رسته‌ها
ما
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 30 رای
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 30 رای
✔️ ما رمانی پادآرمان‌شهری اثر یوگنی زامیاتین است که نگارش آن در سال ۱۹۲۱ تکمیل شده است. این رمان ابتدا در ۱۹۲۴ در نیویورک و با ترجمه گرگوری زیلبورگ به انگلیسی منتشر شد.

ما در آینده اتفاق می‌افتد. D-۵۰۳، مهندس فضاپیماست و در جایی زندگی می‌کند که عمدتاً از شیشه ساخته شده تا پلیس مخفی بتواند آسان‌تر از مردم جاسوسی کرده و بر آن‌ها نظارت داشته باشد. ساختمان محل زندگی افراد زندانی است به شکل سراسربینی که بر اساس طرح جرمی بنتام ساخته شده است. علاوه بر این، سیستم این دولت طوری از مدل فردریک وینسلو تیلور متاثر است که بالاترین میزان بهره‌وری تولیدی را به همراه داشته باشد. مردم در صفوف منظم و با لباس متحدالشکل حضور دارند. راهی برای اشاره به یک فرد جز شماره‌ای که به او اختصاص داده شده، وجود ندارد. جامعه دقیقاً بر اساس منطق و استدلال، به عنوان محملی برای قوانین یا ساختار جامعه، حرکت می‌کند. بر این اساس، رفتار فردی هم بر اساس منطق و فرمول‌ها و معادلات ایجاد شده توسط دولت، تنظیم می‌شود.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
271
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
mtabrizi
mtabrizi
۱۳۹۵/۰۵/۰۶

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی ما

تعداد دیدگاه‌ها:
3
این کتاب قبل از رمان 1984 جورج اورول نوشته شده و توی همون مضومون هست اگر از اون خوشتون اومده حتما مطالعه کنید
برای ما که در وقت نشناسی و بی نظمی و گریز از عدد و آمار و بازاندیشی دقیق و تفکر منظم معطوف به هدف ..... غوطه وریم و دست و پا می زنیم و هر دم انتظار هر حادثه ای را باید بکشیم ، نظم ریاضی وار هیولا نیست ، فرصت آسودن است . « خیال ناممکن زامیاتین » را بر سر « خواست نظم در اندیشه و عمل » کوفتن ، نارواست !
شاهکار بلامنازع...
بعد از کتاب ما اثر یوگنی زامیاتاین
کتاب دنیای قشنگ نو آلدوس هاکسلی
بعد کتاب 1984 جورج اورول
بعد کتاب میرا کریستوفر فرانک
و بعد کتاب کشور آخرین ها از پل استر را بخوانید تا لرزی که بحران مدرنیته به جانتان می افکند مانع بازدارنده ای برای هبوط بینش شما باشد.
PDF
4 مگابایت
ما
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک