با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

همزاد

مترجم:
✔️ همزاد بعد از مردم فقیر دومین رمان داستایفسکی محسوب می‌شود. رمان کوتاه همزاد نسبت به زمانش، بررسی شگفت انگیزی در باب روان‌شناسی آدم‌های نابهنجار است.

قهرمان آن، گولیادکین، کارمند دولت، مبتلا به جنون افزاینده‌ی تعقیب و آزار، به مردی برمی‌خورد که عیناً به او می‌ماند و همنانم اوست. ابتدا گولیادکین با او دوستی می‌جوید و شغلی در اداره‌ی خود برایش دست و پا می‌کند. باقی داستان ماجرای قهرمان را با همزادش مو به مو نقل می‌کند. گولیادکین با غیظی رو به فزونی مشاهده می‌کند که او تحسین و عنایتِ بالادست ها و همکارانش را به دست می‌آورد، حال آنکه کوشش خودش در کسب این مزایا عبث بوده است. در ذهن پریشان او، همزاد رهبر دسیسه‌ای علیه او می‌گردد و او بارها بیهوده می‌کوشد آن آدم گستاخ را لو بدهد. اما اتفاقات آنگونه که او انتظار دارد پیش نمی‌رود.

حق تکثیر: تهران: نگاه ‏‫، ‏‫۱۳۹۷.‬‬

» کتابناکهای مرتبط:
خشم و هیاهو
برادر
و نیچه گریه کرد

نسخه ها
4.5 / 5
با 106 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 13
۱۳۸۹/۱۱/۳۰


پاسخنگارش دیدگاه
ALIBABAX
Member
این گولیادکین خودش که هیچ دیوونست خواننده رو هم دیوونه میکنه
نقل قول  
rain_rainy71
Pro Member


درود
با تشکر

من شخصا" شاهد بیماری بودم که بیماری همزاد پنداری داشت.


نقل قول  
vakil ahmad
Member
با تشکر از بازگشایی مسیر دانلود این کتاب بزرگ. همزاد اثر شناخته ای شده ای در دنیا هست اما در ایران این اثر بزرگ چندان مورد توجه واقع نشده است. هر کسی که بطور جدی ادبیات را دنبال می کند باید همزاد را بار ها بخواند.
نقل قول  
sheida360
Member
لینکشو کسی نداره"؟
نقل قول  
1_TA
Member


داستایوفسکی نویسنده ای ست که دوستداران کتاب با اثاری مثل ((ابله))،(( برادران کارامازوف))،(( جنایات و مکافات)) اون رو میشناسند ..نویسنده ای که قهرمانان آثارش ادم های واخورده و غمگین جامعه هستن و فضای داستان هاش بازخوردی از روسیه قرن نوزدهمی ست..

کتاب ((همزاد)) یکی دیگه از اثار این سخنگوی خرده بورژواهای شهرنشین تا حالا چند تا اقتباس سینمایی داشته و از اون کتاب هایی هست که ترجمه های مختلفی ازش شده و لی ترجمه سروش حبیبی اش یه مزه دیگه ست و ادم با خیال راحت میشینه و میخونه تا بفهمه بالاخره حرف حساب فئودورو چی چی هست..

...............

مطب دکتر فئودور

مردی رو داریم که دچار یه بیماری عجیبه و هرجا میره خیال میکنه سایه یه نفر دنبالشه هشت و داره تعقیبش میکنه...اما این سایه کیست؟؟؟
سایه سایه خود مرد است اما طرف نمیفهمه.. خب چرا؟؟ چون طرف با خودش درگیری داره و با خودش بیگانه ست!!! (خب چیه..اینا تو کتاب نوشته) خلاصه یه وضعی هست بیا و ببین..

........

نکته کتابناکی :خوندن این کتاب در نصفه شب شدیدا توصیه میشود اونم تنها


نقل قول  
saeidborji
Member
ایندکتاب از اثار ضعیف داستایوسکی هس
که بعد از عقد قرارداد با روزنامه های کثیرالانتشار نوشت
من خوندم ....در مقایسه با بقیه اثارش افتضاحه
نقل قول  
emi68
Member
داستایفسکی به گردن ادبیا حق داره
نقل قول  
judass
Member
اولین کتابی که از داستایوسکی بزرگ خوندم. مطلع بسیار جاذبی برای ادامه ی خوندن آثار خداوندگار رمانهای روانشناسانه!
نقل قول  
bahare20
Member
از تعریفی که توی ابتدا نوشته شده میخوره خیلی جالب باشه
نقل قول  
noqre fam
Member
عالی بود
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You