رسته‌ها
بوف کور: نسخه دستنویس
امتیاز دهید
5 / 4.7
با 419 رای
امتیاز دهید
5 / 4.7
با 419 رای
✔️ بوف کور مهمترین اثر صادق هدایت است کتابی پر از نماد که از چنان عمق و محتوایی برخوردار است که با انواع مختلف تحلیلها قابل بررسی میباشد تا به حال نقدهای بسیاری، به ویژه در حوزه نقد روانشناسانه، از این داستان ارائه شده، این اثر سمبولیک آنقدر عمیق است که هرکسی قادر به درک آن نیست و از دید خود آن را تفسیر میکند. کتابهای متعددی در شرح و تفسیر بوف کور نوشته شده است که هرکدام از دید همان نویسنده بوف کور را تفسیر میکند.شاید گفت «بوف کور» معروفترین و تنها داستان ایرانی است که هم طرفداران و عاشقان بسیار و هم در نزد بسیاری دیگر مطرود و منفور میباشد.
این رمان برای اولین بار در سال ۱۳۰۹ توسط صادق هدایت نوشته شد ولی بعد از سفر وی به هندوستان و ویرایش و سپش در سال ۱۳۱۵ برای اولین بار منتشر شد. نشد این کتاب بصورت پلی کپی و تعداد ۵۰ نسخه و توسط خود هدایت انجام شد.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
145
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
dark_shadow
dark_shadow
1392/01/04

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی بوف کور: نسخه دستنویس

تعداد دیدگاه‌ها:
105
صادق هدایت نویسنده بزرگی که صادقانه مردم رو هدایت میکرد .
🌐 تنها مرگ است که دروغ نمی گوید! حضور مرگ همه ی موهومات را نیست و نابود می کند. ما بچه ی مرگ هستیم و مرگ است که ما را از فریب های زندگی نجات میدهد و در ته زندگی ، اوست که ما را صدا می زند و به سوی خویش می خواند.
« صادق هدایت ( کتاب بوف کور ) »
▪️ 19فروردین سالگرد خودکشیِ صادق هدایت، نویسنده‌ی شهیر ایرانی است. صادق هدایت در ۱۹ فروردین ۱۳۳۰ در آپارتمانی اجاره‌ای در خیابان شامپیونه با باز کردن شیر گاز و بستن محفظه‌های خانه به زندگی خود پایان داد و در گورستان پرلاشز، یکی از گورستان‌های پاریس، قطعه‌ی ۸۵ به خاک سپرده شد.
@ketab7777
[quote='birjandi2']سایت برای هر کتابی می گوید امتیاز شما برای دریافت کافی نیست. فرقی نمی کند کتاب رایگان باشد یا خیر.[بله باید امتیاز بخرید. یا حداقل کتابی آپلود کنید تا امتیاز بگیرید./quote]
سایت برای هر کتابی می گوید امتیاز شما برای دریافت کافی نیست. فرقی نمی کند کتاب رایگان باشد یا خیر.
در زندگی زخم‌هایی هست که مثل خوره روح را آهسته و در انزواء می‌خورد و می‌تراشد. این دردها را نمی‌شود به کسی اظهار کرد؛ چون عموماً عادت دارند که این دردهای باورنکردنی را جزء اتفاقات و پیش‌آمدهای نادر و عجیب بشمارند و اگر کسی بگوید یا بنویسد، مردم بر سَبیل عقاید جاری و عقاید خودشان سعی می‌کنند آن را با لبخند شکاک و تمسخرآمیز تلقی بکنند. زیرا بشر هنوز چاره و دوایی برایش پیدا نکرده و تنها داروی آن فراموشی به توسط شراب و خواب مصنوعی به‌وسیله افیون و مواد مخدره است؛ ولی افسوس که تأثیر این‌گونه داروها موقت است و به جای تسکین پس از مدتی بر شدت درد می‌افزاید
یکی از حیرت‌آورترین رمان‌هایی که خوانده‌ام. کتاب «داستان یک روح» از شمیسا که احتمالا بهترین شرح از این رمان است و همچنین فیلم «بوف کور» اثر کیومرث درم‌بخش را توصیه می‌کنم.
این کتاب را همه باید بخوانند. هدایت یکی از تاثیرگذارترین نویسندگان ایران است.
[quote='جابر شاه']برخی جملات جعلی که در فضای مجازی با نام هدایت منتشر شده و از او نیست :
22. برف هفت سالگی ام را
جابر شاه گرامی
از اینکه لطف کرده جملات نادرست و غیر واقعی که از زبان هدایت در اینترنت پخش می شود را اینجا گذاشته اید جای سپاسگذاری دارد.
اما تعدادی از جملات بنظرم اشنا امد. مثه این جمله :غربی ها دانشمند و فیلسوف پرورش داده اند ولی ما شاعر و فقیه
یا :نابینا غصه نخور در دنیا چیز قشنگی برای دیدن وجود نداره!!!ماهم که می بینیم خود را به کوری زده ایم!!!باورکن!!!
یا:شادی انجیر نامه یکی از همکارام میگفت بچه بودم روضه داشتیم خوابیده بودم بیدار شدم دیدم گشنمه رفتم آشپزخونه دیدم پام رفته تو سینی حلوا .... کف آشپزخونه پر سینی حلوا نذری ... دیدم گند زدم یه پایی رفتم تو اتاق پامو با یه پارچه پاک کردم دیدم صدای جیغ میاد ... گفتم آقا گندش در اومد ... رفتم نگاه کنم دیدم همه میزنن تو سرشون چند نفر غش کردن که حضرت پاشو گذاشته تو سینی ... اون سینی رو با همه حلوا ها قاطی کردن همه محل صف کشیدن یه ذره ببرن ... شب بابام میگفت حلوا بخور بدبخت شفا بگیری جا پای حضرت ...است.
این چند تا استثنا ست. و اگر حافظه ام اشتباه نکند از خود اوست. ولی متا سفانه باب شده که به اسم بزرگان در اینتر نت جملاتی اورده می شود.
پایدار باشید.
بوف کور: نسخه دستنویس
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک