رسته‌ها
نگاهی به زندگی سید احمد کسروی
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 327 رای
نویسنده:
درباره:
احمد کسروی
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 327 رای
.
سید احمد حکم‌آبادی که بعدها نام خانوادگی کَسرَوی را برگزید، تاریخ‌نگار، زبان‌شناس، پژوهش‌گر، حقوق‌دان و اندیشمند ایرانی بود. که به عنوان استاد ملی گرای حقوق در دانشگاه تهران تدریس می کرد. او در تاریخ ۲۰ اسفند ۱۳۲۴ و در سن ۵۷ سالگی، در اتاق بازپرسی ساختمان کاخ دادگستری تهران به ضرب «گلوله و ۲۷ ضربه چاقو» توسط گروه اسلام‌گرای «فدائیان اسلام» ترور شد. احمد کسروی در حوزه‌های مختلفی هم‌چون تاریخ، زبان‌شناسی، ادبیات، علوم دینی، روزنامه‌نگاری، وکالت، قضاوت و سیاست فعالیت داشت. وی بنیان‌گذار جنبشی سیاسی-اجتماعی با هدف ساختن یک «هویت ایرانیِ سکولار» در جامعه ایران، موسوم به جنبش «پاک‌دینی» بود که در دوره‌ای از حکومت پهلوی شکل گرفت
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
8
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
persianking
persianking
۱۳۸۸/۰۷/۲۰

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی نگاهی به زندگی سید احمد کسروی

تعداد دیدگاه‌ها:
9
درود بر روح پاک بزرگمرد نام اور استاد تکرار نشدنی احمد کسروی لعنت بر ترور و تروریزم و اعتقادات دینی تروریزمی از جمله فدائیان متحجر و دگم مثلا اسلام .ضمنا از سایت روشنگر و بسیار بسیار مفید و خدمتگزار کتابناک و مدیریت روشنفکر ان کمال تشکر را دارم .
چگونه ادمی دانشمند ممکن است افکاری متحجر داشته باشد؟ کتاب سوزان! دشمنی با دین (کارهای کسروی نقد دین نیست، بلکه دشمنی است)! نزاد پرستی اریائی!
درود بر شما :خواهش ميكنم از كتابهاي دكتر استيون هاوكينگ براي دانلود بگذاريد.سپاسگزارم
درود به روان پاک کسروی که همه اندیشمندان به او وام دارند

با سلام وعرض تشکراززحماتتان بسیار عالی بود.
نگاهی به زندگی سید احمد کسروی
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک