رسته‌ها
حیات: طبیعت، منشاء و تکامل آن
امتیاز دهید
5 / 4.4
با 56 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.4
با 56 رای
مروری بر کتاب:
وسعت پهنه حیات
مبارزه میان ایده الیسم و ماتریالیسم
مفاهیم مکانیکی و دیالکتیکی حیات
و...

ترجمه دیگر https://ketabnak.com/book/102028
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
371
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
شهر خاطرات
شهر خاطرات
1392/06/02

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی حیات: طبیعت، منشاء و تکامل آن

تعداد دیدگاه‌ها:
45
در مورد کمپرسورهای هیدروژنی در فاز ۴ ستاره خلیج فارس به طور کامل توسط شرکتهای داخلی ساخته خواهد شد با سرچ در اینترنت مطلب ان را پیدا خواهیدکرد البته این کمپرسورها و راه آهن زمان رضاشاه در برابر ازادی همه جانبه زمان مرحوم دکتر مصدق به اندازه دانه خردلی ارزش نخواهد داشت ارزش به انسانیت و ازادی است نه یک مشت آهن پاره
سپربلوط عزیز
از هم صحبتی با شما لذت بردم
البته مردم ایران باشرفترین مردم جهان هستند و هیچ گاه اغاز کننده هیچ جنگی نخواهیم بود اما به اغاز کننده درس خوبی خواهیم داد این را بهش میگند اصول اخلاقی احتیاحی به هزاران سال سفسطه و مغلطه ندارد
سربازهای اماراتی و سعودی از پس یک مشت حوثی دمپایی به پا برنمیایند چه برسد به سربازان شجاع ایران زمین
هواپیماهای اماراتی قبل یا بعد از ان که از پایگاهشان خارج شد توسط پدافند ایران زمین نابود شودالبته در هنگام بازگشت تعدا کمی از این هواپیماها نه دوبی و نه ابوظبی و نه شارجه و نه راس الخیمه ای روی زمین باقی نمانده است حالا یا با سلاح متعارف موشکی یا غیرمتعارف:)):D:-)
اجازه دهید کمی در سخنان شما دقیق تر شویم.
توان نظامی ایران که نه، ولی توان موشکی ایران در سطح کشورهایی همچون عربستان و عراق و کویت و افغانستان و ... بالاست. و اگرنه نیروی هوایی امارات در چند ساعت می تواند تمام تاسیسات و زیرساخت های ایران را به زمان مظفرالدین شاه قاجار باز گرداند. البته این هم تکنولوژی اماراتی نیست و خریداری شده است. ولی آیا ما توان ایستادن در برابر چنین حمله ای را داریم؟ این را عرض کنم که به هیچ وجه قصد کوچک انگاری توان موشکی ایران را ندارم و مثال های شما از توان موشکی ایران در بحث هایی مثل موشک ماهواره بر و پالایشگاه آرامکو، درست و بجاست. ولی از این مسئله قرار است نتیجه گرفته شود که پس زمان مصدق توان اداره نفت ملی خودمان را داشتیم؟ در این زمینه تردید جدی دارم. حتی الان هم نمی توانیم. در نهایت کپی F-5 آمریکایی تولید می کنیم که قطعاتش را از چین و اوکراین می آوریم. بله در استاندارد خاورمیانه، مطلوب است و حتماً عراق و عمان و افغانستان به ما غبطه می خورند.
کسی نمی گوید خودکفایی بد است یا نباید باشد. اصلا چه بهتر که چنین باشد. سخن بر سر این است که در زمانی که توان خودکفایی نداشتیم -و هنوز هم نداریم- قمپز در کردن و لقمه گنده تر از دهان برداشتن چه ضرورتی داشت؟ شوآف تبلیغاتی مرحوم مصدق را رزم آرا رسوا کرد. رزم آرا ترور شد. مصدق به لاف زنی ادامه داد و قهرمان عده ای شد.
توان نظامی ایران انقدر هست که پالایشگاه ارامکو سعودی منحوس را از چند هزار کیلومتری مورد اصابت قرار میدهد و سامانه های پاتریوت امریکایی هیچ عکس العملی نمیتواند نشان دهد همین طور در مورد پایگاه عین الاسد در مورد ساخت موشک ماهواره بر چه میگویید یک زمانی ایران به دانش کره شمالی در زمینه موشکی وابسته بود اما الان بر عکس ان است در زمینه هسته ای در زمان گذشته یک گرم اورانیوم هم غنی نمیکردیم ایران الان دو سال است تحریم همه جانبه است برای خودش نمیتواند قطعه خیلی حساس سر چاهی تامین کند برای ونزوئلا چه کار کند داستان این است که محدودیت باعث شد تا حدی روی پای خود بایستیم خودروهای داخلی کیفیت ندارد اما جدیدترین محصول ایران خودرو تا 93 درصد تولید داخل است البته به شخصه ارزش حکومتها را در ازادی و دموکراسی و پایبندی به حقوق بشر میدانم نه این امور مادی
[quote='سپربلوط']کسی که تفاوت تهدید با عمل به قتل را نمیداند دیگر اسطوره زبان نفهمی است دکتر مصدق یکی از سیاستمداران پایبند به اصول اخلاقی بود و تهدید رزم ارا برای این بود که از نوکری اجنبی دست بردارد در مورد توان تکنولوژی ایران در زمینه نفت همین ارسال تجهیزات به ونزوئلا نشان دهنده توان ایران است شما فکر میکنید ما اخبار را رصد نمیکنیم بیسوادی شما در زمینه نفت همان ندانستن تغییر قراردادها از حالت بیع متقابل به قراردادهای جدید کفایت میکند کشوری که موشک بالستیک و کروز دارد توان استخراخ و پالایش نفت هم دارد البته ارزش حکومتها به ازادی و قانون مندی و دموکراسی و شرافت انسانی است نه این امور مادی[/quote]
بنده زبان نفهم نیستم بزرگوار -ممنون از ادب و تربیت شما- ولی برایم سوال است که پس یعنی مرحوم مصدق لاف زد؟ یعنی از منظر شما مسلمان نمونه، تهدید به قتل می کند ولی قتل انجام نمی دهد؟ و اگر قتل انجام دهد دیگر مسلمان نمونه نیست؟
هر کسی مخالف ملی شدن صنعت نفت باشد -من جمله خود بنده- یعنی نوکر اجنبی است؟ حالا نوکر کجا هستم؟
تصور کرده اید ارسال تجهیزات پالایشگاهی به ونزوئلا، معنایش ارسال "تجهیزات ایرانی" است؟ سخت در اشتباهید و ایران از ساخت یک لولهنگ کاربردی هم عاجز است.
فرمودید ندانستن تفاوت ملی نبودن نفت با بیع متقابل نشان بی سوادی من است. بسم الله. بفرمایید سواد خود را به رخ ما بکشید و تفاوتش را بفرمایید.
از کپی کردن موشک های تائپه دونگ کره شمالی، نتیجه گرفته اید که پس لابد در قله تکنولوژی هستیم. و توان استخراج نفت را هم داریم. نمی دانم خودرو ایرانی سوار شده اید تا حرکت لبه تکنولوژی را پس از 40 سال درک کنید؟ این وضع ایران امروز است. ایران 70 سال پیش چگونه بود و روانشاد رزم آرا چه می دید؟
و ارزش حکومت ها؟ قاعدتاً در احقاق کلمه الله و اجرای بی کم و کاست دستورهای اوست.
کسی که تفاوت تهدید با عمل به قتل را نمیداند دیگر اسطوره زبان نفهمی است دکتر مصدق یکی از سیاستمداران پایبند به اصول اخلاقی بود و تهدید رزم ارا برای این بود که از نوکری اجنبی دست بردارد در مورد توان تکنولوژی ایران در زمینه نفت همین ارسال تجهیزات به ونزوئلا نشان دهنده توان ایران است شما فکر میکنید ما اخبار را رصد نمیکنیم بیسوادی شما در زمینه نفت همان ندانستن تغییر قراردادها از حالت بیع متقابل به قراردادهای جدید کفایت میکند کشوری که موشک بالستیک و کروز دارد توان استخراخ و پالایش نفت هم دارد البته ارزش حکومتها به ازادی و قانون مندی و دموکراسی و شرافت انسانی است نه این امور مادی
[quote='سپربلوط']کسی که طرفدار استعمار انگلیس باشد و بگوید ایرانی ها توانایی ساخت لوله هنگ هم ندارند جوابی بهتر از تهدید به قتل نمیتوان داد این که دکتر مصدق نفت را ملی کرده کسی شک هم دارد؟ در مورد قراردادهای بیع متقابل این قراردادها بهترین نوع قرار بود بود البته از زمانی که کشورهای عربی قراردادهای با منفعت بیشتر برای شرکتهای نفتی بستند ایران هم برای عقب نماندن در بازار تولید چند سال پیش این قراردادهایی جدید در مجلس تصویب شده که انگار دوستمان در جریان این تغییر و تحویل نیست اگر سه واحد بودجه و چهار واحد اقتصاد انرژی پاس میکردید از این موارد اطلاع داشتید یا اخبار سیاسی را دنبال میکردید مشکل ما در بحث استخراج نفت تکنولوژی است البته پیشرفتهای زیادی در فرآوری داشته ایم اما در بحث استخراج و میزان بهره وری هنوز با دنیا فاصله داریم در مورد پیامبر اسلام باز میتوانید به صحیح بخاری و داستان نخل های خرما رجوع کنید یا به قول علی ابن ابیطالب که می فرماید فرزند زمانه خود باشید بر عکس ان چیزی که شما فکر میکنید پیامبر اسلام بر اساس قانون عقل و مشورت با دیگران حکومت داری کرد نمونه ان در جنگ خندق و مشورت با اصحاب[/quote]
تعجبی نمی کنم. کسی که مصدق را الگوی مسلمانی بداند، باید هم از تهدید به قتل ها حمایت کند. اگر تهدید به قتل رزم آرا می تواند فردی را الگوی مسلمانی کند، رجاله ای به نام خلیل طهماسبی که او را ترور نمود باید العیاذ بالله ادعای الوهیت کند. علی رزم آرا جز راست نگفت. همین امروزه نیز ایران نمی تواند نفت خود را استحصال کند. قطعات یدکی را به لطایف الحیل از جابلقا و جابلسا وارد می کند. دستکش نیروهای فنی را از تایوان و کلاه ایمنی تکنسین های پالایشگاه ها و پتروشیمی ها را از هند می آورد. می دانید وقتی زیمنس بدلیل تحریم، فروش کمپرسور به پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس را متوقف نمود و هند هم کمپرسور جایگزین به ایران نفرستاد چه اتفاقی افتاد؟ یک واحد پالایشگاهی خوابید! به دلیل یک واشر کوچک به اندازه یک بند انگشت، واحدهای پتروشیمی و پالایشگاهی از کار می افتند. تصور می کنید چند درصد صنایع ما در این هفتاد سال داخلی سازی شده اند؟ جمهوری اسلامی لولهنگ نمی سازد ولی کیفیت تولیدی کارخانه های خودروسازی آن، هفتاد سال پس از این جمله رزم آرا، چیزی در مایه های لولهنگ است. بماند که هیچ سندی هم بر بیان این جمله -که انصافا جمله ای بسیار مناسب و درست است- از زبان رزم آرا نیست جز یک نقل قول.
اگر قرارداد بیع متقابل بهترین قرارداد است، با ملی نشدن صنعت نفت چه فرقی دارد؟ قرار بود نفت ملی شود تا شرکت های خارجی به جای نفت، دستمزد بگیرند. بیع متقابل که همان تقدیم نفت به ایشان است! بنده مثل جنابعالی "سه واحد بودجه و چهار واحد اقتصاد انرژی" نخوانده ام. مهندس نفت هستم و نیک می دانم در این صنعت ویرانه چه خبر است.
بنده نه کار دارم پیامبر اسلام چه کرد نه حضرت علی. جز قرآن هم به هیچ حدیث و روایتی اعتنا نمی کنم و این دستور خداست.
تِلْکَ آیَاتُ اللَّهِ نَتْلُوهَا عَلَیْکَ بِالْحَقِّ فَبِأَیِّ حَدِیثٍ بَعْدَ اللَّهِ وَآیَاتِهِ یُؤْمِنُونَ
اینست آیات خدا که به راستى آن را بر تو مى‏ خوانیم پس بعد از خدا و آیات او به کدام حدیث خواهند گروید؟
آن محمد و ابراهیمی که الگوی مسلمین است، همان است که قرآن به ما می نمایاند. همان ابراهیمی که اجازه ندارد پدر مشرک خود را دعا کند.
حیات: طبیعت، منشاء و تکامل آن
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک