رسته‌ها
قبل از طوفان - جلد 4
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 31 رای
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 31 رای
✔️ مجموعه قبل از طوفان نوشته الکساندر دوما، نویسنده نامدار فرانسوی مجموعه ای به هم پیوسته از کتابهای ملکه مارگو (1845)، خانم مونسورو (1846) و پاسداران چهل و پنج گانه (1847) است که توسط زنده یاد ذبیح الله منصوری تحت فرنام کلی "قبل از طوفان" ترجمه شده اند و ماجراهای آنها به دوران سلطنت شارل نهم، کشتار سن بارتلمی، توطئه های ملکه مادر، سلطنت هانری سوم، ماجراهای شوالیه های شاه خصوصا ماجرای جذاب و خواندنی شوالیه "دوبوسی" و پاسداران چهل و پنج گانه و در نهایت مهیا شدن زمینه جهت انقراض سلسله والوا و شروع دوره سلطنت بوربونها می باشد.

این مجموعه مربوط به دوره ای از تاریخ اروپا و فرانسه می باشد که در آن فرق مختلف سیاسی و نیز فرقه های گوناگون دیانت مسیح به سخت ترین شکلی با یکدیگر مبارزه می کردند و آنقدر متعصب بودند که جان انسان در آن عهد در قبال آن همه مبارزه های سیاسی و مذهبی و مخالفت های خصوصی ارزش نداشت و بر اثر همین مبارزه ها و مخالفت ها بود که چند قتل عام هولناک و از جمله کشتار سن بارتلمی در آن عصر انجام گرفت.

علاوه بر این قتل عامها و چگونگی انجامشان، در این مجموعه آنقدر اطلاعات تاریخی هست که اگر خواننده می خواست یکصد کتاب قطور تاریخی را بخواند، به اندازه اطلاعاتی که از این مجموعه عایدش می شود، استفاده نمی کرد؛ چون در اینجا هر چه هست نخبه حوادث تاریخی و برجسته ترین آنهاست.

اما اینهمه اطلاعات تاریخی، سیاسی، نظامی و توطئه ها و دسیسه ها که در این مجموعه هست، چون در قالب رمانی دلفریب ریخته شده، خواننده هرگز از مطالعه آنها خسته نمی شود و هر چه جلوتر می رود بیشتر میل دارد که دنباله سرگذشت را بخواند و وقتی ما این مجموعه را می خوانیم نه تنها بر حوادث تاریخی آن عصر وقوف پیدا می کنیم؛ بلکه ریشه قسمتی از اختلافات سیاسی و غیرسیاسی این دوره هم که خود در آن زیست می نماییم، برایمان آشکار می شود.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
456
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
farshid_ett
farshid_ett
1395/11/08

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی قبل از طوفان - جلد 4

تعداد دیدگاه‌ها:
1
کتاب را مطالعه نمودم.شیکو دلقک دربار که به طور اتفاقی و در پی انتقام از براران دوگیز بود با جدا شدن از موکب شاه و تعقیب انان به کلیسای سنت ژرمنه می رسد که انجمن مخفی اتحادیه مقدس را به ظاهر برای مبارزه و محو پروتستان ها تشکیل داده است.
با کمک کشیش گورن فلو و دعوت وی به شام و مست نمودن کشیش اسرار را فهمیده و سکه هانری دوناوار که قلبش سوراخ شده و علامت ورود به مجمع است را برداشته لباس کشیش را می پوشد و در مجمع شرکت کرده و جای گورن فلو سخنرانی و تحریص به قیام علنی و کشتن مجدد پروتستان ها بعد از کشتار سن بارتلمی می نماید.
در هنگام خروج علامت خروج را ندارد و لذا در گوشه ای مخفی شده و اسرار بیست نفر دوباره جمع شده و مون سورو دوک دانژو را اورده و با وی به عنوان فرانسیس سوم بیعت و تاج نمایشی و روغن مقدس که گرگوری فرستاده می بیند.
پس از رفتن کشف سر دیگری می کند که سه برادر دوگیز ،کاردینال و برادر سوم قصد دارند سلطنت را از خود کنند و از وکیل نیکولا خواستند به رم سفر کرده و اصالت قدمت شجره نامه انها را به تصویب پاپ برسند....شیکو و کشیش گورن فلو انان را تعقیب و پس از قتل نیکولا در مهمانخانه به دست شیکو شجره نامه مهر شده را به شاه تحویل و شاه دستور بازداشت خانگی برادرش دوک دانژو را صادر ما نماید...
دوبوسی که در پی کشف اسرار خانم دیان است وی را می یابد و سفری به قصر مون دورو کرده و پدر را به دختر می رساند...
قبل از طوفان - جلد 4
عضو نیستید؟
ثبت نام در کتابناک