رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 53 رای

تاریخ در ترازو

تاریخ چه فایده ای دارد؟ همواره این سوال برای هر پژوهشگر تاریخ باقی است. درست است که در تاریخ به همان آسانی که از علم طب می توان در عمل بهره یافت نمی توان استفاده برد اما فایده هر چیز را از روی تاثیری که در زندگی دارد قیاس توان کرد، تاریخ چون نشان می دهد که مردم پیش از ما چگونه زندگی می کردنده اند این فایده را دارد که ما را در زندگی کمک می کند و راهنمایی. از جمله مخصوصا برای جوانان این فایده را دارد که آنها را زودتر از معمول به سطح عصر خویش می رساند، پنجره ها را بر روی آنها می گشاید، و به آنها اجازه می دهد تا عواملی را که در جهان آنها حاکم بوده است و هنوز هست بهتر بشناسند، آنچه را در خور ترک و طردست از آنچه شایسته حفظ و نگهداریست تمیز دهند.
یک فایده عمده تاریخ بیشک همین است که به انسان کمک می کند تا خود را بشناسد، خود را از دیگران تمیز دهد و با مقیاسه با احوال دیگران انگیزه ها و اسرار نهفته رفتار خویش را چنانکه هست و چنانکه باید باشد در یابد. انسان، خواه وجود وی عبارت باشد از آنچه می اندیشد و خواه عبارت باشد از آنچه انجام می دهد، در ضمن مطالعه تاریخ و در طی برسی احوال کسانی که اهل نظر یا اهل عمل بوده اند، بهتر می تواند رسالت خود را ارزیابی کند و در ارتباط با دیگران حق خویش و مسئولیت خویش را بشناسد انگیزه ها و اسرار نهفته رفتار خویش را چنانکه هست و چنانکه باید باشد دریابد...

حق تکثیر: ت‍ه‍ران‌: ام‍ی‍رک‍ب‍ی‍ر‏‫، 1392
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
آپلود شده توسط: kaydan
۱۳۹۵/۱۰/۲۴
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
329
فرمت:
PDF
حق نشر:
امیرکبیر
ویرایش

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی تاریخ در ترازو

تعداد دیدگاه‌ها:
3
خیلی ممنون از اینکه این کتاب را به دسترس همه قرار دادید...
خواهش میکنم دوست گرامی، امیدوارم مطالعه این اثر برای علاقمندان به نظرات زنده یاد دکتر عبدالحسین زرین کوب مفید واقع گردد. از این محقق کتاب دیگری به نام نقد و برسی در باب مآخذ تاریخ ایران بعد از اسلام(انتشارات:کتابخانه پهلوی) موجود است که آن اثر نیز در باب منبع و مآخذ شناسی اثر ارزنده ای میتونه باشه.
مرسی از آپلود کننده محترم همه ی کتب دکتر عالی هستن این هم به کلکسیون آثار ایشون تو کنابخونه ی من اضافه شد مرسی
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل