غرور و سقوط

غرور و سقوط

230 صفحه

کتابی است به قلم آنتونی پارسونز، سفیر انگلستان در ایران در زمان وقوع انقلاب. این کتاب به بررسی علل وقوع انقلاب اسلامی ایران و نقش افراد بخصوص محمدرضا پهلوی در آن، از دیدگاه نویسنده می‌پردازد. این کتاب در رده روایات دست اول قرار داشته و مرجع بسیاری از تحقیقات و بررسی های تاریخ معاصر ایران گردیده است. بارسونز این کتاب خود را به دوستان اعدام شده ایرانیش ازجمله امیرعباس هویدا، غلامرضا نیک‌پی و عباسعلی خلعتبری تقدیم کرده است. در بخشی از مقدمه این کتاب آمده است: "این کتاب، از دسیسه‌های شوم علیه شاه و دولت او پرده بر نمی‌دارد و درباره توطئه‌های پنهانی من و آیت الله های قم و مشهد مطلبی فاش نمی‌کند........آنهایی که دست پنهان انگلیس را در همه جا و هرکاری جستجو می‌کنند، داستان مرا قانع کننده نخواهند یافت.

حق تکثیر:
چاپ اول: تیر ماه ۱۳۶۳
چاپ دوم: شهریور ۱۳۶۳

» کتابناکهای مرتبط:
ماموریت آمریکایی ها در ایران
مقالات حمید شوکت
تاریخ بیست ساله پاسداری از انقلاب اسلامی در غرب کشور: نتایج و دستاوردها

نسخه ها
PDF
حجم: 8 مگابایت
تعداد صفحات: ?
4.3 / 5
با 580 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 19
۱۳۸۸/۰۵/۱۰


پاسخنگارش دیدگاه
imahdi
Member
ن کتاب در رده روایات دست اول قرار داشته و مرجع بسیاری از تحقیقات و بررسی‌های تاریخ معاصر ایران گردیده است. پارسونز این کتاب خود را به دوستان اعدام شده ایرانیش ازجمله امیرعباس هویدا، غلامرضا نیک‌پی و عباسعلی خلعتبری تقدیم کرده است.
نقل قول  
ashaiery
Member
نکته جالبی که درباره انقلاب اسلامی به اون اعتراف کرده اینه که:
انقلاب ایران یک واقعه تاریخی است که آن را از نظر عظمت می توان با انقلاب فرانسه و انقلاب روسیه مقایسه کرد؛ این واقعه یک تغییر معمولی رژیم در یک کشور جهان سوم و یا تغییر سلطان به ژنرال از طریق کودتای نظامی یا تغییر یک حکومت از طریق انتخابات و حتی سقوط یک دیکتاتور با اعمال خشونت بدون تغییر اساسی در سازمان حکومت نبود ۰ انقلاب ایران توامان فرو ریختن کامل و اساسی یک حکومت مقتدر و مستبد و مورد حمایت یک ارتش متحد و وفادار از یک طرف و برخاستن ایرانی کاملا متفاوت از میان ویرانه های نظام سرنگون شده بود.
نقل قول  
namdar335
Member VIP
این کتاب مربوط به انتشارات هفته است . این انتشارات سالهاست که تعطیل شده و دیگر کار نشر ندارد بنابراین حق تکثیر و مالکیت در مورد این کتاب چندان محل اعتنا نیست .
نقل قول  
black_tiger
Member
نقل قول:
برای پیشرفت کشور باید تاریخ آن مطالعه شود .
نقل قول  
abeobh123
Member
تاريخ يعني سواد ،‌سواد واقعي
نقل قول  
ajab,ajab,ajabbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb.
نقل قول  
persica1400
Member
نقل قول:
آنهایی که دست پنهان انگلیس را در همه جا و هرکاری جستجو می‌کنند، داستان مرا قانع کننده نخواهند یافت.

افسوس که نوادگان دایی جون ناپلئون هنوز دلایل سرنگونی ارباب نوکر صفت و بی کفایت را در دسیسه های سفارت کبرای دولت معظم بریتانی و گشایش فضای سیاسی تحمیلی دولت آتازونی می جویند. کاش قدری خرد داشتند و می دانستند هیچ ملکی به ستم نپاید
نقل قول  
shahmard
Member
برای پیشرفت کشور باید تاریخ آن مطالعه شود .
نقل قول  
ketabi!!
Member
خیلی خوب است.
نقل قول  
savahel
Member
خوب بود
تشكر
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You