Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «قوانین» و «فروش کتاب الکترونیکی» را مطالعه کنید.

چون رودخانه روان

چون رودخانه روان

.
چون رودخانه روان مجموعه ای صمیمانه از اندیشه ها و حکایت های کوتاه پائولوکوئیلو در فاصله سالهای 1998 تا 2005 میلادی است .
حکایاتی قدرتمند از زندگی و مرگ ،سرنوشت و انتخاب و عشق گم شده و پیدا شده .
این کتاب که گاه آمیخته به شوخی و گاه جدی اما همیشه عمیق است، مثل همه آثار کوئیلو کاوشی برای پی بردن به این حقیقت است که واقعاً زنده بودن چه مفهومی دارد.

حق تکثیر:
تهران: نگارستان کتاب‏‫، ۱۳۸۸

» کتابناکهای مرتبط:
تغییر در روان, تنها انقلاب واقعی
ترس و لرز
اولین و آخرین رهایی

آگهی
نسخه ها
4.2 / 5
با 37 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 6
۱۳۹۲/۰۶/۱۵


پاسخنگارش دیدگاه
siderella
Member
نقل قول:
نوشته های پایلو خوبه ولی در دنیای امروزعرفانهای کاذب به شکلهای مختلف جلوه گر شده اند وباعث شدن عرفان ناب اسلامی فراموش بشه


عرفان شرقی و غربی نداره و عرفان اسلامی هیچوقت به دست فراموشی سپرده نمی شود.
نویسندگانی چون "کوئیلو" مطالب خود را از روی همین عرفان شرقی است که نوشته اند، اما با نگارش متفاوت و سازگار با دنیای امروز و خود همین نویسنده از کلام "مولانا" در بیشتر نوشته هایش یاری گرفته و من افتخار می کنم به سرزمینی که مهد بزرگان و روشن بینان و به اشراق رسیدگانی است که الگویی برای نویسندگان غربی می شوند. چون آنها در زمینه عرفانی دستمایه ایی از خود ندارند..
و اینجاست که من میگم: بهتر خوشحالم باشیم که غربیان امید و روزانه زندگی خود را در مشرق زمین مخصوصاً که در ایران جستجو می کنند.
در ضمن اگر بیوگرافی کاملی از این نویسنده را بخوانید می بینید که آشوب و رنج های این نویسنده به قدری دردناک بود که راه رهایی را در همین عرفان یافت پس بهتر است دست سخاوتمند داشته باشیم و منابع عرفانی خودمان را در اختیار دیگران هم بگذاریم.
نقل قول  
sobhesahari
Member
نوشته های پایلو خوبه ولی در دنیای امروزعرفانهای کاذب به شکلهای مختلف جلوه گر شده اند وباعث شدن عرفان ناب اسلامی فراموش بشه
نقل قول  
siderella
Member
زندگینامه کوئیلو در ۲۷ اوت ۱۹۴۷ در شهر ریودوژانیرو ، پایتخت سابق برزیل ، در خانواده ای متوسط متولد شد.
.خانواده اش بسیار علاقه مند بود که کوئیلو یا مهندس شود یا حقوقدان ودر هفت سالگی او را به مدرسه یسوعیان گذاشتند که محیط و مقررات آن مطلوب کوئیلو نبود . با این حال او رؤیای واقعی تمامی عمر خود را در راهروهای همان مدرسه یافت ؛ یعنی نویسندگی . او حتی نخستین جایزه ادبی خود را در مسابقه شعر همین مدرسه دریافت کرد.

هرچه پدر و مادر کوئیلو تلاش می کردند شوق فراوان او را به نویسندگی خاموش کنند ، فایده ای نداشت . به ویژه در دوران نوجوانی غوغای درونی او بالا گرفت . تمامی مقررات خانواده را به باد تمسخرگرفت.. کوئیلو به سفارش یکی از دوستانش به نام رائول ، به ترانه سرایی روی آورد . او بیش از شصت آهنگ و ترانه برای دوستانش آماده کرد که تمامی آنها با استقبال روبرو شد.
در این دوران کوئیلو گرفتار بحران معنوی شده بود . او به بی ایمانی مطلق گرائید و در این برهه به مواد مخدر ، مواد توهم زا ، سحر و جادو و به استفاده فراوان از مشروبات الکلی پناه برد . او ابتدا کوکائین ، سپس مواد روان گردان ، بعدا پیوت ، مسکالین ، ماری جوانا و خلاصه هر نوع مواد مخدری بود ،را آزمودو در آنها زیاده روی کرد . اما هم اکنون بسیاری از آنها را ترک کرده. کوئیلو سال ۱۹۷۳ با هدف دفاع از آزادیهای فردی ، عضو سازمانی شد که مخالف سرمایه داری بود و یک سلسله داستانهای مصور طنز او منجر به دستگیری های پی در پی او شد در آنجا به شدت شکنجه شد و به قول خودش با اعلام اینکه دیوانه است و سه بار هم سابقه بستری شدن در بیمارستان روانی را دارد و با خودزنی ، از مرگ حتمی نجات یافت
نقل قول  
siderella
Member
در یکی از این سفرها در سوئیس ملاقاتی با شیمون پرز ، رئیس جمهور پیشین اسرائیل ، داشت و از او هدایایی دریافت کرد ودر سفری که به آلمان داشت ، پس از مشاهده بازداشتگاه داخائو ، در یک حالت بصیرت درونی مردی را مشاهده کرد . دو ماه بعد در کافه ای در آمستردام با آن مرد روبرو شد . کوئیلو هرگز هویت آن مرد را فاش نکرد ؛ فقط همین قدر گفت که به او توصیه کرده است به دین روی آورد و به زیارت برود و جاده قدیمی زیارتی سانتیاگو را به او نشان داده است . به این ترتیب او به مطالعه عرفان مسیحیت روی آورد و در ۳۹ سالگی به زیارت رفت و سال بعد نخستین کتاب خود را نگاشت . این در حالی بود که او فرقه ها ، مذاهب و ادیان مختلف را مثل کریشنا ، بودا ، یوگا ، هندو و حتی بی دینی و الحاد را تجربه کرده بود.
اونخستین نویسنده غیر مسلمان است که پس از انقلاب از ایران دیدار کرده است" بیش از حد شگفت زده شدم . بیش از یک صد خواننده منتظر من بودند . در آن هنگام نیمه شب ، به فرودگاه آمده بودند فقط برای دیدن من . هرگز چنین چیزی را تجربه نکرده بودم . به شدت تکان خوردم . این یک نشانه بود ، می خواستند به من خوش آمد بگویند . می خواستند مرا در اندیشه های خود سهیم کنند . بسیار باز بودند . آغوش آنها به سوی تازگی گشوده بود و همان هنگام کم کم توانستم درکشان کنم . ایرانیان مشتاق شنیدن نظریات دیگران بودند . در سفر ده روزه ام به تهران بارها و بارها با این حقیقت روبه رو شدم ، ایران به سوی گفتگو گام برمی دارد.

کوئیلو به دنبال تجربه ها ، بینشها و بصیرت هایی که یافت ، در چهل سالگی دست به قلم برد و از این به بعد نوشته های بزرگی را پدید آورد که این نوشته ها برای او شهرت جهانی را در پی داشت . بیشتر کتابهای کوئیلو را آرش حجازی بر اساس اجازه کتبی او به زبان فارسی برگردانده است.
به طور کلی آثار کوئیلو امروزه در بیش از ۱۴۰ کشور منتشر و به ۵۶ زبان ترجمه شده است . چنان که کتاب کیمیاگر تاکنون دوازده چاپ داشته است و در سال ۱۳۷۶ جزء پرفروش ترین کتابهای سال ایران به شمار آمد.
امروزه کیمیاگر را بسیاری از دانشگاه ها از جمله دانشگاه شیکاگو به عنوان کتاب درسی معرفی کرده اند .
رمان کیمیاگر پس از انتشار به یکی از موفق ترین کتابهای واپسین سالهای سده بیستم تبدیل شد و نویسنده اش به عنوان یک پدیده ادبی به شمار رفت.

نقل قول  
siderella
Member
جوایز
آثار پائولو کوئیلو به صورت پیاپی برای او شهرت فراوانی را در جهان فراهم کرد و از این طریق جوایز و امتیازاتی برای او به ارمغان آورد که بخشی از آنها به قرار زیر است :
- در سال ۱۹۹۵ پائولو دو جایزه مهم ادبی ایتالیا و جایزه بین المللی فلایانو را برای انتشار کتاب کیمیاگر دریافت کرد .
- در سال ۱۹۹۶ نشان شوالیه ادب را از دست وزیر فرهنگ فرانسه دریافت کرد .
- درسال ۱۹۹۶ به عنوان مشاور ویژه برنامه همگرایی روحانی و گفتگوی بین فرهنگ ها در یونسکو برگزیده شد .
- در سال ۱۹۹۹ جایزه معتبر کریستال را از انجمن جهانی اقتصاد دریافت کرد .
- در همان سال از دولت فرانسه نشانه لژیون را دریافت کرد .
- در سال ۲۰۰۱ جایزه بامبی ، یکی از معتبرترین و قدیمی ترین جوایز ادبی آلمان را دریافت کرد .
- در سال ۲۰۰۲ پائولو جایزه هنری پلانتاری را از باشگاه بوداپست در فرانکفورت دریافت کرد و به همین مناسبت بیل کلینتون ، رئیس جمهور وقت آمریکا ، برای او پیام تبریکی فرستاد .
ویژگی های آثار کوئیلو
مهمترین ویژگی های تمامی آثار کوئیلو این است که محتوای اشراقی و عرفانی را به صورت رمان و داستان ارائه کرده است . دستمایه رمان های کوئیلو از عرفان اسلامی تا عرفان شرقی و غربی است .
یکی از مهمترین دستمایه های جذابیت و دلنشینی رمان های کوئیلو ، مضامین عرفانی و معنوی است.
نقل قول  
nobleman
Member
ترجمه های دیگری نیز از این کتابِ پائولو کوئلیو در کتابناک موجود است:
چون رود جاری باش/ آرش حجازی
مثل رود که جاری است/ محمد مجلسی
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You