با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.پاسخنگارش دیدگاه
نقل قول از persica1400:
به راستی متهم ردیف اول کیست؟ فرد یا محیط ؟
مقایسه یک پدر و فرزند سرشناس ، یکی به غایت بدنام و پرورده ی یک محیط مستبدپرور و دیگری بسیار نامدار و پرورده ی سرزمین فرصت ها و استعدادها خود گویای این حقیقت دردناک است.

فکر میکنم وجه مشترک اکثر افراد تاثیر گذار تاریخ چه تو علم،سیاست،اقتصاد یا ورزش جاه طلبی اونها باشه. شاید اگر افراد بدنام تاریخ به همراه حس جاه طلبی کمی اخلاق مدار بودن مسیر تاریخ به کلی عوض میشد.
نقل قول  
noir
Member
دلانوآ مورخ جوان فرانسوی با نگاه کاملا بی طرفانه چگونگی شکل گیری ساواک و بازتاب آن در ایران و جهان را بیان کرده وآن را به نقد گذاشته است.
کتاب مصور است و دارای ضمیمه ای از روزنامه های لاتین در مورد فضای ایران در آن زمان
نقل قول  
persica1400
Member
به راستی متهم ردیف اول کیست؟ فرد یا محیط ؟
مقایسه یک پدر و فرزند سرشناس ، یکی به غایت بدنام و پرورده ی یک محیط مستبدپرور و دیگری بسیار نامدار و پرورده ی سرزمین فرصت ها و استعدادها خود گویای این حقیقت دردناک است.

پرویز ثابتی در بهمن ماه 1337 به استخدام ساواک درآمد. وی با جاه طلبی و سرسپردگی متظاهرانه خیلی زود در تشکیلات ساواک ترقی کرد و به تدریج ابعاد قدرتش فزونی گرفت. به راحتی می توان ادعا کرد تا سال 1349 که وی معاون اداره کل سوم ساواک شد، سایه اقتدارش بر همه عرصه های زندگی ایرانیان سنگینی می کرد. مخالفان رژیم او را خصم اصلی خود می دانستند. در عین حال احراز همه مشاغل مهم از پست وزارت گرفته تا استادی دانشگاه و معلمی و حتی کارمندی دولت در گرو دریافت اجازه اداره ای بود که ریاستش را او برعهده داشت.
او در اوایل دهه 1350 به عنوان "سخنگوی ساواک" و "مقام امنیتی" شهرت یافت. اطلاعات وی به ویژه در مورد فعالیت گروههای مبارز خارج از کشور، ساواک را در مبارزه با کنفدراسیون و سایر گروههای مخالف رژیم یاری داد. از وی به عنوان عامل اصلی کشتار خونین چریک های فدایی خلق در سیاهکل نام برده می شود.
در سال 1352 توسط ارتشبد نصیری، رئیس ساواک، به سمت مدیرکل اداره سوم تعیین و عملاً همه کاره ساواک شد. پرویز ثابتی در تمام عملیات پر سر و صدای ساواک در سالهای 1352 تا 1356 نقش اصلی را برعهده داشت و شبکه ساواک در وزارتخانه ها و سازمانهای دولتی و حتی بخش خصوصی زیر نظر مستقیم او عمل می کردند و کار امنیت داخلی یکسره در دست وی بود. ثابتی در انتصاب مقامات دولتی و انتخاب نمایندگان مجلس نقش اساسی داشت. منابع اطلاعاتی او علاوه بر مأمورین ساواک ، هزاران منبع خبری در تمام سازمانهای دولتی و بخش خصوص و همچنین عوامل جاسوسی اسرائیل (موساد) در ایران بودند که اخبار و اطلاعات دست اولی را از دستگاههای دولتی و بخش خصوصی و بازار و محافل روحانی در اختیار او می گذاشتند.
او طرفدار سرسخت سیاست سرکوب تظاهرات بود و همواره تأکید داشت که دولت باید با قاطعیت تمام تظاهرات ها را سرکوب کند. وی در اواخر حکومت ازهاری به ژنو گریخت و از آنجا به اتفاق خانواده اش به اسرائیل رفت.


پردیس ثابتی (زاده ۱۳۵۴ در تهران) زیست شناس برجسته ایرانی ساکن ماساچوست آمریکا و استاد نامدار دانشگاه هاروارد است. او فرزند پرویز ثابتی از مقامات سابق ساواک است.
پردیس ثابتی به‌دنبال درک روشنی از چگونگی تکامل ژنوم انسانی است و تیم همراهش در جریان مطالعاتی که نتایج آنها در شماره اخیر نشریه نیچر منتشر شده ‌است به طور مثال تغییراتی را در دی ان ای مردم آفریقای غربی شناسایی کرده‌است که به نظر می‌رسد با ابتلا به تب Lassa در ارتباط است.
تحقیقات وی در خصوص تکامل انسانی در طیف وسیعی از نشریات معتبر علمی و تحقیقاتی جهان نظیر نیچر و ساینس منتشر شده‌است. دکتر ثابتی تاکنون بالغ بر ۲۰ اثر علمی و تحقیقاتی را به رشته تالیف درآورده‌است. ثابتی سومین زنی در تاریخ است که با معدل ۱۰۰ از مدرسه پزشکی دانشگاه هاروارد آمریکا فارغ التحصیل شده‌است. وی بعنوان یکی از سرشناس‌ترین محققان آمریکا در زمینه بررسی ژنوم مالاریا، از بنیاد بیل و ملیندا گیتس بالغ بر ۲ میلیون دلار بودجه تحقیقاتی دریافت کرده‌است.
پردیس ثابتی اخیرا نیز به عنوان یکی از ۱۰۰ چهره نابغه جهان از سوی گروه بین‌المللی Creators Synectics معرفی شده‌است.شبکه خبری سی‌ان‌ان نیز در سال ۲۰۰۷ ثابتی را به عنوان "یکی از ۸ نوابغی که دنیای ما را متحول خواهند ساخت" عنوان کرده‌ است.
وی همچنین خواننده یک گروه آلترناتیو راک به نام هزار روز (Thousand days) نیز می‌باشد که تا به حال سه آلبوم منتشر کرده‌است. از این میان، آهنگ Headlight Waves در آمریکا مورد توجه بسیار واقع گردید.
نقل قول  
seeyed
Member
اين كتاب ميتونه بسياري از حقايق رو روشن كنه
نقل قول  
ساواک وتاریخ آن ،می تواند درس خوبی باشد برای همه دولتها ؛:چرا که حکومت وحشت ممکن است چند مدتی دوام آورد اما ...
نقل قول  
یک سیاه چال وحشت که بجز خون سیراب پذیر نمی شود.خدابهتر داند.ببخش وبیامرز قربانیان این گردونه سرگردان را.
نقل قول  
abeobh2
Member
ساواک یک غول کوچک در مقابل
نقل قول  
nami
Pro Member
امیدوارم خوندنی باشه .به هرحال دستت درد نکنه
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You