رسته‌ها
آشیانه عقاب
امتیاز دهید
5 / 4.7
با 37 رای
امتیاز دهید
5 / 4.7
با 37 رای
دو جلد در یک مجلد

✔️ حماسه تاریخی و انسانی

کتاب «آشیانه عقاب» در میان رمان های تاریخی ادبیات معاصر ایران، اثری ارزشمند است که به طرزی کم نظیر قبول عامه یافته. وقایع این رمان در زمان حکومت «ملکشاه سلجوقی» و وزیر نامی او، «نظام الملک» روی می دهد. موضوع اصلی داستان رقابت میان «نظام الملک» و «حسن صباح»، رهبر فرقه اسماعیلیه در ایران است. نویسنده با استفاده از منابع تاریخی و قدرت خیال، محیط اجتماعی ایران در نیمه دوم قرن پنجم هجری را بازآفرینی می کند، او دربار«ملکشاه» دراصفهان و دسیسه های درباریان و نقش زنان پادشاه در این وقایع در قالب داستانی جذاب و هیجان انگیز به تصویر می کشد.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
908
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
mtabrizi
mtabrizi
1395/08/05

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی آشیانه عقاب

تعداد دیدگاه‌ها:
4
داستان خوب و جالبی است ولی در مورد حسن صباح خیلی صحبت نشده است ولی در کل داستان زیبای داره
داستان جذاب و گیرا ولی ناتمام، خیلی جای کارکردن داشته.
همان گونه که نویسنده در مقدمه آورده است قرار بود این کتاب فصل های دیگری داشته باشد که به هر دلیل این گونه نشد.به خاطر همین نقیصه کتاب متاسفانه در حد بسیار ناچیزی به موضوع اسماعیله پرداخته است. با اندکی تسامح می توان گفت داستان فقط در آن زمان (ظهور حسن صباح) رخ می دهد.تقریبا در تمام کتاب از احوال صباح و فرقه باطنیه چیزی دستگیرمان نمی شود.
با این حال کتاب سرگرم کننده ای است.و خواننده را به دنبال خود می کشاند. در پاره ای از جاها هم اشکم جاری شد.
کتاب را قبلا مطالعه نمودم.مربوط به حوادث حسن صباح و دوران الب ارسلان و قهرمان اصلی داستان عبدا... برادر زاده ثروتمند خسیسی به نام قارون که وارث او هست و خاتون و داروغه و اسد و طبیب و داستان هایی که برای ایشان اتفاق می افتد.
آشیانه عقاب
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک