Hiweb

اسرار کشتی سنتیا

نویسنده:
ژول گابریل ورن نویسنده و آینده‌نگر فرانسوی بود که کتابهای زیادی با مضمون علمی-تخیلی نوشت. او هنگامی از سفر به هوا و فضا و زیر دریا در داستان‌های خود سخن گفت که هنوز بشر نتوانسته بود وسایل و امکانات چنین سفرهایی را فراهم کند. آثار او از نظر ترجمه به زبان‌های دیگر بعد از آثار آگاتا کریستی در رده دوم جهانی هستند. سال ۲۰۰۵ به مناسبت صدمین سال مرگ او «سال ژول ورن» نامیده شد. تاکنون چندین انیمیشن و فیلم از آثار او ساخته شده‌است.ورن به عنوان (پدر داستان های علمی تخیلی)شناخته شده است. ژول ورن در هشتم فوریه ۱۸۲۸ میلادی در یک خانواده مرفه در منطقه فدو از شهر نانت فرانسه به دنیا آمد. به خواست پدرش تحصیلاتش را در رشته حقوق به پایان برد اما ذوق نمایشنامه‌نویسی و رمان‌نویسی او را بر آن داشت که کم‌کم به سوی ادبیات کشیده شود.

حق تکثیر: انتشارات ت‍وس‍ن‌ - ۱۳۶۷ - تهران

» کتابناکهای مرتبط:
نفرین گر
The prince And The Pauper + Audio mp3
Marîd Audran series - 01 - When Gravity Fails

نسخه ها
PDF
حجم: 4 مگابایت
تعداد صفحات: 371
4.5 / 5
با 24 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 3
۱۳۹۶/۰۹/۰۸


پاسخنگارش دیدگاه
نگارستانی
Pro Member
کتاب را مطالعه نمودم.در ابتدای کتاب صحبت از دکتر کرونا ملک کارخانه تولید روغن ماهی در خلیجی در نروژ است.به ملاقات دوستی به نام پروفسور ماتیلاس در دهکده ای بندری می رود و در کلاس درس حضور می یابد.از ممتازترین دانش آموز کلاس سوالاتی می کند و از دانش او تحت تربیت پروفسور که به خاطر خواهرش بدانجا امده و پس از مرگ وی ماندگار شده تحت تاثیر قرار می گیرد.
شب هنگام دکتر کرونر به خانه والدین کودک یعنی اریک می رود و از ماتیلاس که سرگذشت کودک را شنیده و او را ماستر هربس ماهگیر در دریا روی تخته پاره ای از کشتی که رو ان نام سنتیا نوشته شده و اسباب بازی گرانبهای کودک و گردنبندب با حروف ا.ا یافته می خواهد که کودک را با خود به استکهلم برده و به مدت دو سال تحت تربیت قرار داده و به دنبال والدین و راز زندگی اریک بگردد.
اریک به استکهلم می رود و دکتر با دو دوست خود وکیل ژرژه و دکتر دیگر اگهی در روزنامه ها زده و کرونا گمان می کند که کودک از نژاد سلت و ایرلندی است در پایان دو سال به توفیقی دست نمی یابند و اریک بعد بازگشت به خانه ماستر از راز تولد خود اگاه می شود.ماستر به دریا می رود و در دریای طوفانی گم می شود.به دنبال او امده و او را زخمی و بیهوش در جزیره ای می یابند که قایقش شکسته و متلاشی شده.
اریک به استکهلم برگشته و به دانشگاه می رود و وکیل رد کشتی سنتیا را در نیویورک و امریکا می یابد .بدانجا سفر کرده و در مییابند کشتی غرق شده و فقط ملوانی به نام دومورگان زنده مانده که در میمانخانه ای صحبت از کودکی روی تخته پاره می کرده و گاهی شخصی جیب های او را پر از دلار می کند.
کشتی برای اکتشاف اقیانوس منجمد شمالی و اکتشاف مسیر جدید می رود و برای نجات ان دو کشتی یکی مستقیم و دیگری با دور زدن اسیا .و از تنگه برینگ دنبال ان می روند.شخصی به نام تودر براون مالک کشتی البارتوس مدعی مرگ دومورگان شده و گواهی فوت او را ارائه می دهد که با مشخص شدن زنده بودن دومورگان مسافر کشتی الاسکا به همراه اریک.دکتر و دو دوستش می شود.
کشتی دچار حادثه شده و تودر براون ناپدید شده و مسیر ادامه می یابد و بعد ماجراهایی دومورگان یافت شده و قبل اشکار شدن راز با گلوله ژون یا همان براون می میرد و براون به دست ماستر به قتل می رسد.
داستان اریک در جهان منتشر شده و پدر بزرگش که کنسول بازنشسته فرانسه است او را شناخته و مادر اریک را می یابند.پدر اریک مهندس معدن و شریک ژون در معدن نفت در امریکا بوده و پس از مرگ اموالش به وارثش یعنی کودک خردسال که با مادرش به فرانسه نزد پدربزرگ برمی گردد می رسد و ژون کشتی را منفجر می کند تا وارث را از بین ببرد....
نقل قول  
01312247566
Member
درود بر اپلود کننده محترم و سپاس از edrishosein برای توضیح خوبشان.
نقل قول  
edrishoseini
Member
رمان "اسرار کشتی سنتیا" با نام فرانسوی "L'Épave du "Cynthia یکی از رمانهای ماجراجویانه و پیچیده ژول ورن می باشد. ژول ورن این کتاب را همراه با نویسنده کمتر شناخته شده فرانسوی آقای "Jean François Paschal Grousset" که در واقع فردی سیاسی، روزنامه نگار و مترجم بود در سال 1885 به رشته نحریر در آورد. خواندن آن را به دوستداران ژول ورن توصیه می کنم.
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You