رسته‌ها
درباره آزادی
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 45 رای
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 45 رای
آزادی فرد و قدرت دولت
کتاب ((درباره آزادی)) اثر جان استوارت میل را شاید بتوان به درستی مکمل اثر جان لاک درباره((حدود دولت و حقوق مردم)) دانست. هرچند میان زمان زندگی این دو دانشمند علوم سیاسی دو قرن فاصله است.
جان استوارت میل در اوایل قرن نوزدهم به دنیا آمد و در اواسط همین قرن کتاب درباره ی آزادی را نوشت. بسیاری از نکاتی که او در نقد جامعه ی آن روز انگلستان در مورد حقوق مردم به ویژه اقلیتها و دگر اندیشان متذکر شده است. امروز در قوانین اساسی و مدنی بریتانیا، اصلاح شده است، از جمله حق زنان در مشارکت های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی کامل در این قوانین پیش بینی شده است.
استوارت میل معتقد بود که پیشرفت سیاسی و اجتماعی یک کشور و بهتر شدن افراد آن، تنها در صورت دست یافتن همه ی مردم به آزادی امکان پذیر است.
بنابیرین تامین آزادی برای تمامی افراد جامعه باید مهمترین هدف حکومتهای منتخب مردم باشد...
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
187
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
kaydan
kaydan
۱۳۹۵/۰۹/۲۹

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی درباره آزادی

تعداد دیدگاه‌ها:
2
اگر همه مردم جهان جز یکی یک عقیده می‌داشتند و فقط یک نفر عقیده مخالف می‌داشت، همه مردم جهان به همان درجه حق نداشتند آن یک نفر را خاموش کنند که آن یک نفر اگر قدرت در دست او می‌افتاد حق نداشت همه مردم جهان را خاموش کند.
درباره آزادی
جان_استوارت_میل
اینکه میگویند حق بر باطل پیروز خواهد شد، مبتنی بر احساسات است و نه بر عقل و تجربه، تنها امتیازی که حقیقت دارد آن است که وقتی عقیده ای درست بود ممکن است یک بار و دوبار و چند بار سرکوب شود و موقتا خاموش شود، اما در سیر تاریخ کسانی دیگر پیدا خواهند شد که باز به آن حقیقت دست یایند... چندان که فشار ها و مجازات های بعدی دیگر قدرت خاموش کردن آن را نداشته باشد. درباره آزادی جان استوارت میل
درباره آزادی
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک