رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
گهواره گربه
امتیاز دهید
5 / 4.4
با 606 رای
امتیاز دهید
5 / 4.4
با 606 رای
گهواره گربه کتابی است درباره بازی‌های ساده روزگار ما. درباره بازی‌های نظامی و بازی‌های مذهبی. درباره بازیچه بودن علم در دست دانشمندان بی‌مسئولیت. دانشمندانی که خود ونه‌گات با خشنودی نسل آنها را منقرض شده می‌داند. دانشمندانی که تربیت شده فرهنگ جنگ‌های جهانی بوده‌اند. کل کتاب توضیح همین فرهنگ جنگ است. سیاست‌مدارها، تاجرها، دیکتاتورها، رهبران مذهبی، همه و همه تحت تاثیر جنگ‌های جهانی بوده‌اند. شاید حرف ساده این کتاب این باشد که چیزهایی هست که خیلی دیر از خاطره بشریت پاک می‌شوند.
کتابی است درباره بازیچه بودن دین در دست حکومت‌ها و درباره نیاز انسان‌ها به بازیچه‌ها. انسان‌هایی که هرچه پیچیده‌تر به بازی گرفته شوند، راضی‌تر خواهند بود و زندگی برایشان قابل تحمل‌تر خواهد بود. حکومت‌هایی که هر چه هنرمندانه‌تر مردم را به بازی بگیرند موفق‌تر خواهند بود. و مذهبی که هر دو را به بازی می‌گیرد.
"کتابی است که به یکی از چندین و چند روش موجود برای پایان دادن به دنبا می‌پردازد."
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
elikhanum
elikhanum
1388/05/24

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی گهواره گربه

تعداد دیدگاه‌ها:
23
کتاب خیلی خوبیه.خیلی راحت خونده میشه و خواننده رو دنبال خودش میکشه .ترجمشم خوب بود.این کتاب لحن طنزی داره
درباره یه خبرنگاره که دنبال نوشتن زندگی خصوصیه مردیه که بمب اتم رو ساخته .و در این حین با بچه های او آشنا میشه و ماجراهای اختراع جدید پدرشون
اگه کسی لینکی از این کتاب داره خواهشا اونو برای ماهم بزاره
یعنی این چندمین کتابیه ک خواستم دانلود کنم اما نمیشه و لینک نزاشتید آخه این چ وضعشه ؟:)
در "گهواره ی گربه" چیزی که ونه گات پیش چشم می گذارد امکانی از هستی ست که بارها به طرق گوناگون(که البته با منطق واقع بین ما بیشتر جور است)تجربه شده و هنوز نیز وجود دارد:پیشرفت بشری در دستان انسان هایی که از ویژگی های معمولی روزمره مثل دوستی ،رابطه،عشق،خانواده،و...عاری اند نتیجه ای جز این که میبینیم-جهانی در جنگ و جهالت-به بار نخواهد اورد(دوری از انسان به بهانه ی خدمت به او).و سیاستمدارانی که برای به دست اوردن بیشتر، بچه گانه در تکاپویند.(درست مثل فرزند هونیکر،فرانک-یا احمقی که جهان را با خویشاوندی خود می سنجد،هویزل- یا همسرش ،پذیرنده ی دروغ های تبلیغاتی-فرمانروایی که نقش غاصبانه ای را که به فریب اجرا اجراگرش بوده باور می کند،مک کیل-و...)
با این همه انچه مایه ی ارامش انسان نگونسار می شودباز هم پیامبری دروغین است که در این داستان فریبکاری خود را پنهان نمی کند(باکونون)و هم اوست که در پایان خدا را در واپسین دم به پرسش می گیرد.
"پختگی،سرخوردگی تلخی ست که هیچ دوایی ندارد"(از اسفار باکونون)
مغز حیرت انگیز و خلاق ونه گات ستودنی ست!
هنوز نخوندم ولی تعریفشو زیاد شنیدم به هر حال سپاسگزارم از لطفتون
خیلی هیچان زده ام که میخوام یکی از کتابهای این نویسنده رو بخونم
اسمشو زیاد شنیدم امیدوارم ناامیدم نکنه!
گهواره گربه
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک