با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

بحران دموکراسی در ایران

بحران دموکراسی در ایران

بررسی دولت های دوره ی سلطنت پهلوی دوم از آغاز تا کودتای بیست و هشت مرداد
پژوهنده در اثر حاضر حوادث سال‌های 1299تا 1305را تجزیه و تحلیل می‌کند. این دوره شامل واقعه کودتای رضاخان تا تاج‌گذاری او و انقراض قطعی سلسله قاجار است . در کتاب همچنین اقدامات رضاخان و نقش و دخالت انگلیسی‌ها در جریان کودتا، نیز همدستان رضاشاه در براندازی خاندان قاجار و نقش بعدی اینان در تنظیم و اجرای برنامه‌های تازه کشور، براساس مجموعه‌ای از اسناد و منابع جدید و کمتر شناخته شده ارزیابی می‌شود .
کتاب با عکس‌هایی از شخصیت‌های سیاسی دوران مورد بحث همراه گشته و در بخش پایانی با عنوان((سخن آخر)) شرح اجمالی رویدادهای مهم دوران رضاشاه تا کناره‌گیری او در 1320ش درج گردیده است .
صفحات پایانی کتاب به یادداشت‌ها، مراجع، کتاب‌شناسی فارسی و خارجی و فهرست نام‌ها اختصاص یافته است . نویسنده در مقدمه کتاب اذعان می‌دارد در این اثر سعی نموده تصویری متعادل از عملکرد رضاخان ارائه دهد .

حق تکثیر:ت‍ه‍ران‌: قطره، 1397

» کتابناکهای مرتبط:
تاریخ موسسات تمدنی جدید در ایران - جلد 3
جاسوسی در حزب: برادران یزدی و حزب توده ایران
With the Persian Expedition

نسخه ها
4.6 / 5
با 46 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 1
۱۳۹۵/۰۹/۲۶


پاسخنگارش دیدگاه
kaydan
Member
در این کتاب توسط مولف تحلیل های بسیار جالبی در زمینه دموکراسی و دلایل شکست آن درجامعه ایرانی شده، سپاس از شما خانم ستاره بابت بارگذاری و آپلود این کتاب در کتابناک، پیشنهاد میکنم علاقمندان به تاریخ و فلسفه سیاسی این کتاب رو مطالعه نمایند.
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You