Hiweb

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «قوانین» و «فروش کتاب الکترونیکی» را مطالعه کنید.

آلبرکامو : قدم اول

آلبرکامو : قدم اول

طراح : آلن کرکز

سری کتب قدم اول که توسط انتشارات شیرازه منتشر شده اند،کتاب هایی هستند مصور ، آسان و جذاب و خواندنی که برای آشنایی و قدم اولیه به سوی بزرگان علم و فلسفه نوشته شده اند و از این حیث برای مخاطب خاص و عام جذاب و مفید است.
.......................
آلبرکامو را می توان یکی از بزرگترین رمان نویسان قرن بیستم نامید ، کسی که به همراه ژان پل سارتر در دوره ای زمانی ، سمبل جریان روشنفکری گشته بود....
آلبر کامو برندة جایزة نوبل ادبیات در سال ۱۹۵۷ یکی از استثنایی‌ترین روشنفکران فرانسه به شمار می‌رود. مهم‌ترین دلیل این امر نیز استقلال اندیشه‌ای بود که او همواره سعی در حفظ آن داشت. او نه حاضر بود برچسب اگزیستانسیالیسم را بپذیرید و نه آماده بود که مواضعش را در قبال استقلال الجزایر، به دلیل مخالفت دوستان چپ گرایش که به دلیل همین مواضع او را از جمع خود طرد کردند، تغییر دهد.
مسیر زندگی و اندیشة کامو که در کتاب حاضر از طریق بازبینی مهم‌ترین رمان‌هایش ترسیم شده‌است، قدم اولی است در شناخت نویسنده‌ای که علیرغم تمامی مصائب فردی و اجتماعی‌ای که در زندگی متحمل شد، هنوز بر این عقیده بود که آفتاب، دریا، فوتبال و تئاتر پاسخی به پوچی زندگی هستند.

حق تکثیر: تهران‬‏‫: پردیس دانش‬‏‫، ۱۳۹۲

» کتابناکهای مرتبط:
The Captain is Out to Lunch
میرزا باقر حاجی زاده
زندگینامه استیو جابز

نسخه ها
4.5 / 5
با 21 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 9
۱۳۹۲/۰۶/۳۱


پاسخنگارش دیدگاه
hamidhamidi
Member
نقل قول از naele:
لینک دانلود رو یکی بزاره :(

سلام این کتاب و سایر کتابهای قدم اول را میتونید از صفحه باشگاه ادبیات در فیسبوک دانلود کنید.
نقل قول  
naele
Member
نقل قول از msghgh:
فکر کنم دارن سایتا کلاً پولی می کنن.
اینم از کتابناک. دیگه باید فاتحۀ کتابناک رو خوند. باعث تاسفه که همچین سایتی که با هدف ترویج کتاب و کتاب خوانی و برای دسترسی آسان به کتاب تاسیس شد داره پولی میشه!


ما که پول نداریم چه کنیم:(دلم به اینجا خوش بود
نقل قول  
naele
Member
لینک دانلود رو یکی بزاره :(
نقل قول  
shamlo
Member
دوستی از من پرسید تو چه معیاری برای تمایز روشنفکر اصیل از غیر اصیل داری؟ پاسخی که بی درنگ به ذهنم خطور کرد این بود؛ دغدقۀ فکری راجع به یک موضوع یا مسئله ای داشتن و پی گیرانه در بارۀ آن اندیشیدن. دو متفکر که بیش از همه از این جهت در ذهنم شاخص جلوه می کنند،کافکا و داستایوسکی است، کامو را هم جزو این دسته از متفکران می دانم. متفکرانی مانند داستایوسکی، کافکا و کامو مسئله ای مانند خوره به جانشان می افتاد و گاه از بی پاسخی و لاینحلی سوال هایشان چنان آزار می دیدند که مانند ماری به خود می پیچیدند. می توانیم اینها را با افرادی مقایسه کنیم که می نشینند و می اندیشند که راجع به چه موضوعی قلم بزنند تا مقبول طبع عام و خاص شوند؛ به عبارتی برای خودشان دغدقه تراشی می کنند و چنین است که حاصل کارشان در بسیاری از مواقع تصنعی و فضل فروشانه جلوه می کند. کافکا وصیت کرد که تمامی آثار باقی مانده از او را آتش بزنند، برگه های که جزو شاهکارهای ادبیات داستان نویسی دنیا بودند، و هستند کسانی که اگر بیست صفجه مانند آنچه که کافکا از خود به جای گذاشه، را نوشته بودند، انتظار داشتند که جمله هایی از آن را، بر هر در و دیواری نقش می زدند و نامشان را هر روز پیر و جوان زیر لب زمزمه می کردند.
نقل قول  
nagar
Member
نقل قول از tankamanee:

شانس آوردم که همون اول شب دانلودش کردم!!
"کتابی بس گرانبها برای شناخت آلبر کامو"

شما با این حرفتون دل آدم آب میندازین
نمیگین شاید یکی دلش بخواد
نمیشه دوباره لینک دانلود بزارین.لطفآ
نقل قول  
tankamanee
Member
اما به وضوح می توان دید نویسندگانی که در تحلیل خود با پوچی روبه رو شده اند، مثل کی یرکگارد(55-1813)،
فئودرو داستایوفسکی(81-1821)، فرانتس کافکا(1924-1883) وادموند هوسرل(1938-1859) به خود کشی به عنوان یک انتخاب واقعی اشاره ای نکردند و در نتیجه طبق اعتقاد کامو به جمع عقلای بی منطق پیوسته اند.
(ص72)
سپاس از آپلود کننده عزیز وگرامی مسعود جان ..
شانس آوردم که همون اول شب دانلودش کردم!!
"کتابی بس گرانبها برای شناخت آلبر کامو"
نقل قول  
msghgh
Member
فکر کنم دارن سایتا کلاً پولی می کنن.
اینم از کتابناک. دیگه باید فاتحۀ کتابناک رو خوند. باعث تاسفه که همچین سایتی که با هدف ترویج کتاب و کتاب خوانی و برای دسترسی آسان به کتاب تاسیس شد داره پولی میشه!
نقل قول  
matinak
Member
بگو چرا سایت رو از دسترس خارج کردین از دیروز تا حالا!! دخل همه ی کتابا رو آوردین!! کسی تونست دانلود کنه؟؟؟
نقل قول  
SoLmaZ88
Member
حالا این وسط یه دفه ناقافل فقط این یکی که مال کاموئه غیر قابل دانلود شد!!!!!!!!!!1؟ 16 تا جلد دیگش که مشکلی نداره........آدم شاخ درمیاره از
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You