رسته‌ها

رضاشاه: گزارش مجله تایم از رضاشاه 1938

رضاشاه: گزارش مجله تایم از رضاشاه 1938
امتیاز دهید
5 / 4.1
با 50 رای
درباره:
رضا شاه
امتیاز دهید
5 / 4.1
با 50 رای
مجله تایم در سال 1938 دریاره حکومت رضاشاه پهلوی و تحولات ایران گزارشی تهیه می کند. همچنین به خاطر اصلاحات در دوران رضا شاه، از ایشان به عنوان داریوش قرن بیستم یاد می کند.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
27
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
mahdi safarian1377
mahdi safarian1377
1394/04/14
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی رضاشاه: گزارش مجله تایم از رضاشاه 1938

تعداد دیدگاه‌ها:
6
اتفاقات تاریخی را باید با عینک همان زمان مورد بررسی قرار داد نه با عینک زمان حال . وقتی تمام کشور دچار هرج و مرج و آشوب شده و موجودیت ایران در خطر است و هر طرف را یک خان و یک ژاندارم و یک روحانی نما دارد می کشد و برای خودش می برد نمی شود با فرش قرمز و نامه های عاشقانه آنها را به راه آورد . . . . البته رضا شاه ایرادات فراوان دارد به هر حال از یک نفر قزاق بیسواد روستایی چه انتظاری دارید ؟ ولی به هر حال در بسیاری از اوقات ، برای دفع شر نمی توان از یک آدم اتوکشیده مودب اهل گفتمان !‌!‌!‌ استفاده کرد . . . .
[quote='katana1']مرد بود اما به اندازه کافی بی رحم نبود. بی رحم همچون یک باغبان که علف های هرز را از ریشه میکند تا جا را برای درختان و گیاهان مفید باز کند. زیرا که گیاهان و درختان تنها به باغبان بی رحم احترام میگذارند و قدرش را میدانند.[/quote]
برای کی باید بی رحم می بود؟
برای انگلیس ها یا روسها. مجله تایم غلط میکنه یه شاه فراری رو اون هم از دست دشمن با داریوش مقایسه میکنه.
رضا شاه اگر مرد بود میمرد و تن به ذلت نمیداد. از قذافی هم کمتر بود. قذافی با همه نفهمی پای اعتقاد غلطش جون داد. ولی رضا شاه فرار کرد. ایران رو قحطی گرفت تا جایی که مردم مرده خواری میکردن ولی رضا شاه تو جزایر موریس ماهی سرخ کرده میخورد.
جهل و کوردلی و تعصب مرضی است که درمان ندارد!
دوستان گرامی مژده! کتاب یادداشت های رضاشاه در زمان نخست وزیری درحال اسکن شدن می باشد.
مرد بود اما به اندازه کافی بی رحم نبود. بی رحم همچون یک باغبان که علف های هرز را از ریشه میکند تا جا را برای درختان و گیاهان مفید باز کند. زیرا که گیاهان و درختان تنها به باغبان بی رحم احترام میگذارند و قدرش را میدانند.
رضاشاه: گزارش مجله تایم از رضاشاه 1938
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک