با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

گفتگو با استالین

گفتگو با استالین

نویسنده:
ميلوان جيلاس، از اعضاي كميته مركزي (پوليت بورو) حزب كمونيست يوگسلاوي و از نزديكان درجه اول مارشال تيتوست كه سال ها در جبهه هاي نبرد عليه ارتش آلمان نازي مبارزه كرده است.
هرچند آنچنان كه مي دانيم كميسرهايي كه از طرف حزب براي سازماندهي كارگران و دهقانان يوگسلاوي تعيين ميشدند وظيفه داشتند تا علاوه بر نبرد با ارتش اشغالگر، پايه گزار انقلاب كارگري بر عليه نظام پادشاهي يوگسلاوي نيز باشند. ميلوان جيلاس و رانكوويچ از سرشناس ترين و برجسته ترين اعضاي حزب بودند كه به سازماندهي ارتش چريكي يوگسلاوي مي پرداختند. هسته مركزي اين ارتش چريكي را حدوداً ده هزار عضو حزب كمونيست تشكيل مي داد.

حق تکثیر: انتشارات نوین، 1363

» کتابناکهای مرتبط:
Believe and Destroy: Intellectuals in the SS War Machine
خاطرات جنگ جهانی دوم (جلد دوم - کتاب اول و کتاب دوم)
نگاهی به تاریخ معاصر جهان یا بحرانهای عصر ما

نسخه ها
4.2 / 5
با 32 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 2
۱۳۹۵/۰۷/۲۹


پاسخنگارش دیدگاه
سلاخ
Member
" میلوان جیلاس" به دلیل نوشتن و انتشار کتاب حاضر و همچنین "طبقه جدید " که از نقدهای درونی علیه سیستم توتالیتر شوروی سابق محسوب میشود - به جرم افشای اسناد سری دولتی نزدیک به ده سال محکوم به زندان شد....

هانیه خانم سپاس
نقل قول  
mpm7030
Member
واقعا اینکه چگونه یک یوگوسلاو در شرایطی که مردم در حال مخالفت با رژیم مسکو بودند اینقدر شجاعت به خارج داده و با بزرگترین دشمن کشورش به گفتگو پرداخته جاری بسی تقدیر است
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You