با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

جنگ آمریکا با تروریسم در تحلیل نظم نوین جهانی

جنگ آمریکا با تروریسم در تحلیل نظم نوین جهانی

چكيده يكى از صدها شعبده خانمان بر باد ده در شهر فرنگ «نظم نوين جهانى» اين بود كه همه عالم باور كنند كه تنى چند به دستور رهبر يك شبكه فرقه‌اىِ تروريستى بدون هيچ سابقه قبلى، تنها از سر بدخواهى و دشمنى ذاتى، چند هواپيماى مسافربرى را ربودند و به دو برج و ساختمان وزارت دفاع كوبيدند و سبب كشته شدن بيش از سه‌هزار تن شدند. نكته جالب اين ماجرا اين بود كه آنان روى دست زبده‌ترين و كاركشته‌ترين سازمان اطلاعاتى و جاسوسى جهان ]سى‌آى‌اى[ با بودجه ساليانه چهل ميليارد دلارى بلند شدند و به ايالات متحد امريكا اعلان جنگ كردند.
در برابر اين ماجرا اكثريت خاموش و بى‌خبر مردم ايالت متحد انگشت به دهان ماندند و همراه با بيشتر مردم عامى عالم كه افسون شده شنيده‌هاى خودند، به دولت امريكا حق دادند كه دمار از روزگار «تروريست‌ها»ى دست‌پرورده خود برآورد و به آنها بفهماند كه نبايد «نمكدان» را بشكنند، زيرا ولى‌نعمت حالا حالاها با آنها كار دارد!
رئيس‌جمهور بوش در واكنش به اين ماجرا در شب همان روز گفت : «ميان تروريست‌هاى عامل اين اقدام‌ها و كسانى / دولت‌هاى خارجى / كه به آنها پناه مى‌دهند هيچ فرقى نمى‌گذارد.» اين بود كه لشكركشى آغاز شد و كار موشك‌پرانى و بمب‌افكنى بالا گرفت و صدها هزار تن به خاك و خون غلتيدند و شهرها و دهكده‌ها و آثار گران‌قدر فرهنگ معنوى و مادى در افغانستان و عراق و باز افغانستان ويران گشت و مى‌شود و جيب صاحبان «جنگ‌افزارسازى» و سرمايه شركتى انباشته شد و مى‌گردد كه گفت «آبادانى ميخانه ز ويرانى ماست».اما چندى نگذشت كه درستى اين سخن كاسترو نمايان گرديد، «دروغ پاى لنگى دارد كه به راه دراز نمى‌رود».
و يكى از صدها گواه اين گفته نغز، كار سترگ و پر زحمت پروفسور ميشل شوسودوفسكى، استاد بلندآوازه اقتصاددانشگاه اوتاوى كانادا و مدير مركز پژوهش در باب جهانى شدن است. اتكا به شواهد و مستندات فراوان؛ روش‌مندى سنجيده و عنوان‌بندى همپيوند منطقى؛ تحليل و بررسى ژرف‌گفتار و كردار بازيگرانِ جنايتكار صحنه سياست و اقتصاد ايالات متحد و اروپا بر اساس جهان‌نگرى علمى عارى از غرض، از جمله ويژگى‌هاى پژوهشى اين كتاب هست. و اما انگيزه پروفسور شوسودوفسكى از نگارش اين كار آگاهى‌بخش افشاگرانه به گفته خودش در پيشگفتار چاپ دوم اين كتاب از اين قرار است:
«گذران ميليون‌ها انسان در سرتاسر جهان به خطر افتاده است. اميد صادقانه من اين است كه حقيقت چيره شود و دركى كه در اين پژوهشِ دربرگيرنده فراهم آمده است به كارِ آرمان صلح جهانى بخورد. با اين وصف، به اين هدف تنها از راه افشاى دروغ‌گويى‌هاىِ پسِ پرده «جنگ» امريكا «با تروريسم» و زير سؤال بردن قانونيت بازيگران اصلى سياسى و نظامى مسئول جنايت‌هاى گسترده جنگى مى‌توان دست يافت».

» کتابناکهای مرتبط:
بحران ها و توالی ها در توسعه سیاسی
لغت نامه سیاسی
مقالات سیاسی ( فلسفه سیاسی 1 )

نسخه ها
4.4 / 5
با 10 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 1
۱۳۹۸/۰۵/۱۷


پاسخنگارش دیدگاه
صدرا_1
Member
سلام و تشکر از آپلودکننده محترم

گویا در ترجمه های فارسی و همچنین در کتابناک نام نویسنده michel chossudovsky چند گونه ثبت شده:

https://ketabnak.com/persons/میشل+شوسودوفسکی
https://ketabnak.com/persons/میشل+خوسودفسکی
میشل کاسادوفسکی
میشل چاساداوسکی
میشل چوسودوفسکی
انتخاب یک نام، به دسترسی بهتر به آثار نویسنده کمک میکند.
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You