Hiweb

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

دوازده داستان سرگردان

مارکز در مورد این کتاب چنین توضیح میدهد: سپتامبر گذشته، پس از دو سال کار جسته و گریخته‏ی دیگر، آماده‏ی چاپ بودند و بدین‏گونه، آوارگی آنها در رفت و بازگشت مداوم میان میز تحریر و سطل زباله سرانجامی می‏یافت؛ البته اگر در آخرین دم تردیدی نهایی سایه نمی‏افکند. چون شهرهای مختلف اروپایی را که داستانها در آنها به وقوع می‏پیوندند، متکی به قوه‏ی حافظه‏ی خود و از دور تشریح کرده بودم، میل داشتم وفاداری خاطراتم را تقریباً پس از گذشت بیست سال محک بزنم و از این رو، برای بازشناسی آن شهرها، اقدام به سفر سریعی به بارسلون، ژنو، رم و پاریس کردم.
هیچ‏یک از این شهرها با آن‏چه که من به خاطر داشتم، تطبیق نمی‏کرد. همگی، مثل همه‏ی اروپای کنونی، به دنبال تغییری شگفت‏انگیز، بیگانه شده بودند. خاطرات حقیقی به نظرم اشباحی خیالی جلوه می‏کردند؛ در حالی‌که خاطرات دروغین چنان قانع‏کننده می‏نمودند که جایگزین واقعیت شده بودند. از این رو برایم میسر نبود خط تفکیک‏کننده‏ای میان توهم و حسرت گذشته بکشم. این راه‏حل نهایی بود. بالأخره آن‏چه را که برای تمام کردن کتاب، سخت به آن نیاز داشتم، یافته بودم؛ چیزی که فقط گذشت سال‏ها می‏توانست به من بدهد: چشم‏اندازی در زمان.
در بازگشتم از این سفر ماجراجویانه، تمام داستان‏ها را طی هشت ماه تب‏آلود، از ابتدا بازنویسی کردم و دیگری نیازی نداشتم از خود بپرسم کجا زندگی پایان می‏گرفت و کجا خیال آغاز می‏شد. زیرا این گمان مرا یاری می‏داد که شاید دیگر چیزی از آن‏چه بیست سال پیش در اروپا تجربه کرده بودم، صحت نداشت. نوشتن برایم چنان سهل و روان شده بود که گاه احساس می‏کردم صرفاً از روی لذت داستان‏سرایی می‏نویسم، که شاید کیفیتی انسانی شبیه بی‏وزنی است.

حق تکثیر:
تهران: ققنوس‏‫، ۱۳۹۰

» کتابناکهای مرتبط:
the body
The Secret Sharer
بالتازار و بلموندا

نسخه ها

نسخه صوتی کتاب از نوار
4.4 / 5
با 655 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 11
۱۳۸۷/۰۱/۲۲


پاسخنگارش دیدگاه
bovard
Member
خوب خوب خوب.برای وقتایی که از کتابهای مزخرف راحت شی و یه جیز خوب بخونی
نقل قول  
ashoozartosht
Member
درود به رفقای کتابناک و سلام به مارکز بزرگ.
حیرانی نازنین ماکوندو انگار سرنوشت محتوم انسانی ست که از این قرن داره عبور می کنه با لنگی و تردید مرگبارش.
همه ما عمری به مثابه صد سال تنهایی می کنیم و بعد تو یه ساعت معلوم با توفان پایانی دامن جمع می کنیم و می کوچیم به هر کجا که ماکوندو نیست.
مارکز وجدان زخمی این قرون بمباران شده س.
راستی رفقای کتابناکی دستتون درد نکنه از این همه زحمت دمتون گرم
نقل قول  
davood40925
Member
کتاب خوبی هست
نقل قول  
behnaz585
Member
مرسى از زحمات شما
نقل قول  
hts1369
Member
لمتون گرم خیلی خوب است
نقل قول  
eli6700
Member
بهترین معلم دینا کسی بود که بهترین چیز را به من آموخت:
2خط روی تخته کشید و گفت : این دوخط موازی هیچوقت بهم نمیر سند مگر اینکه یکی خود را بشکند.
تا غرورتو نشکنی به چیزی که میخوای نمیرسی
نقل قول  
m_hiva
Member


امتحان مي کنيم بدون اين که ضرر کنيم!!
نقل قول  
پرویز
Pro Member
دوست عزیز
اگر کتابی که می خوانی در زمان خواندن یک همزاد پنداری با نویسنده نداشته باشی و یا از نظر دیدگاه با او تفاوت داشته باشی آن کتاب را نخوان واگر خواندی با یک دید روان شناسانه به مطالب بنگر و اگر بازهم اگر چیزی از آن سر نیاوردی باید به دانش خود شک کنی نه به بهترین نویسنده ای که عاشق نویسندگی است او با تک و تک وجودش کتاب می نویسد واز قلمش عشق وشوق تراوش میکند .
نقل قول  
mofe
Member
fagat rahnamaie ozviat bezarin. ke hame dagigan bedonan ozviat chie. na in ke nahveie ozviat. khode ozviat chiaro migam.
نقل قول  
ملودی*
Member
لطفا کتاب صد سال تنهایی هم به مجموعه اضافه کنید
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You