رسته‌ها

تاریخ سیاسی و اجتماعی ارامنه

تاریخ سیاسی و اجتماعی ارامنه
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 36 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 36 رای
ترجمه و تالیف: دکتر الکساندرپادماگریان و گیرآقاسی
آرمناکان، داشناکسوتسون و هونچاکیان

در سالهای اخیر در رابطه با ارامنه کتابهای زیادی منتشر شده است که اغلب نویسندگان آنها ارمنی نبوده و گاهی اصلا زبان ارمنی نمی دانسته اند . این کتاب در نوع خود از جمله اولین کتب کامل بالینی فارسی درباره شناسایی تاریخ و زندگی اقوام ارمنی ایرانی است که دو تن از نویسندگان ارامنه آن را نوشته و به هزینه خود منتشر کرده اند .
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
pedram mohamadi
آپلود شده توسط: pedram mohamadi
۱۳۹۲/۰۵/۱۶
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
369
فرمت:
PDF

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی تاریخ سیاسی و اجتماعی ارامنه

تعداد دیدگاه‌ها:
4
شاید دوره فعلی رو از لحاظ برخورد با اقلیت های مذهبی، عقبگردی به دوران صفویه و بالاخص قاجاریه توصیف کرد؛ چرا که در دوره پهلوی خیلی از محدودیت هائی که بر اقلیت های مذهبی قبل ازآن اعمال می شد برداشته شد!!! اما با وقوع انقلاب همه چیز به عقب ماندگی گرائید! در دوره قاجار مسلمان رو در عوض قتل پیروان ادیان و مذاهب دیگر (اهل کتاب) نمی کشتند و این از مختصات تشیع هست؛ اما با روی کار اومدن رضاشاه (حکومتی ملی و ایرانی) بهشت اقلیت ها شکل گرفت!.......... [edit=sagaro]1392/05/16[/edit]
شعر زیبا و با مسمایی نقل کردید. با شما موافقم که "شیوه رفتار و برخورد با اقلیتهای مذهبی بین آن دوران و این دوران تفاوت از زمین تا آسمان است" که به احتمال زیاد منظورتان شیوه و برخورد "حکومتی" بوده و نه "مردمی" ولی من همچنان با نظر محمدرضای پهلوی - که در کتابش نقل کرده - موافقم که وضع اقلیتها در ایران (در مقایسه با بسیاری از کشورهای باختری) به مراتب بهتر است. پاینده باشید
[quote='Alber']"از نظر حسن رفتار و مدارا با اقلیتهای مذهبی و نژادی، از بسیاری از کشورهای باختری سابقه درخشانتری داریم..." به عنوان اقلیت مذهبی-نژادی ایرانی باید تایید کنم که انصافا همین طوری بوده و هست و واقعا از این بابت قدردانیم. فکر می کنم اکثر قریب به اتفاق ایرانیان - بزرگمنشانه - همزیستی مسالمت آمیز توام با احترام متقابلی با تمامی مذاهب و اقوام داشته اند که این کیفیت،حالت برد/برد برای همه داشته است. پاینده باد ایران و ایرانی با هر نژاد و مذهبی! [/quote] با درود نقل قول ابتدایی نظر شما مربوط به محمر رضا پهلویست و از نظر شیوه رفتار و برخورد با اقلیتهای مذهبی بین آن دوران و این دوران تفاوت اززمین تا آسمان است.گفته های زیباتری در تاریخ این کشور هست.برای مثال یکی از بیانات ابوالحسن علی خرقانی که هزار سال پیش چنین می فرمایید: "هر که در این سرا درآید نانش دهید و از ایمانش مپرسید چه آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد البته بر خوان بوالحسن به نان ارزد."
"از نظر حسن رفتار و مدارا با اقلیتهای مذهبی و نژادی، از بسیاری از کشورهای باختری سابقه درخشانتری داریم..." به عنوان اقلیت مذهبی-نژادی ایرانی باید تایید کنم که انصافا همین طوری بوده و هست و واقعا از این بابت قدردانیم. فکر می کنم اکثر قریب به اتفاق ایرانیان - بزرگمنشانه - همزیستی مسالمت آمیز توام با احترام متقابلی با تمامی مذاهب و اقوام داشته اند که این کیفیت،حالت برد/برد برای همه داشته است. پاینده باد ایران و ایرانی با هر نژاد و مذهبی! 8-)
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file