Hiweb

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «قوانین» و «فروش کتاب الکترونیکی» را مطالعه کنید.

پاپیون

نویسنده:
.
متن کامل

رمان پاپیون که به شرح تلاشهای هانری شاریر که به اتهام واهی قتل دستگیر و به حبس ابد با اعمال شاقه در مستعمرات فرانسه محکوم شده است در عین مضمون جذاب و نفس گیری که دارد و خواننده را به اتمام این کتاب 537 صفحه ای ترغیب می کند حاوی ویژگی های دیگریست که پرداخت مفصل آن در این مجال کوتاه میسر نمی شود،اما این مانع ازین نمی شود که درباره نکات برجستهء این کتاب بحث نشود. هرچند این داستان شرح زندگی مشقت بار و تلاشهای محکوم به شکست قهرمان این داستان برای فرار از زندان و رسیدن به آزادیست ولی در ورای این لحظات خشن و پرتنش ناگفته هائی از ارزشهای انسانی و بایدها و نباید ها وجود دارد که خواننده بطور غیر مستقیم به ان واقف می شود. هانری قربانی یک دسیسه شده است و بار مسئولیت قتلی را به دوش می کشد که مرتکب آن نشده است؛لذا روحی سرخورده و نا آرام دارد که نمی تواند سرنوشتی را که برای او رقم زده اند بپذیرد.
لازم به ذکر است که اسم فرانسوی کتاب "Papillon" هست که معنای آن "پروانه" میشود.

حق تکثیر: تهران: امیرکبیر‏‫، ۱۳۹۶.‬

» کتابناکهای مرتبط:
دنیای آینده
اگر تمام بر و بچه های دنیا...
گرما و غبار

نسخه ها
4.6 / 5
با 111 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 32
۱۳۹۰/۰۹/۲۷


پاسخنگارش دیدگاه
Milad8331
Member
کتابشو هنوز نخوندم ولی فیلمش و که میدیدم یه لحظه چشم از فیلم بر نداشتم .البته نسخه ۲۰۱۷
زیبایی کتاب به این است که تمام نگرش ها و مکالمات وافکار شخصیت ها رو کامل درک میکنی و غرق در داستانی میشی که بر اساس واقعیت بوده و نویسنده خودش شخصیت اول داستان است و تمام سختی ها رو با جونش تجربه کرده،وتمام اتفاقات و روی کاغذ آورده ..واقعا تحسین داره
و ای کاش فایل pdf با کیفیت بهتری بود .
نقل قول  
ekar_224
Member
کتابش رو نمیشه با فیلمش مقایسه کرد آخر فیلم وسط داستانه کتابش صد بار جذابتره
نقل قول  
alipotter
Member
کیفیت اسکن خوب نیست
نقل قول  
خوشبختانه کتاب فعلا در بازار موجود است(فروردین 93) این نسخه اسکن شده قابل استفاده خوب نیست.
نقل قول  
neb70
Member
من با دیدن اسم این کتاب یاد دو چیز میفتم 1-استادی که باهاش 14واحد درس داشتم و صدای زنگ گوشیش موسیقی فیلم پاپیون بود!!
2- صحنه ای از فیلم که در اون پاپیون زندان انفرادی بود و چون رفیقش رو لو نداده بود بهش غذا نمی دادن...اونم از زور گرسنگی یه سوسک زنده گرفت و خورد....
کتابشم که بواسطه اسکن بد و نبودن تو بازار هنوز نتونستم بخونم!!!
نقل قول  
bpapillon
Member
فيلم Papillon رو خيلي دوست دارم . مخصوصاً چند جمله ي آخر فيلم رو كه در دوبله فارسي به اين شكل بيان مي شه:
پاپیون به آزادی دست یافت و سالیان زیادی را در آزادی به سر برد. حتی زندان مخوف گویان فرانسه هم نتوانست عشق به آزادی را در او نابود کند.
Papillon made it to freedom and for the remaining years of his life
he lived a free man.This, the infamous penal system
in French Guianadid not survive him
نقل قول  
موسیقی فیلمش که خیلی محشره
نقل قول  
dark_shadow
Member
قاضی: اتهام تو بزرگترین جُرمیه که انسانی ممکنه مرتکب بشه، تو زندگیت رو تباه کردی، بخاطر همین هم باید مجازات بشی.
پاپیون: گناهکارم!
نقل قول  
saeidborji
Member
توقع کار بچه کوچولوهاست؟ شاید هم.. پس توقع کار خوبیه بچه ها همیشه کارشون از آدم بزرگا درست تره... درباره پاپیون، چیزی که تحسین برانگیزه و یک الگو هست اینه که حتی اگر یه دقیقه از عمرش باقی مونده باشه فرار میکنه. فرار پاپیون بیشتر از اینکه بدست آوردن آزادی باشه شکست دادن زورگویی و استبداده... به هر حال دگا هم خیلی دوست داشتنیه
نقل قول  
alizanjanii
Member
فیلمش را نزدیک 15 سال پیش برای اولین بار دیدم بعد از آن هر بار که پخش میشد و خبردار میشدم حتما میدیدم.اولین بار که فیلم را دیدم عاشق پاپیون شدم شاید به اقتضای سن و سال. پاپیون انسان جنگنده و سرکشی و آزادی خواهی که میخواهد ساختارها را بشکند. تحمل میله های زندانی را ندارد و همیشه چشم به آن سوی میله ها دارد.آبی بی پایان دریا.
اخیرا یک بار دیگر فیلم را دیدم. این بار "دگا"را بیشتر دوست داشتم. رفیق سازگار با شرایط پاپیون. انسانی که شرایط و ساختارها را پذیرفته و قصد جنگ با آنها را ندارد.از احدی توقعی ندارد."توقع داشتن کار بچه کوچولوهاست"به جای آنکه شیشه شکسته عینکش را دور بندازد،قاب عینک را کوچک میکند و به اندازه شیشه شکسته در می آورد.در همان جزیره ای که برای پاپیون "زندان" است برای خودش جالیزی ساخته و خوک پرورش میدهد و به دیگر زندانیان هم کمکی میکند. فکر میکنم دگا بیش از پاپیون "آزاد"شده بود. آزاد در زندان و پاپیون سرگردان در روی آبها به مقصدی مبهم از آزادی.
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You