با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

کردهای ایران

کردهای ایران

از متن کتاب:
آنچه خواهد آمد نه افسانه قومی است که قرنها برای استقلال جنگیده، و نه داستان قهرمانیهای مردمی عاشق قهرمانان و نه مرثیه خلقی که با توهم پیروزی با تفنگ زاییده شده است. تنها روایت ساده از مردمی است که نه بیگانه اند و آشتی ناپذیر و آشنای خاموش فراموش شده. سخن از آنان است که هرگز تقسیم های سیاسی که سرزمینشان را گسیخته می خواست، نپذیرفته اند و بر پاره خاک باستانی خویش، برای حفظ هویت خود پای فشرده اند.
کردستان سرزمینی باستانی با کوههای بلند، جلگه های حاصلخیز، گذرگاههای صعب العبور و دره هایی با رودخانه هایی در اعماق است که زمستانهایی سرد و تابستانهایی معتدل دارد. جایگاه مردمی پرتکاپو که از سپیده دم تاریخ با امواج مهاجرت اقوام هند و ایرانی در جبال زاگرس ماوا گرفتند، با بومیان درآمیختند و ماندگار شدند. آنجا که هرچند یادمان اقوام کهن بر تن خسته از برف و باران صخره هایش حک شده، تاریخش به حدس و گمان آمیخته است. و تنها در ریشه هند و ایرانی ساکنانش یقین است و اینکه در کوههای بالای جلگه بین النهرین سکنا داشته اند و پیوسته با جلگه نشینان در ستیز بوده اند...

» کتابناکهای مرتبط:
مجموعه مقالات کاوشهای پروژه حسنلو - جلد 1
پژوهشی در شناخت باغ‌ های ایران و باغ‌ های تاریخی شیراز
تا‌ریخچه‌ و وجه‌ تسمیه‌ مدارس‌ تبریز

نسخه ها
4.2 / 5
با 10 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 1
۱۳۹۷/۰۸/۱۱


پاسخنگارش دیدگاه
booobooo
Member
هه ره کوردمو ئیرانیم
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You