رسته‌ها
زمین نو آباد - جلد ۱
امتیاز دهید
5 / 4.4
با 39 رای
امتیاز دهید
5 / 4.4
با 39 رای
✔️ کتاب، رمانی دو جلدی است. این رمان به مرحله مهمی از تاریخ قزاق‌ها، یعنی مرحله اشتراکی کردن مزارع پرداخته است. داستان زمین نوآباد گرد شخصیت یا قهرمان‌پردازی نمی‌گردد. اتفاقات در دهکده کوچک «گرمیاچثی لوگ» در اوکراین می‌افتد. این دهکده را شولوخوف با به بهره گیری از عواطف و علائق شخصیت‌های داستان، طوری به تصویر کشانده است که در واقع نمادی باشد از کل جامعه ی آن روز.
داویدوف یکی از بیست و پنج هزار کارگری است که حزب به روستاها فرستاده تا دهقان‌ها را برای ورود به کالخوز ترغیب کنند. ( کالخوز واژه ای است روسی برای مزارع اشتراکی). داویدوف به همراهی ناگولنوف مسئول حوزه ی حزبی، و رازمتنوف رئیس شورای محلی، با شور و حرارت تمام در تلاش برای انجام وظیفه ی خود هستند. این سه تن سخت علاقه‌مند به نظام جدید هستند، و با ایمانی کامل در انتظار فرارسیدن انقلابی جهانی هستند.دهقان‌های بی‌چیز به محض دعوت به کالخوز می‌پیوندند، دهقان‌های میانه حال اما، در واگذاری اراضی و اموال خود دودلی نشان می‌دهند. و اما قزاق‌ها که تعدادشان بسیار است و در این راه مقاومت از خود نشان می دهند، اموالشان گرفته می‌شود و به شمال تبعید می‌شوند.
از نظر تاریخی این اثر، اثر مهمی به شمار می‌رود. شولوخوف در این اثر قدرت و توانایی خود را در شخصیت پردازی های گونان و متنوع، به تصویر کشیدن صحنه‌های مهیج و ارائه ی تصاویر شاعرانه از طبیعت اوکراین به خوبی به نمایش می گذارد.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
368
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
siavash1350
siavash1350
1390/02/19

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی زمین نو آباد - جلد ۱

تعداد دیدگاه‌ها:
7
از کتاب‌هایی که به «پیشنهاد» استالین نوشته شد و در مدح سیاست‌های غلط دولتی‌کردن‌های اجباری.
جالبه که این کتاب اصلا در حد و اندازه های دن آرام نیست. و همین امر بیشتر به این شائبه دامن زده که دن آرام از شولوخف نیست و مربوط به نویسنده ی گمنامی است که بنا به دلایلی انشتار کتاب رو به شولوخف واگذار کرده.
باتشکر از تمام زحمات که برای بوجد آوردن چنین سایت زیباو پرمحتوا تون الحق و الانصاف سایتون خیلی عالیه
سالم و سلامت باشید8-):x:x8-)
پی گیری انقلاب اکتبر با دقتی در خور نام شولوخوف تو این کتاب صورت گرفته
زمین نوآباد جزو بهترین کتابهای ادبیات می باشد که خوانده ام .ضمنا بخوبی هم به فارسی ترجمه شده است.
زمین نو آباد - جلد ۱
عضو نیستید؟
ثبت نام در کتابناک