رسته‌ها
آقای رئیس جمهور
امتیاز دهید
5 / 4
با 64 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4
با 64 رای
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
از مقدمه کتاب:
آقای رئیس جمهور حکایتی است رنج آور و طنزآلود از وقایع حکومت چهارساله سید محمد خاتمی. مردی که با شادمانی آمد، دچار رنج شد، سکوت کرد و سرانجام در اجباری دشوار - که اشک او را درآورد - دوباره مجبور شد علیرغم آنکه وجودش با آنچه به انجام آن مجبور است بیگانه است، زیر بار انجام این مسئولیت برود.
ما برای ماندن خاتمی تاوان سنگینی دادیم. بیش از پنجاه روزنامه و مجله تعطیل و توقیف شدند. ده ها نفر به زندان رفتند. مجموع حکم زندان صادر شده برای آنان که پای خاتمی ایستادند از دویست سال و سیصد سال نیز بیشتر است. تجربه کسب کردیم، تند رفتیم، متعادل شدیم. مخالف را به گفت و گو و پذیرش قانون و تحمل اصلاح وادار کردیم و حالا روز از نو، روزی از نو.
در چهار سال به قدر چهل سال پیر شدیم. نسل جوان ما ده ها سال تجربه را در همین چهار سال آموخت. و حالا قله را پی در پی درنوردیده ایم و همگی خسته ایم. خسته این رنج و راه دشوار. برخی شتاب می طلبند به سوی نامعلوم. برخی خسته اند و پای آبله از راه دراز. برخی زیر بار رنج و سنگینی این همه واقعه لب به دشنام گشوده اند و برخی از خستگی میخواهند بخوابند و از شر خستگی راحت شوند.
اما ما ناگزیریم. ناگزیر به آنکه سر برگردانیم و ببینیم که این همه کار را که نکرده ایم، چقدر کار کرده ایم. ناگزیریم که ببینیم اگر او نباشد چه خواهد شد. ناگزیریم که تن های خسته مان را باز هم به امیدی - که می خواهند نباشد - گرم کنیم و باز هم به راهی - که می خواهند ببندند - برویم.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
87
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
hanieh
hanieh
۱۳۹۷/۱۱/۰۲

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی آقای رئیس جمهور

تعداد دیدگاه‌ها:
1
چقدر بیزارم از این ادبیات و حرف های ابراهیم نبوی! مهملاتی که شاید اوایل دهه 80 زیبا به نظر می رسید اما امروز مهوع و پوچ و یاوه است. کل این کتابچه عبارت است از قهرمان سازی از جماعتی که قرار بود "مصلح" باشند ولی خودشون در جنایات و لجن کاری های سیاسی و اقتصادی نقش داشتند و دارند! جماعتی که سالها وعده می دادند از درون اصلاح میکنیم! اصلاح! اصلاح حکومتی وحشی بنا شده بر ایدئولوژی احمقانه! اصلاح حکومتی که بنا بر قانون اساسی اش فرد اول کشور نایب آدمی است که هزار سال است غیب شده!! اصلاح حکومتی تا مغز استخوان فاسد
گوش ما دیگه به این حرف ها بدهکار نیست. بنا بر تجربه، هیچ چیز، مطلقا هیچ چیز در این حکومت اصلاح نخواهد شد.
وعده های توخالی و بازی های سیاسی فریبنده هم برای ما دیگه جذابیتی نداره. از این طاعون خلاصی پیدا کنیم یا نکنیم، دیگر بازیچه جماعت اصلاح طلب دروغین نخواهیم شد.
PDF
آقای رئیس جمهور
2 مگابایت
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file
کاربر گرامی!
امکان خرید اشتراک از خارج کشور ایران، با استفاده از حساب پی‌پال فراهم شده است.