتش
ره آورد روزگار

نسخه ها
PDF
حجم: 19 مگابایت
تعداد صفحات: 606
4.5 / 5
با 31 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 3
۱۳۹۷/۰۱/۰۳


پاسخنگارش دیدگاه
azgn32
Member
ممنون کتاب خوبی بود
نقل قول  
imahdi
Member
سیروس نهاوندی همکار ساواک با نام‌های مستعار کریم‌پور، کریم، کریمی، بیژن افشار[۱]؛ از اعضای کنفدراسیون جهانی محصلین و دانشجویان ایرانی و از فعالین چپ؛ عضو حزب توده ایران؛ سپس عضو سازمان انقلابی حزب توده ایران (بخش انشعابی از حزب)؛ رهبر سازمان رهایی‌بخش خلق‌های ایران؛ رهبر سازمان آزادیبخش خلق‌های ایران.
نقل قول  
ناجی
Member
درود بر شما.سپاسگزارم

بخش پرسش وپاسخ: حلقه گمشده، سیروس نهاوندی و زندگی اسرارآمیز سیروس نهاوندی
https://www.youtube.com/watch?v=jFqFs2sRYwg
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You