رسته‌ها
قبل از طوفان (جلد 8)
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 30 رای
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 30 رای
✔️ مجموعه قبل از طوفان نوشته الکساندر دوما، نویسنده نامدار فرانسوی مجموعه ای به هم پیوسته از کتابهای ملکه مارگو (1845)، خانم مونسورو (1846) و پاسداران چهل و پنج گانه (1847) است که توسط زنده یاد ذبیح الله منصوری تحت فرنام کلی "قبل از طوفان" ترجمه شده اند و ماجراهای آنها به دوران سلطنت شارل نهم، کشتار سن بارتلمی، توطئه های ملکه مادر، سلطنت هانری سوم، ماجراهای شوالیه های شاه خصوصا ماجرای جذاب و خواندنی شوالیه "دوبوسی" و پاسداران چهل و پنج گانه و در نهایت مهیا شدن زمینه جهت انقراض سلسله والوا و شروع دوره سلطنت بوربونها می باشد.

این مجموعه مربوط به دوره ای از تاریخ اروپا و فرانسه می باشد که در آن فرق مختلف سیاسی و نیز فرقه های گوناگون دیانت مسیح به سخت ترین شکلی با یکدیگر مبارزه می کردند و آنقدر متعصب بودند که جان انسان در آن عهد در قبال آن همه مبارزه های سیاسی و مذهبی و مخالفت های خصوصی ارزش نداشت و بر اثر همین مبارزه ها و مخالفت ها بود که چند قتل عام هولناک و از جمله کشتار سن بارتلمی در آن عصر انجام گرفت.

علاوه بر این قتل عامها و چگونگی انجامشان، در این مجموعه آنقدر اطلاعات تاریخی هست که اگر خواننده می خواست یکصد کتاب قطور تاریخی را بخواند، به اندازه اطلاعاتی که از این مجموعه عایدش می شود، استفاده نمی کرد؛ چون در اینجا هر چه هست نخبه حوادث تاریخی و برجسته ترین آنهاست.

اما اینهمه اطلاعات تاریخی، سیاسی، نظامی و توطئه ها و دسیسه ها که در این مجموعه هست، چون در قالب رمانی دلفریب ریخته شده، خواننده هرگز از مطالعه آنها خسته نمی شود و هر چه جلوتر می رود بیشتر میل دارد که دنباله سرگذشت را بخواند و وقتی ما این مجموعه را می خوانیم نه تنها بر حوادث تاریخی آن عصر وقوف پیدا می کنیم؛ بلکه ریشه قسمتی از اختلافات سیاسی و غیرسیاسی این دوره هم که خود در آن زیست می نماییم، برایمان آشکار می شود.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
372
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
farshid_ett
farshid_ett
۱۳۹۵/۱۱/۱۳

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی قبل از طوفان (جلد 8)

تعداد دیدگاه‌ها:
9
بر خلاف سایر کتابهای الکساندر دوما بعد از هشت جلد وقتی آخرین صفحات کتاب رو تموم کردم، احساس کردم داستان هنوز می تونه ادامه پیدا کنه. یه خورده دچار یاس فلسفی تموم کردن هشت جلد کتاب شدم. بر خلاف مثلا کتاب کنت مونت کریستو که وقتی تموم شد تکلیفت مشخص بود که کتاب تموم شده و حس خوبی می داد.

به نظر من هم این کتاب بر خلاف سایر کتب الکساندر دوما پایان خوبی نداشت. در واقع داستان تا زمان وقوع سیل خوب پیش می رود ولی بعد از آن نه، حتی شیوه انتقام گیری از دوک نیز جذاب نبود. تکلیف بسیاری از افراد و مسائل نیز روشن نمی شود به همین خاطر است که برخی اعتقاد دارند دوما قصد داشته این کتاب را ادامه بدهد یعنی داستان چهارمی نیز وجود داشته ولی نتوانسته آن را به رشته تحریر دراورد.
بر خلاف سایر کتابهای الکساندر دوما بعد از هشت جلد وقتی آخرین صفحات کتاب رو تموم کردم، احساس کردم داستان هنوز می تونه ادامه پیدا کنه. یه خورده دچار یاس فلسفی تموم کردن هشت جلد کتاب شدم. :O بر خلاف مثلا کتاب کنت مونت کریستو که وقتی تموم شد تکلیفت مشخص بود که کتاب تموم شده و حس خوبی می داد.
کتاب را مطالعه نمودم.این کتاب بیشتر به حوادث دوران شارل نهم و هانری سوم و هانری دوناوار و دوک دوگیز و وقایع کشتار سن بارتلمی است.
جلد اخر از اطلاع دیان از مرگ پدرش کنت مریدوار و تصمیم به کشتن قاتل دوبوسی یعنی کنت دانژو و حرکت به سمت فلاندر است که کنت شهر آنورس را محاصره نموده است و به ظاهر با شاهزاده اورانژ متحد شده تا تاج پادشاهی بلژیک را پس از پیروزی بر سر نهد.برادر بزرگ دریاسالار ژزیو با نیروی دریایی و کشتی حسب فرمان هانری سوم به کمک دانژو امده و وی در یک تصمیم خام و با وجود مخالفت تصمیم به حمله به شهر از سه محور می گیرد.
در شهر شورای جنگی تشکیل شده و شاهزاده اورانژ هم مخفیانه به کمک امده و عالیجناب نقشه شکست فرانسوی ها را می کشد.کشتی های فرسوده شهر تخلیه و پر از باروت شده و با چنگک به کشتی های فرانسوی متصل و منفجر شده و نیروی دریایی را نابود می سازد.نیروی زمینی در نبردی سخت از هم پاشیده و در هنگام عقب نشینی "عالیجناب" که قبلا هماهنگ کرده سدهای روی دریا و رودخانه ها را شکسته و مردم که قبلا اگاه شده و تخلیه کرده بودند در نتیجه باقیمانده سپاه فرانسه را اب برده و سه هزار نفر در یک تپه مرتفع با تدابیر دریاسالار آن ژوزیو که به خشکی امده بود نجات می یابند.
شیکو به پایتخت پاریس برگشته و هانری سوم را از سقوط شهر کاهور بدست دوناوار مطلع و کمی بعد خبر شکست دانژو هم به شاه می رسد.شیکو برای بدست اوردن نامه مخفی که روبریه برای دوشس مون پاسیه از طرف دوک دوگیز اورده با وی درگیر و وی را به قتل می رساند و سوادی از نسخه نامه تهیی می کند.
دیان و هودئن به سمت بلژیک و سرزمین های فلاندر در حرکت و با کمک عاشق برادر کوچک ژوزیو ز خطر سیلاب رهایی و برای قتل دانژو با اوری همراه و نوکر مخصوص دانژو را که انها را شناخته بود و مسئول مرگ دوبوسی بود با کارد هودئن به قتل رسیده و دانژو رادر قصر خودش به کمک هلوی بریده شده با چاقوی مسموم و گل مسموم بوییده شده و شمع و هوای مسموم به قتل می رسانند....
با تشکر از محبت همۀ دوستان عزیز
این مجموعه توسط شخص من اسکن نشده است. زحمت آن به عهدۀ مدیر باشگاه ادبیات جناب آقای امیر عزتی عزیز بوده است که در طی این سالها همیشه از کتابهای خوبشان بهره برده ام. اگر فرصتی پیش بیاد و مشغلۀ کاری ام اجازه بدهد حتما کتابهای خودم را اسکن خواهم کرد.
اسکن و اپلود این هشت جلد کتاب مخصوصا با این کیفیت قطعا کار سخت و زمانبری است... تشکر فراوان از فرشید عزیز و امیدواریم که در آینده شاهد کتاب های دیگری از شما باشیم
تشکر و سپاس از کار بزرگ شما در آپلود این مجموعه سترگ. انشا اله که بقیه آثار ذبیح الله منصوری رو هم بزودی در اینجا ببینیم.
پاینده باشید
فرشید عزیز ، جا داره که بابت زحمتی که کشیده ایی ازت قدردانی بشه، دست مریزاد و خسته نباشی.
دوست گرامی farshid-ettبابت آپلود کردن مجموعه هشت جلدی قبل ازطوفان ازشما بسیارسپاسگزارم.پیروز و سربلند باشید
PDF
قبل از طوفان (جلد 8)
6 مگابایت
comment_comments_for_the_file
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک