رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
انقلاب ایران و بازتاب جهانی آن
امتیاز دهید
5 / 4.2
با 26 رای
امتیاز دهید
5 / 4.2
با 26 رای
انقلاب اسلامی ایران، انفجار نور بود که شعاع تابش آن تا ژرفای جهان اسلام راه یافت. یک بررسی همه جانبه از آثار و بازتاب جهانی انقلاب اسلامی و استفاده از نظریه سطوح مختلف تحلیلی یا شیوه ای استقرائی نشان می دهد بازتاب انقلاب اسلامی بر دولتها و ملت ها و میزان تأثیرگذاری انقلاب اسلامی ـ با توجه به نزدیکی و دوری فرهنگی و جغرافیائی جوامع مختلف با جامعه ایران ـ متفاوت بوده است.
بازتاب جهان شمول انقلاب اسلامی چنان گسترده بوده که بسیاری از محافل و شخصیت‌های سیاسی جهان این امر را مورد تأکید قرار داده اند و حتی رجال برجسته صهیونیست نیز به آن اذعان نموده اند.[ جمیله کدیور، رویارویی؛ انقلاب اسلامی ایران و آمریکا، تهران، اطلاعات، 1372، ص 97].
از دیدگاه جان ال. اسپوزیتو، اندیشمند سیاسی معاصر، ایران نخستین انقلاب سیاسی اسلامی موفق را به جهان عرضه کرد و مسلمانان سراسر جهان از ثمره آن، که همانا اوج گرفتن مفهوم هویّت اسلام و بازگشت غرور و اقتدار به مسلمانان در جهانی که تحت سلطه ابرقدرت هاست، محظوظ شدند. ایران آماده بود تا اصول خود را در کشور خویش و جهان خارج از آن تبلیغ کند. [ اسپوزیتو، جان ال. انقلاب ایران و بازتاب جهانی آن، ترجمه محسن مدیر شانه چی، تهران، باز، 1382، ص 49] .
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
mojtaba1111
mojtaba1111
۱۳۹۵/۱۰/۲۹
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی انقلاب ایران و بازتاب جهانی آن

تعداد دیدگاه‌ها:
2
انقلاب اسلامی ایران، انفجار نور بود
همه خیال میکردیم این سخن امام خمینی است. ولی خدا یاسر عرفات رو رحمت کنه که متوجه انفجار شد.
comment_comments_for_the_file
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک