Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «قوانین» و «فروش کتاب الکترونیکی» را مطالعه کنید.

تاریخ در ترازو

تاریخ چه فایده ای دارد؟ همواره این سوال برای هر پژوهشگر تاریخ باقی است. درست است که در تاریخ به همان آسانی که از علم طب می توان در عمل بهره یافت نمی توان استفاده برد اما فایده هر چیز را از روی تاثیری که در زندگی دارد قیاس توان کرد، تاریخ چون نشان می دهد که مردم پیش از ما چگونه زندگی می کردنده اند این فایده را دارد که ما را در زندگی کمک می کند و راهنمایی. از جمله مخصوصا برای جوانان این فایده را دارد که آنها را زودتر از معمول به سطح عصر خویش می رساند، پنجره ها را بر روی آنها می گشاید، و به آنها اجازه می دهد تا عواملی را که در جهان آنها حاکم بوده است و هنوز هست بهتر بشناسند، آنچه را در خور ترک و طردست از آنچه شایسته حفظ و نگهداریست تمیز دهند.
یک فایده عمده تاریخ بیشک همین است که به انسان کمک می کند تا خود را بشناسد، خود را از دیگران تمیز دهد و با مقیاسه با احوال دیگران انگیزه ها و اسرار نهفته رفتار خویش را چنانکه هست و چنانکه باید باشد در یابد. انسان، خواه وجود وی عبارت باشد از آنچه می اندیشد و خواه عبارت باشد از آنچه انجام می دهد، در ضمن مطالعه تاریخ و در طی برسی احوال کسانی که اهل نظر یا اهل عمل بوده اند، بهتر می تواند رسالت خود را ارزیابی کند و در ارتباط با دیگران حق خویش و مسئولیت خویش را بشناسد انگیزه ها و اسرار نهفته رفتار خویش را چنانکه هست و چنانکه باید باشد دریابد...

حق تکثیر: ت‍ه‍ران‌: ام‍ی‍رک‍ب‍ی‍ر‏‫، ۱۳۶۲.‬‬

» کتابناکهای مرتبط:
بیست و پنج سال در ایران چه گذشت؟ از بازرگان تا خاتمی - جلد دوم
قیام افسران خراسان و سی و هفت سال زندگی در شوروی
آیین شهرداری

آگهی
نسخه ها
4.6 / 5
با 53 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 3
۱۳۹۵/۱۰/۲۴


پاسخنگارش دیدگاه
aminwakili
Member
خیلی ممنون از اینکه این کتاب را به دسترس همه قرار دادید...
نقل قول  
kaydan
Member
خواهش میکنم دوست گرامی، امیدوارم مطالعه این اثر برای علاقمندان به نظرات زنده یاد دکتر عبدالحسین زرین کوب مفید واقع گردد. از این محقق کتاب دیگری به نام نقد و برسی در باب مآخذ تاریخ ایران بعد از اسلام(انتشارات:کتابخانه پهلوی) موجود است که آن اثر نیز در باب منبع و مآخذ شناسی اثر ارزنده ای میتونه باشه.
نقل قول  
مرسی از آپلود کننده محترم همه ی کتب دکتر عالی هستن این هم به کلکسیون آثار ایشون تو کنابخونه ی من اضافه شد مرسی
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You