Hiweb

دور دنیا در 80 روز

دور دنیا در 80 روز

نویسنده:
ژول ورن نویسنده و آینده‌نگر فرانسوی بود که کتابهای زیادی با مضمون علمی-تخیلی نوشت.
او هنگامی از سفر به هوا و فضا و زیر دریا در داستان‌های خود سخن گفت که هنوز بشر نتوانسته بود وسایل و امکانات چنین سفرهایی را فراهم کند. آثار او از نظر ترجمه به زبان‌های دیگر بعد از آثار آگاتا کریستی در رده دوم جهانی هستند. سال ۲۰۰۵ به مناسبت صدمین سال مرگ او «سال ژول ورن» نامیده شد. تاکنون چندین فیلم از آثار او ساخته شده‌است.
کتاب دور دنیا در 80 روز داستان یک مرد انگلیسی به نام فیلیس فاگ است که انسان کاملا عجیبی بوده که در یک شرط بندی حاضر می شود کل دنیا را به همراه نوکر خود پاسپارتو در 80 روز طی کند و در این سفر اتفاق هایی می افتد که داستان رمان را می سازد.

از متن کتاب:
در سال 1872 در خانه شماره هفتم واقع در کوچه ساویل لندن، مردی معروف و انگلیسی تبار به نام "فیلز-فاگ" زندگی می کرد. "فیلزفاگ" که بود؟ آیا او مرد ثروتمندی به شمار می رفت؟ هیچکس از این موضوع اطلاعی نداشت. اما واقعیتی که نمی توان انکار کرد این بود که وی مردی شیک پوش و موقر می باشد. آنهایی که در اطراف وی زندگی می کردند، این عضو کلوپ اصلاح طلبان را بیشتر به شاعر معروف انگلیسی، "لرد بایرون" شبیه می دانستند. برادران "برینگ" واسطه و عامل عضویت آقای "فاگ" در کلوپ اصطلاح طلبان شده بودند. آنان در واقع بزرگترین بنیان گذار بانک در لندن بوده و صاحبان بانک به شمار می رفتند. آقای "فاگ" نیز در بانک آنها حساب سپرده داشت...

حق تکثیر: تهران، عارف، 1370

» کتابناکهای مرتبط:
Matthew Scudder novels 13: Even the Wicked
آزادی یا مرگ ( بخش اول )
Kane and Abel

نسخه ها
PDF
حجم: 4 مگابایت
تعداد صفحات: 146
4.3 / 5
با 6 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 1
۱۳۹۸/۰۸/۱۵


پاسخنگارش دیدگاه
edrishoseini
Member
ترجمه زیبای دیگری از "دور دنیا در هشتاد روز".
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You