Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی خرید کتاب زبان دوره رایگان رهایی از کمال گرایی

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «قوانین» و «فروش کتاب الکترونیکی» را مطالعه کنید.

استالین جوان: از تولد تا انقلاب اکتبر

استالین جوان: از تولد تا انقلاب اکتبر

کتاب حاضر نتیجه یک دهه پژوهش درباره «استالین» در بیست شهر و نه کشور، عمدتاً در آرشیوهای تازه باز شده مسکو، تفلیس، باتومی، سن پیترزبورگ، باکو، ولگدا، سیبری، برلین، استکهلم، لندن، پاریس، هلسینکی، کراکف، وین، استانفورد و کالیفرنیاست. در این کتاب زندگی استالین از بدو تولد تا هنگام رسیدنش به حکومت در اکتبر 1917 بررسی می‌شود. نگارنده معتقد است که برای اولین بار می‌تواند نقش استالین را در سرقت‌های بانک، اخاذی‌ها، دزدی‌های دریایی، باج‌گیری‌ها، آتش‌افروزی‌ها، جنایت‌ها، با سند سسو مدرک ثابت کند. وی در این کتاب می‌نویسد: «استالین یک سازمان دهنده سیاسی، یک مدیر اجرایی توانمند و استاد در زد و بند با سرویس‌های امنیتی تزاری بود. استالین برخلاف زینوویف، کامینیف و بوخارین، که از قضای روزگار نام و شهرتشان به عنوان سیاستمداران بزرگ عمدتاً به سبب نابودی آن‌ها در دوران‌ «وحشت بزرگ» عالم‌گیر شد، از به خطر انداختن جان خویش هیچ هراس نداشت. موفقیت‌های استالین به خاطر تحصیلات کلاسیک (به لطف مدرسه علمیه تفلیس) و خشونت‌های خیابانی بود... هم «روشنفکر» بود و هم «جنایتکار»...

از مقدمه کتاب:
«البته این نخستین کتابی نیست که در مورد دوران جوانی این دیکتاتور سده‌ گذشته نوشته‌ شده و فروتنانه اثر خود را در سطوح پایین‌تری از اهمیت، نسبت به کتاب‌های «استالین شکننده‌ی ملت‌ها» به قلم «رابرت کانکوئست» و «استالین: یک زندگی نامه» با نویسندگی «رابرت سرویس» می‌داند. ولی آن‌چه این کتاب را بسیار ارزشمند می‌کند، استفاده از اسناد و خاطرات افراد حاضر در جریان حوادث زندگی استالین است که به تازگی از قید محرمانه بودن آزاد شده‌اند، و طبعاً در کتاب‌های پیشین از آن‌ها استفاده نشده ‌بود. همین موضوع، این کتاب‌ها را متمایز ازآثار پیشینِ نوشته شده بر این موضوع خاص می‌نماید و در بسیاری موارد با توجه به اسناد، قول پذیرفته‌شده در موضوعات گوناگون، از سوی مورخان را به چالش می‌کشد.»

» کتابناکهای مرتبط:
مردان نفت
فرهنگ تاریخ (جلد دوم) - ش تا ی
Osprey - Men at Arms 014 The English Civil War Army

آگهی
نسخه ها
4.4 / 5
با 30 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 4
۱۳۹۷/۰۴/۱۷


پاسخنگارش دیدگاه
ava modiri
Member
کتاب فوق العاده اییه دوسال پیش هر دوجلد رو خریدم وفکرکنم تاحالا دوبار خوندمش
نقل قول  
sadra155
Member
اصل مطلب از جلد دوم شروع میشه
جلد اول کلا مقدمه جلد دومه، وقتی که استالین حکومت را از تروتسکی و طرفدارانش میگیره و عملکرد خودش رو شروع میکنه
کسانی که دوست دارن کل مطلب رو بفهمن خوبه یک کتاب درباره بریا رئیس پلیس مخفی استالین هم بخونن
نقل قول  
Naeim SD
Member
جلد دوم رو هم قرار بدین لطفا
نقل قول  
sadra155
Member
کتاب خیلی جالبیه !!!
لطفا جلد دوم (از غصب قدرت تا دیکتاتوری) روهم بزارید
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You